Muhabbet Kuşu Karaciğer Hastalıkları, Karaciğer Yağlanması

Merhaba hocam, 3’5 yaşındaki muhabbet kuşumuz var. Hiç bişeyi yok görünüyordu ama bir anda karnında bi şişlik oldu, halsizliği, iştahı yerinde ama keyifsiz kabarık be konuşmuyor. sonrasında karaciğer tümörü var dediler bugün. Üç günde oldu hocam. Doktorumuz karışım ilaçlar verdi ama çok umut vaat etmedi ve çok süre yok dedi. Çok çaresizim ve üzgünüm. Bizim için tavsiyeniz var mı acaba? Aleo detoxtan bahsetmişsiniz deneyelim mi iyi gelir mi çocuğuma?
Veterner olarak nereye gittiniz ?

Şu şekilde hocam dışa vurumu

Ekli dosyalar

• 6B6BA3FA-497E-4F77-955E-BEBDC7A67994.jpeg
    6B6BA3FA-497E-4F77-955E-BEBDC7A67994.jpeg
    24.9 KB · Görüntüleme: 18
  • 7F614CC2-750E-4E43-8B99-D9052EDE2A85.jpeg
    7F614CC2-750E-4E43-8B99-D9052EDE2A85.jpeg
    23.3 KB · Görüntüleme: 19
Daha çok yağlanma gibi. O doku sert mi acaba?
Aleo detoxtan tek başına yeterli olmayabilir maalesef :/

Evet hocam özvete de gideceğiz hafta sonu. Hayır doku yumuşak ve dışında tüylerinde hiç bi problem dökülme sertleşme yok.

Yumuşak dokulu ise yağlanmalar mevcut. Bunu eritmek için bolca uçurmak ve yemlerinde tek tik tohuma indirgemek gerekiyor. Ek olarak suya bir kaç damla limon damlatılması da önerilir ama süreç azıcık uzun sürer. Kolay eritilemiyor.

Hocam inşallah yağlanmadır dediğiniz gibi. Ara ara bi keyifleniyor hemen duruluyor sonra. Dediklerinizi hemen uygulayacağız. İyi olsun gerisi önemli değil. Çok teşekkür ederim hocam sağolun

Bu şekilde hocam net olarak

Ekli dosyalar

• 143BF7CF-E90D-4827-BD54-11C87951F3F0.jpeg
    143BF7CF-E90D-4827-BD54-11C87951F3F0.jpeg
    24 KB · Görüntüleme: 21
  • F83FE378-E7DC-41C2-8771-ACFE483D6B7D.jpeg
    F83FE378-E7DC-41C2-8771-ACFE483D6B7D.jpeg
    24 KB · Görüntüleme: 18
Yağlanma gibi sanki. Çok riskli sayılmayacak bir bölgede.

İnşallah öyledir hocam çok teşekkür ederim. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim

İnşallah öyledir hocam çok teşekkür ederim. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim
S.a ozvet benim arastirmalarim.ve istanbulda olan veterinerlere baktigimda tr de 1 numara. Ist uni vet. Fakultesi merak edenler icin soyleyeyim biseyden anlamiyolar kuslar uzerine. Benim kusum da benzer sorun var ozvet izmir de ben istanbuldayim nasil gelip giderim defalarca diye gelemedim henuz

S.a ozvet benim arastirmalarim.ve istanbulda olan veterinerlere baktigimda tr de 1 numara. Ist uni vet. Fakultesi merak edenler icin soyleyeyim biseyden anlamiyolar kuslar uzerine. Benim kusum da benzer sorun var ozvet izmir de ben istanbuldayim nasil gelip giderim defalarca diye gelemedim henuz
Ankara vet fakültesi de aynen öyle :) Üzücü ama işte..

Benim kuşum da pbfd (beak and feather hastaligi) varmış. Kanat tüyleri dökülüyor ve uçamıyor. Bu hastalık karaciğerini etkilemiş. Veterinerimiz bitkisel ilaclar verdi deve dikeni,kara hindiba içeren. Aloe detoxu da deneyeceğim inşallah işe yarar

Benim kuşum da pbfd (beak and feather hastaligi) varmış. Kanat tüyleri dökülüyor ve uçamıyor. Bu hastalık karaciğerini etkilemiş. Veterinerimiz bitkisel ilaclar verdi deve dikeni,kara hindiba içeren. Aloe detoxu da deneyeceğim inşallah işe yarar
Deve dikeni tohumunu kuşlar severek yiyorlar. Aynı şekilde

Merhaba bizler için hazırlanmış tüketilen tüm aoe detox ürünler kullanılabilir. İnternet üzerinde arama yaparsanız bir çok ürün çıkacaktır karşınıza. Yahut kendinizde hazırlayabilirsiniz. Örnek bir video:

Ürün aldığınızda ya da hazırladığınızda suyuna bir miktar ekleyerek vermelisiniz.
Bu detoksun içinde neler var benim gördüğüm alevera limon. Sonra içine sarı bişey ve beyaz bişey koydu ve yeşil biseyler kesip sikti 5 dk kaynatti soğuttu . Neolur cevap

Aloe vera özü, limon, vitamin e 2 kapsül, zerdeçal ve agar agar tozu kullaniyor -tatli malzemesi satan yerlerde oluyor-

Çok teşekkür ederim Agar Agar bulamam ama diğer malzemeleri bulabilirim. Suluguna ne kadar konulacak

Merhaba hocam, 3’5 yaşındaki muhabbet kuşumuz var. Hiç bişeyi yok görünüyordu ama bir anda karnında bi şişlik oldu, halsizliği, iştahı yerinde ama keyifsiz kabarık be konuşmuyor. sonrasında karaciğer tümörü var dediler bugün. Üç günde oldu hocam. Doktorumuz karışım ilaçlar verdi ama çok umut vaat etmedi ve çok süre yok dedi. Çok çaresizim ve üzgünüm. Bizim için tavsiyeniz var mı acaba? Aleo detoxtan bahsetmişsiniz deneyelim mi iyi gelir mi çocuğuma?
Kuş ne durumda