Muhabbet kuşum astım mı ?

Mücahitt

Yeni Üye
Merhabalar.
daha önceden konu açmıştım ancak sıfırdan başlıyorum.
Öncelikle muhabbet kuşum yaklaşık 6,7 aylık erkek.Ve birkaç haftadan beri kuyruğunu aşşağı yukarı sallama,kabarma,sürekli uyuma ve nefes alış-verişinde sıkıntı oluyor arada sırada vikliyor. Yanına bir dişi aldım ancak şuan onunla ilgilenmiyor kafes içinde attığım görseldeki gibi sürekli uyuyor astım dediler bende öyle düşünüyorum.
sizce astım mı ? astım ise hangi seviyede ? ne gibi ilaçlar kullanmam gerekiyor ? yanındaki eşine bir hastalık bulaşırmı ?
Muhabbet kuşum hasta mı.jpg

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Merhabalar

Oyla 0

Kaan37

iyikus.com Üyesi
Merhaba kuşum yaklaşık 1 hafta önce soğuk algınlığı geçirdi ve iyileşti ama 2 gündür nefes alıp vermekte zorlanıyor gibi kabarık şekilde uyuyor oda sıcak ve nemli (buhar makinesi var) astım veya bronşit olmasından korkuyorum ne yapmalıyım acil cevap verin.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0

Kaan37

iyikus.com Üyesi
Merhaba kuşum akşamları gagasını kafesin tellerine takarak uyuyor astım (solunum yolu enfeksiyonu) olmasından korkuyorum ne yapmalıyım iki Adet Avisol B ve A vitamin aldım iyi gelir mi?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0

Deniz Turan

iyikus.com Üyesi

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bazı kuşların uyuma şekli bu maalesef. Genelde bu tip uyuma solunum sorunundan çok sindirim sorunlarında gözlemlenir.

Oyla 0