Muhabbet kuşu solunum problemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ponpon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ponpon

Forum Sakini
Merhabalar, solunum problemi olan muhabbet kuşum için başlık açmıştım. Aynı sorun devam ediyor malesef, nefes alırken kuyruk aşağı yukarı hareket ediyor, uçarken daha fazla olmak üzere vik vik ses çıkarıyor. Yakın zamanda koksidiyoz atlattı. Sebebi ne olabilir, ne yapmalıyım?

Solunum sorunları için en kesin çözüm kabiliyetli bir veterinere başvurmak. Hem kuşta değişik ilaçlar deneyerek onu da yormamış olursun. Florya İstanbulvet'i öneririm. BEnim kuşumun solunum sıkıntısı da onlar sayesinde geçmişti.

Oyla 0
Solunum sorunları için en kesin çözüm kabiliyetli bir veterinere başvurmak. Hem kuşta değişik ilaçlar deneyerek onu da yormamış olursun. Florya İstanbulvet'i öneririm. BEnim kuşumun solunum sıkıntısı da onlar sayesinde geçmişti.
İlerlemiş solunum sorunları gibi görünüyor. Hangi ilaclar kullanildi
İlaç kullanmadık henüz, bi ara düzelir gibi oldu.
tekrar başladı, o yüzden danışmak istedim. Orni-mix uygun olur mu bilemiyorum, internette var ancak skt yazmıyor. Bölünmüş şekilde gönderiyorlar.
İstanbul veti biliyorum, ama yakın zamanda götüremem.

Oyla 0
7 gün doksisiklin kullanımı yararlı olabilir. sonrasında kuşu biraz dinlendirip tedbir amaçlı 5 gün mantar ilacı kullanmak iyi olur, 2 antibiyotik mantarı azdırır. bu benim kişisel görüşüm tabi ki

ekleme: ornimix yazdığınız ürünün orjinal care4birds ornimix olduğuna eminseniz iyi bir üründür

Oyla 0
7 gün doksisiklin kullanımı yararlı olabilir. sonrasında kuşu biraz dinlendirip tedbir amaçlı 5 gün mantar ilacı kullanmak iyi olur, 2 antibiyotik mantarı azdırır. bu benim kişisel görüşüm tabi ki

ekleme: ornimix yazdığınız ürünün orjinal care4birds ornimix olduğuna eminseniz iyi bir üründür
Evet ama bulamadım onun kutulusunu, güvenip de alamadım da. Bugün biraz ağzını açık tuttu, istirahat halindeyken sesi arttı, ben de baytril başladım :(

Oyla 0
Evet ama bulamadım onun kutulusunu, güvenip de alamadım da. Bugün biraz ağzını açık tuttu, istirahat halindeyken sesi arttı, ben de baytril başladım :(

baytril'de işinizi görür ancak yan etkisi biraz fazladır. başladıysanız kuş içtiyse en azından 3 güne tamamlamanız iyi olur kalamar, kum, gaga taşı vb caco3 kaynaklarını ilaç kullandığınız sürece kafesten çikarınız

Oyla 0
Baytril başlamasaydınız keşke. Ya doksisiklin yada orni mixin bölünmüşünü kullanın..

Oyla 0
baytril'de işinizi görür ancak yan etkisi biraz fazladır. başladıysanız kuş içtiyse en azından 3 güne tamamlamanız iyi olur kalamar, kum, gaga taşı vb caco3 kaynaklarını ilaç kullandığınız sürece kafesten çikarınız
Evet bi kere daha kullanmıştı, fazla yan etkili bir ilaç :( dutch care 4 birds evet, grpetürünleri diye bir satıcı satıyor, pek güvenilir gelmedi bana, yorumlardan da öyle anladım. Çevredeki petshop ve veterinerlere sordum ilaç yok. Ecza dolabında da bulunsa iyi olacak bir ilaç, bulabileceğim bir yer varsa acaba bilgilendirebilir misiniz?

ya da ücret dahilinde paylaşmak isteyen bir üretici /hobici olursa çok sevinirim.

Mantar ilacı Triflucan- Flukonazol uygun olur mu?

Oyla 0
Baytril başlamasaydınız keşke. Ya doksisiklin yada orni mixin bölünmüşünü kullanın..
Biraz panikledim, uzun süre de cevap gelmedi postuma. Bu kuşum çok ağır koksidiyoz geçirdi, zor kurtardım.
Tetradoksun kullanımını bilmiyordum, onu o yüzden başlamadım.
Orni-mix de bulamadım.

Oyla 0
Biraz panikledim, uzun süre de cevap gelmedi postuma. Bu kuşum çok ağır koksidiyoz geçirdi, zor kurtardım.
Orni-mix de bulamadım.

kuşunuzda panikleyecek acil bir durum görünmüyor

baytril içinize sinmediyse suluğa temiz su koyun, doksisiklin başlayın

Oyla 0
Orni-mix de bulamadım.

Baytril başlamışsınız madem kesmeyin 3 güne tamamlayın. Ardından bir kaç gün kuşu dinlendirin bu arada da vitamin probiyotik takviyesi yapın. Daha sonra duruma göre grpetten orni mix siparişi verip kullanabilirsiniz. Grpetten benim ve forumdan arkadaşalrın siparişleri oluyor güvenilir bir yer. Şimdiye kadar ürünlerde bir sıkıntı yaşamadık..

Tetradox da kullanılabilir tabi, ama orni mix daha etkili bir ürün. Siz bilirsiniz hangisini istiyorsanız onu kullanırsınız..

Bu arada kendi adıma ben her konuya bakamıyorum. Eğer acil bir durum olursa etiketlerseniz daha iyi olur..

Oyla 0
Baytril başlamışsınız madem kesmeyin 3 güne tamamlayın. Ardından bir kaç gün kuşu dinlendirin bu arada da vitamin probiyotik takviyesi yapın. Daha sonra duruma göre grpetten orni mix siparişi verip kullanabilirsiniz. Grpetten benim ve forumdan arkadaşalrın siparişleri oluyor güvenilir bir yer. Şimdiye kadar ürünlerde bir sıkıntı yaşamadık..

Tetradox da kullanılabilir tabi, ama orni mix daha etkili bir ürün. Siz bilirsiniz hangisini istiyorsanız onu kullanırsınız..

Bu arada kendi adıma ben her konuya bakamıyorum. Eğer acil bir durum olursa etiketlerseniz daha iyi olur..
Teşekkür ederim.. orni -mix alayım grpetten. Baytrili de 3 güne tamamlayayım.
Sıkıntı devam ederse tekrar güncellerim postu. Sağolun.

Oyla 0
Merhabalar,bu kuşumun solunum sıkıntısı devam ediyor. Sürekli ses çıkarıyor, ağzı açık duruyor. Baytrili ağızdan direk verdiğimde tolere edemedi çok, suyuna kattım ben de ama etkili olduğunu düşünmüyorum. Daha kötüye gidiyor, zor nefes alıyor artık :( orni-mix geldi grpetten, ne önerirsiniz acaba?
Nefes alışverişini rahatlatmak için ne yapabilirim?
@neanderthalensis @Ümit T. @Doğanay Y.

Oyla 0