Muhabbet kuşum bir anda çok değişti.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Burby
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Burby

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum çok sevecen, çok oyuncu kendini sevdiren bir kuştu. Bir anda çok değişti. Eskiden kendini saatlerce sevdirirdi. Şimdi kesinlikle dokundurmuyor. Dokunmayı bırakın ele bile gelmemeye başladı. Ele geldiğinde ise inanılmaz ısırıyor. Kanatlarını iki yana açıyor, kuyruğunu kabartıyor ve ısırmaya başlıyor. Ve asla bırakmıyor. O sevecen kuş gitti yerine bir canavar geldi resmen eskiden kendisini saatlerce sevdirir, öptürürdü. Neden bir anda böyle oldu? 2 gündür böyle. Kızgınlığa girmiş olabilir mi? 3 yaşında, Erkek.

Ben de dikkat ettim ama bir sebep bulamıyorum.TV izliyorum mesela o da saçımda tokamla oynuyor,birden hızla gelip ısırıyor.Sonra gene geri gidip oyuna devam ediyor.Zaten sevdiği oyuncakları asla ellemiyorum.Kendini titretiyor sinirden.Bazen gerçekten can yakıyor ama nasıl bırakır hiç bilmiyorum.
Acaba oyun amaçlı yapıyor olabilir mi?

Oyla 0
Hocam sadece canı isteyince geliyor. Geliyor omzumda duruyor, elime çıkıyor, kolumda geziyor. Ama en ufak şeyde gidebiliyor. Ayrıca gitmeden de ısırmayı ihmal etmiyor.
O zaman huy edindiler ne yazık ki :/ Bizde de durum aynı.Ben ne yapsam vazgeçiremedim sizin ki geçici bir durumdur umarım.

Oyla 0
Bugün bu saat oldu hala kafeste. Enerjisi yerinde ama çıkmadı. Normalde kapıya yapışırdı, çıkar beni çıkar beni diye öterdi. Ne yapmam gerek?

Oyla 0
Hocalarım anlık bildiriyorum. Isırma huyu devam ediyor. Ancak deriye odaklı değil tırnağa odaklı bu sefer. Tırnağıma gaga atıyor. Hala bana karşı soğuk. Kalamar kemiğini kemiriyor sürekli. Ve bana bakara kalamar kemiğini tuttu ayağıyla. Sanırım eski kalamar kemiğini istiyor. Nasıl unutturabilirim? Gerçekten çok üzülüyorum.

Oyla 0
Hocam bir dediğini ikiletmem. Ve kin tutan bir kuş değildi. Ara sıra küser ama hemen barışırdı. Yakın zamanda ishal geçirdi. Onun etkisi olabilir mi? Kalamar kemiği tüketimide arttı.
Evet olabilir hastalıklarda huylarını değiştiriyor maalesef.Bir süre kendi haline bırakıp sakinlemesini beklyebilirsiniz.Dal darı aspur stresini alır.

Oyla 0
Durum güncellemesi: Başladığımız yere geri döndük. Isırma, gırlama falan hepsi geri geldi. Neden ki? Bir dediği iki olmuyor.

Oyla 0
Aynen öyle :) arkadaşım gagasına hafif vurur gibi yaparak kuşunu bu huyundan vazgeçirmişti.Ben denedim,kinlenip daha çok saldırdı. :ROFLMAO:
ayyy benim kuşum da keyfine göre ısırıyordu,ben de parmağımla hafif vuruyormuş gibi yapmıştım kızıyormuşçasına, sonra bana iyice bilenip yüzüme saldırmıştı :cry:

gerçekten aşırı inatçı ve gururlu bu yavrular ,kızsan bile eyvallah etmiyorlar o_O:love::s12:

Oyla 0
Durum güncellemesi: Sanırım kuşum tüye girdi. Tüyleri dökülüyor ve kapsüller çıkmaya başlamış. Sizce neden olabilir? Mevsimi mi? Enerjisi yerinde, Yemini yiyor, suyunu içiyor, oyununu oynuyor. Ama hala bana gelmiyor -_-

Oyla 0