iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Muhabbet Kuşu Siyah Leke Hastalığı

bykadioglu

iyikus.com Üyesi
Katılım
1 Mar 2019
Mesajlar
1
Puanları
12
Yaş
31
Konum
istanbul
Merhaba Arkadaşlar, 2 hafta önce muhabbet kuşumda birden uçamama gibi bir sorun başladı ve kafasında siyah lekeler oluştu. Kuşçulara ve bir kaç arkadaşa sordum tüy değişimi yaşadığını sorun olmadığını söylediler. Dün akşam kafesin altında tüylerini kabartarak oturuyordu parmağımla yukarı alıp yerine koydum ve gece acı bir ses duydum muhabbet kuşumun öldüğünü gördüm. Siyah Lekeler için tüy değişimi diyen bilgisiz kişilere aldırış etmeyin bu hastalık ile ilgili bir kaç makale okudum ve yurtdışında bununla ilgili araştırmalar yapılıyor. Safra kesesi ve karaciğer rahatsızlığı olup nefes darlığı ile devam ediyor ve bu hastalığı olan kuşların büyük bir çoğunluğu ölümle sonuçlanıyor. Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlara soruyorum farklı bir kafeste bir kuşum daha var ve bu hastalık bulaşıcı olabilir mi?
 

Ekli dosyalar

  • Screen Shot 2019-03-01 at 07.56.40.png
    Screen Shot 2019-03-01 at 07.56.40.png
    434.7 KB · Görüntüleme: 8

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
9,055
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Merhaba, öncelikle üzüldüm kaybınız için. Yazınızda tüy değişimi olayından bahsedilmiş. Bu doğrudur çünkü lekeli benekler muhabbet kuşlarında görülebilen bir durumdur. Adıda Flecking'dir.
Üstteki konuda bununla ilgili örnek kuşları görebilirsiniz. Ölme sebebi de kötü bakım şartları, solunum problemleri, diğer dediğiniz problemler olabilir. Veteriner incelemesi yapılmadan neden öldüğünü söylemek pek mümkün olmayacaktır :(
 
Üst Alt