Muhabbet kuşu solunum problemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ponpon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ponpon

Forum Sakini
Merhabalar, solunum problemi olan muhabbet kuşum için başlık açmıştım. Aynı sorun devam ediyor malesef, nefes alırken kuyruk aşağı yukarı hareket ediyor, uçarken daha fazla olmak üzere vik vik ses çıkarıyor. Yakın zamanda koksidiyoz atlattı. Sebebi ne olabilir, ne yapmalıyım?

Merhabalar ses çoğaldı, durum pek iyiye gitmiyor. Nefes almakta zorlanıyor , ses hiç kesilmiyor. Videosunu ekleyeceğim.

Oyla 0
Oyla 0
burada ki ses tipik solunum yolu enfeksiyonlarında gözlemlenen türden. Mantar riskini eleyip tekrar durumunu bir gözlemleyelim.
Mantarı sesinden ötürü mü eledik Doğanay hocam, triflucanın etki etmeyişinden mi? Ses tellerini de tutmuş gibi çünkü normal sesi çıkmıyor. Attığım videoda biraz dürtüklemeye çalıştım ki sesini duyun ama ses çıkarmadı.

Oyla 0
Dışkısı normal, hem de hiç olmadığı kadar normal. yem yerken bile zorlanıyor. Bu nefesi için yapılacak bişey var mı acaba
Burnuna serum fizyolojik damlatayım desem tıkalı değil :( yine de faydası olursa damlatabilirim. Ya da ventolin şurup kullanımı okudum bir kaç yerde solunum yolunu açmak için,sizin düşünceleriniz neler?

Oyla 0
ortam havasına mentollü doğal ürünler ya da özler serpiştirmek iş görebilir. Yahut doğrudan nane tükettirilebilir yiyorsa. Yarın ilacı kesip doksimis gibi bir ürün kullanmanızı öneririm. Yine de durumuna bakalım

Oyla 0
ortam havasına mentollü doğal ürünler ya da özler serpiştirmek iş görebilir. Yahut doğrudan nane tükettirilebilir yiyorsa. Yarın ilacı kesip doksimis gibi bir ürün kullanmanızı öneririm. Yine de durumuna bakalım
Beşeri ilaç olarak ne kullanabilirm Doğanay hocam, doksimis için yarın veterinerlri arayacağım ama olmayabilir :(

Oyla 0
1-1,2 g civarı eklemeniz gerekiyor. 250 ml'e 3 gr şeklinde önerilmiş.

Oyla 0
1-1,2 g civarı eklemeniz gerekiyor. 250 ml'e 3 gr şeklinde önerilmiş.
Evet şimdi baktım ben de, o zaman 1 gr gibi koyarım umarım içer. Çook teşekkür ederim ?? @neanderthalensis @Doğanay Y.

Oyla 0
Merhabalar kuşumun 3-4 gün önce soluk alıp vermesi zorlaştı veterinere götürdüm. Doksimis başladı, kanatlı veteriner değildi tabii. nefes alırken hala ses çıkarıyor ama çok şiddetli değil. Doksimisle düzeldi biraz sesi. Her nefes alışında çık çık ediyor alt gagasını hareket ettiriyor . Size sormak istediğim doksimisi kaç gün kullanmalıyım? Orni-mix triflucan vs baya ilaç kullandık :( bundan sonrası için tavsiyeleriniz neler? ses kesilmese bile doksimisi kesmeli miyim? Şimdiden teşekkür ederiim :)

Merhaba @neanderthalensis hocam. Orni- mixi 4 gün kullandım. Ama hiç iyileşme olmadı, aksine nefes alıp verirken çok zorlanmaya başladı, yemek bile yiyemiyordu. Salı günü veterinere götürdüm, doksimis verdi bugün 4. Günü ilacın. Videsundaji ses kesildi bahsettiğim cık cık sesi kaldı bir tek.

Oyla 0
ornimix'i bıraktıktan kaç gün sonra doksimis'e başladınız?

ornimix'in fotosunu paylaşırmısınız?

Oyla 0