Muhabbet kusum 3 gundur nefes almakta zorlaniyor

Limonum hasta

iyikus.com Üyesi
2 ay boyunca elime aldiğimda yada zorlandığında "guk" diye ses çıkarıyordu ama 3 gündür artık o ses yok ama başka bir ses çıkarmaya başladı 3 gundur geceleri bir burnu tikaliymis gibi ses çıkarıyor uyumakta zorlandığı için gündüzleri de uyuyor ama yinede iştahlı ve mutlu gorunuyor. Bugün veterinere gittik kuştan çok anlamıyormuş 1 şişeye 2 farklı ilacı koyup antibiyotik verdi. Ama kuştan gerçekten anlamıyor galiba. Sizce ne yapmalıyım.

2 gun içinde kusu veterinere goturucez en azından gece rahat uyuması için nane yi nasıl kullanabilirim
Ben mamaya falan direkt katıp veriyorum öyle olur herhalde.Taze naneden bahsediyorum tabi.Bir de sakıncası olur mu bilmiyorum ama vicks buharı işe yarar mı acaba?Ya da okaliptüs?

Son düzenleme:
Oyla 0
Gece için işe yaramayacaktır. Tükettiğinde faydalı ama 7-8 saat sonra suyunu tazelemelisiniz. 2-3 yaprak yeterli oluyor. Ayrıca izotonik salin de kullanıyorlar ama onu alana kadar veterinere gitmek daha sağlıklı olacaktır.

Oyla 0
Muhabbet kuşları eğer iyi bakılırlarsa 14-15 yaşına kadar yaşayabiliyorlar. Bu demek değildirki onları biz yaşatıyoruz :) Biz sadece doğru bir bakım yapıyoruz o kadar. Kuşların uzun ömürlü olmasını etkileyen pek çok kriter var. Neyse ayrıca konuşuruz bunları konu dağılmasın.....
Ümit abi müsait bir zamanda rutin olarak kuşlarına ne yaptığınla alakalı bir konu hazırlar mısın? Beslenme düzeni falan filan...

Oyla 0
4 gündür durumunda bi değişiklik yok .veterinerden randevu alıcaz goturucez . Bugün atlicaktim ama saat 6 da kapandığı için yarın randevu alıcaz kaç güne goturebiliriz

Oyla 0