Muhabbet Kuşu Yere İnmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Murat S.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Murat S.

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşumun tedavisine devam ediliyor,en son gittiğimde vitamini kes 10 damla vinegar ginger ver 7 gün boyunca denildi,Benim anlamadığım nokta,ben kuşumu bir türlü çözemedim.Dün halsiz ve uykulu gibi hali vardı kabarıyordu,sürekli yere inmek istiyordu.Dışkısı bazen sulu bazen katı yani değişken,acaba kızışma dönemi ve tüy dönemimi bunu sebep oluyor,karın ağrısımı çekiyor,üşüttümü yoksa derken bugün dünküne göre iyi.Burun üstü tüylerde bir kahverengilik var.Ceresi beyazlamaya sanki ceredeki kabuğu dökmeye başlıyor gibi.Bazen tek tük tüy döker acaba yine tüyemi girdi ? Anlaşılması güç.Böyle uyuyor gibi oluyor aniden canlanıp kaşınmaya başlıyor.
Bugünkü dışkısı ;

Dünkü dışkısı :

Karnıda bazen şişiyor gibimi oluyor yoksa hareketinden dolayımı böyle oluyor.Yukarıdaki diğer resimde böyle bir durum yok dikkatli bakarsanız.İşte çözemediğim durum bu.Şimdi yaz ayıda geliyor,yaz ayı jumbolar için tam bir çile.

Birde kısa video ekleyin isterseniz. Daha iyi anlaşılır.
Şuan anormal davranışı yok,yakaladığım zaman çekip atacağım şuan normal durumu bu.
Şimdide durduğu yerinde durmuyor,birde videonun sonlarına doğru garip bir ses çıkardı net duyuluyor.

Hoocalar bakar daha sağlıklı bir yorum yaparlar. Kuşunuz sağlıklı duruyor psikolojisi bozuk da olabilir eğer tek kuşsa özellikle. Forumu araştırarak beslenmesinde bir eksiklik varmı bakınız.

Hoocalar bakar daha sağlıklı bir yorum yaparlar. Kuşunuz sağlıklı duruyor psikolojisi bozuk da olabilir eğer tek kuşsa özellikle. Forumu araştırarak beslenmesinde bir eksiklik varmı bakınız.
Hocam benim kuş tek ve dişi,şimdiye kadar toplasanız 10 kere veterinere götürmüşlüğüm var,her gidişimde filmi çekiliyor,2 kere dışkı tahlili yapıldı,karaciğer yağlanması dendi cleabsing tea veda isimli ilacı kullanıyorum şuan,en son gittiğimde kusması vardı.7 gün kusma önleyici verildi birde suyuna 10 damla vinegar ginger katıldı 7 gün verildi.Şuan sadece cleansing tea ile devam ediyorum.Anlayamadığım acaba mevsimselmi yoksa telefondaki kuşları gördüğü için kızışmayamı giriyor ? Yem olarak versele laga prestige kullanıyorum,bazen içindeki yulafları ayıklamadan koyuyorum acaba onlarmı yapıyor ? Böyle bir rahatsızlığı gelgit yapıyor.Bazen anormal davranışları var.Psikolojisi bozuksa nasıl tedavi edilebilir ?

Veterinere giderken hangi şikayetler vardı? Hangi ilaçlar verildi nasıl bir tedavi uygulandı ilaç isimleri vs.? Tedaviden sonra hangi şikayetleri geçti hangileri devam ediyor? Biraz daha detay verirseniz daha iyi olur.. Katı olan dışkıları normal..

Hocam bir de eğer 7 24 ilgilenilmiyorsa en az çift kuş bakmak çok önemli aslında.
Bütün gün yanımızda telefonu açık,banyosunuda yaptırıyoruz 🤗 kafeste tutmuyoruz,oyun alanında sürekli,yemek yiyeceği zaman kafesine giriyor,sabah kafesten çıkıyor akşma kadar dışarda,biz uçurmasakta uçuyor,ağzımızdan yemek yemek istiyor hani sürekli dışarıda olan,uçan,hareket eden bir kuşun karaciğeri nasıl yağlanıyor bizde anlamadık.Bazen anormal hareketleri oluyor o korkutuyor insanı,şimdi uyuyor bizimki 😇

Son düzenleme:
kuş canlı duruyor. Bazı kuşlar tabanda oynamayı, dinlenmeyi seviyor. Bununla karışıyor olabilir mi
Yok hocam ilk defa böyle yere inmeye çalışınca acaba birşeymi oldu yine diye şüphelendik,üzüldük,şimdi iyi.Bazen anormal davranışları oluyor hasta yada hastalığı ilerliyor zannedip üzülüyoruz.Sürekli takip ettiğimiz için davranışları bazen değişince bize anormal geliyor.Davranışları değişince,dışkısıda değişiyor.Bir tek uyuduğu zaman yanından ayrılıyoruz.Şuan dışkısı şu şekilde

Veterinere giderken hangi şikayetler vardı? Hangi ilaçlar verildi nasıl bir tedavi uygulandı ilaç isimleri vs.? Tedaviden sonra hangi şikayetleri geçti hangileri devam ediyor? Biraz daha detay verirseniz daha iyi olur.. Katı olan dışkıları normal..
Veterinere giderken film çekilip dışkı tahlilinden sonra akciğerde tıkanma,karaciğer yağlanması var denildi.Kursak mantarı,iç parazit gibi bir durum gözlenmedi dedi.İlk tedavide kahverengi bir antibiyotik verildi şişenin içinden çekip getirdikleri için göremiyorum onu 40 ml su ile seyreltip 10 gün kullandım,birde respiramax solunum açıcı,tedavisi oldu akciğer ve kuyruk atması geçti,ardından kontrollere aksatmadan devam ettim.Hatta kontrol günü dışında bile götürdüm,ardında karaciğer yağlanması için hepacarnitol ve vinegar ginger verildi,hepacarnitol baştan suluğuna 1 damla verildi işe yaramayınca 10 gün ağızdan bir damla ve 10 gün ara yine 10 gün ağızdan 1 damla verildi.Tidibiotic probiyotik damla verildi yarım çay bardağa damlatıp karıştırıp şiringa ile onuda içirdik,Sonra hepacarnitol kesildi yemine cleansing tea veda tablet ezilip karıştırılacak dendi cleansing tea 50 gün kullandı bir 50 gün daha verildi.En son gittiğmde kusması vardı onun içinde tekrar vinegar gingere başlatıldı ve ağızdan ikişer damla sabah akşam verildi.İyileşti derken yine böyle bir garip davranışları başladı ama bugün iyi şimdilik yine başlarmı bilemiyorum.Burnunun üstündeki tüyün kahverengi olmasının sebebi nedir ?

Yumurta yapacak olabilir. Dışkısı çok büyümüş.
Burun üstü kahveleşme etrafa sürtme veya üşütme sonrası oluşan akıntılardan kaynaklı olabilir.

Veterinere giderken film çekilip dışkı tahlilinden sonra akciğerde tıkanma,karaciğer yağlanması var denildi.Kursak mantarı,iç parazit gibi bir durum gözlenmedi dedi.İlk tedavide kahverengi bir antibiyotik verildi şişenin içinden çekip getirdikleri için göremiyorum onu 40 ml su ile seyreltip 10 gün kullandım,birde respiramax solunum açıcı,tedavisi oldu akciğer ve kuyruk atması geçti,ardından kontrollere aksatmadan devam ettim.Hatta kontrol günü dışında bile götürdüm,ardında karaciğer yağlanması için hepacarnitol ve vinegar ginger verildi,hepacarnitol baştan suluğuna 1 damla verildi işe yaramayınca 10 gün ağızdan bir damla ve 10 gün ara yine 10 gün ağızdan 1 damla verildi.Tidibiotic probiyotik damla verildi yarım çay bardağa damlatıp karıştırıp şiringa ile onuda içirdik,Sonra hepacarnitol kesildi yemine cleansing tea veda tablet ezilip karıştırılacak dendi cleansing tea 50 gün kullandı bir 50 gün daha verildi.En son gittiğmde kusması vardı onun içinde tekrar vinegar gingere başlatıldı ve ağızdan ikişer damla sabah akşam verildi.İyileşti derken yine böyle bir garip davranışları başladı ama bugün iyi şimdilik yine başlarmı bilemiyorum.Burnunun üstündeki tüyün kahverengi olmasının sebebi nedir ?

Karaciğer yağlanması varsa hepacarnitol kullanmaya devam edebilirsiniz. Üst üste değilde haftada 2 kere düzenli kullanılabilir. Biliyorsunuz karaciğer yağlanması bugünden yarına düzelebilicek birşey değil. Zamana bırakmak lazım..

Diğer bitkisel karışımların hiçbirini ben önermiyorum. Tercih sizin elbette ama zaman zaman kuşlara dokunduğunu gözlemiyorum. Kusma ve halsizlik bu ürünlerden kaynaklanıyor olabilir..

Kuşun dışkıları normal bu arada..