Muhabbet kuşum bir anda çok değişti.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Burby
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Burby

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum çok sevecen, çok oyuncu kendini sevdiren bir kuştu. Bir anda çok değişti. Eskiden kendini saatlerce sevdirirdi. Şimdi kesinlikle dokundurmuyor. Dokunmayı bırakın ele bile gelmemeye başladı. Ele geldiğinde ise inanılmaz ısırıyor. Kanatlarını iki yana açıyor, kuyruğunu kabartıyor ve ısırmaya başlıyor. Ve asla bırakmıyor. O sevecen kuş gitti yerine bir canavar geldi resmen eskiden kendisini saatlerce sevdirir, öptürürdü. Neden bir anda böyle oldu? 2 gündür böyle. Kızgınlığa girmiş olabilir mi? 3 yaşında, Erkek.

Hocam benimki bazen yanına gittiğimde mırıldanıyor gibi ses çıkarıyor içinden ama gagasını açmadan. Bana bakarak yapıyor bunu.
Hırlama gibi değil mi? Boğaz tüyleri de kabarıyordur. Onu bizimki de ara sıra yapar. Sahiplendiği bir alan veya obje varsa, korktuğunda o hırlamayı yapabilir.

Oyla 0
Tuhaf bir ses çıkarması, tehlikede hissettiğinde veya bir durum onun hoşuna gitmediği takdirde veya buranın sahibi benim anlamında o sesi çıkartıyor olabilir. Büyük ihtimal hırlama gibi bir ses.
Evet ısırmadan hemen önce çıkarıyor.Anlamadığım nokta durduk yere oyun oynarken tokamla falan,ne oluyorda aklına gelip birden gelip dudağımı ısırıyor.Çözemedim gerçekten.

Oyla 0
:ROFLMAO::ROFLMAO: Benimki asla ısırmazdı beni. Yanımdan bir dakika da ayrılmazdı. Acaba ne oldu :(.
Kiskandigi bir durum da olabilir. Bizim oglan kiskanc mesela. esimden beni, beni de esimden kiskaniyor.
Biz yanyana oturup bisey izledigimizde aramiza giriyor, giremezse ittiriyor, hafifce uyari atislari yapiyor, yine basaramazsa isiriyor.

Kiskandiracak bisey yapiyor musunuz acaba? Size bu kadar duskunken boyle olmasi bunu da akla getiriyor.

Oyla 0
Kiskandigi bir durum da olabilir. Bizim oglan kiskanc mesela. esimden beni, beni de esimden kiskaniyor.
Biz yanyana oturup bisey izledigimizde aramiza giriyor, giremezse ittiriyor, hafifce uyari atislari yapiyor, yine basaramazsa isiriyor.

Kiskandiracak bisey yapiyor musunuz acaba? Size bu kadar duskunken boyle olmasi bunu da akla getiriyor.
Hocam beni kıskanacağı hiçbir şey yok. Oda da sadece o ve ben. O dışardayken genelde beraberiz.

Oyla 0
Yanınıza da gelmemesi ilginç,farkında olmadan güvenini kırıcı bir durum mu oldu acaba?Bizim ısırma harici uzaklaşma falan yok.Isıra ısıra sevmeye devam :)
Hocam sadece canı isteyince geliyor. Geliyor omzumda duruyor, elime çıkıyor, kolumda geziyor. Ama en ufak şeyde gidebiliyor. Ayrıca gitmeden de ısırmayı ihmal etmiyor.

Oyla 0
Evet ısırmadan hemen önce çıkarıyor.Anlamadığım nokta durduk yere oyun oynarken tokamla falan,ne oluyorda aklına gelip birden gelip dudağımı ısırıyor.Çözemedim gerçekten.
Aynısını bizimki de yapabiliyor. Fakat neden yaptığını ben gözlemleyerek çözdüm. Siz de gözlemleyip çözebilirsiniz. Televizyon masasında ufak bir ayna gibi bir yer var. Nadiren gider oraya. Ben oraya yaklaştığımda hirlar. Çünkü sahiplendi. Diğerinde ise oyununu veya dikkatini bozduğumda. Örneğin bana veya bir nesneye kur yapıyorken ben öksürüyorum, o sıra yapıyor mesela. Sizinki de buna benzer bir durum olabilir.

Oyla 0
Aynısını bizimki de yapabiliyor. Fakat neden yaptığını ben gözlemleyerek çözdüm. Siz de gözlemleyip çözebilirsiniz. Televizyon masasında ufak bir ayna gibi bir yer var. Nadiren gider oraya. Ben oraya yaklaştığımda hirlar. Çünkü sahiplendi. Diğerinde ise oyununu veya dikkatini bozduğumda. Örneğin bana veya bir nesneye kur yapıyorken ben öksürüyorum, o sıra yapıyor mesela. Sizinki de buna benzer bir durum olabilir.
Hocam ben onu sadece sarı bir oyuncağına kur yaparken görüyorum. O oyuncak o geldiği günden belli orada, asla yerini değişmedim. Hatta ellemedim bile.

Oyla 0
Hocam sadece canı isteyince geliyor. Geliyor omzumda duruyor, elime çıkıyor, kolumda geziyor. Ama en ufak şeyde gidebiliyor. Ayrıca gitmeden de ısırmayı ihmal etmiyor.
Çok kıskanç canlılardır. Onun yanında bir aile ferdini vs. sevdiyseniz kiskanabilir. Sürekli ilgi odağı olmak istiyorlar :)

Oyla 0
Hocam ben onu sadece sarı bir oyuncağına kur yaparken görüyorum. O oyuncak o geldiği günden belli orada, asla yerini değişmedim. Hatta ellemedim bile.
Çok önemli bir durum değil bu, zamanla düzelecektir görürsünüz. Ona elinizden meyve sebze yedirmeye çalışabilirsiniz.

Oyla 0
Ben de dikkat ettim ama bir sebep bulamıyorum.TV izliyorum mesela o da saçımda tokamla oynuyor,birden hızla gelip ısırıyor.Sonra gene geri gidip oyuna devam ediyor.Zaten sevdiği oyuncakları asla ellemiyorum.Kendini titretiyor sinirden.Bazen gerçekten can yakıyor ama nasıl bırakır hiç bilmiyorum.

Oyla 0