Muhabbet kuşum dengede duramıyor

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar gerekeni yazmış. Önce acil sağlam bir vitamin mineral takviyesi gerekiyor. Supradyn all day efervesan o kadar pahalı bir vitamin değil alabiliyorsanız alın mutlaka..

İkinci olarak veterinerlerden toltrazuril etken maddeli bir ilaç almalısınız. Bulamazsanız sulphamezathine alın. Bu iki ilaçtan birini mutlaka alın. Bazı dışkılarını kanla karışık yapmış. Büyük ihtimal ilerlemiş koksidiyoz vakası..

Geç kalmışsınız açıkçası. Acele edip söylediğim ilaçları alırsanız belki bir şansı olabilir..

Oyla 0

Fikret41

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar gerekeni yazmış. Önce acil sağlam bir vitamin mineral takviyesi gerekiyor. Supradyn all day efervesan o kadar pahalı bir vitamin değil alabiliyorsanız alın mutlaka..

İkinci olarak veterinerlerden toltrazuril etken maddeli bir ilaç almalısınız. Bulamazsanız sulphamezathine alın. Bu iki ilaçtan birini mutlaka alın. Bazı dışkılarını kanla karışık yapmış. Büyük ihtimal ilerlemiş koksidiyoz vakası..

Geç kalmışsınız açıkçası. Acele edip söylediğim ilaçları alırsanız belki bir şansı olabilir..
Tavsiyeniz için teşekkür ederim nasip olursa yarın veterinere götürecem bir kuşçu arkadaşım ( kanarya kuşuyla ilgileniyor) kuş için farmaton diye bir vitamin verdi dün akşam suyuna 1 damla koydum iyi gelirmi gelmezmi bilmiyorum böyle deneyimli arkadaşların tavsiyesi üzerine kullanıyorum

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Tavsiyeniz için teşekkür ederim nasip olursa yarın veterinere götürecem bir kuşçu arkadaşım ( kanarya kuşuyla ilgileniyor) kuş için farmaton diye bir vitamin verdi dün akşam suyuna 1 damla koydum iyi gelirmi gelmezmi bilmiyorum böyle deneyimli arkadaşların tavsiyesi üzerine kullanıyorum

ROYAL FARMATOM İÇERİK:
A Vitamini: 3.200.000 IU, Vitamin D3: 640.000 IU, Vitamin E: 4.050 mg, Pantotenik asit: 16.500 mg, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B8, Vitamin B12, Vitamin K3, Vitamin C, Biyotin, Cholin Clorid, Nukleotid, Amino asitler ve diğer besinler. Komple tamamını görmek için lütfen ürün etiketine bakınız.

Bu ürünün içeriği çok yeterli değil ancak biraz faydası olur. Bir damla yetmez. Tam dolu suluğa 5 damla damlatın..

Ama vitaminden ziyade söylediğim toltrazuril yada sulphamezathine ilaçlarından birini alıp kullanmanız gerekiyor. Kuşun fazla vakti olmayabilir..

Oyla 0

Fikret41

iyikus.com Üyesi
Bugün kuşumu veterinere götürdüm 5 gün kullanacağız

Ekli dosyalar

• 16256770295506628783067593920352.jpg
    16256770295506628783067593920352.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 30
Oyla 0

Fikret41

iyikus.com Üyesi
Bugünkü dışkısında böyle

Ekli dosyalar

• 20210707_164048.jpg
    20210707_164048.jpg
    269.6 KB · Görüntüleme: 29
Oyla 0

Mustafa Tetik

Forum Sakini
Hocam ilaç diyorsunuzda veterinere götürdüm bana önce vitamin desteğini önerdi ve bunu verdi kendi kafama göremi ilaç isteyim veterinerden
Aynen öyle. Sulphamezathine veya baycox gibi bir antikoksidiyal ilaç isteyeceksiniz. Vitamin vererek geçirmiş sizi veteriner. Ya iyi bir veterinere gidin ya da koksidiyoz tedavisine başlayın.

Oyla 0

fyalison 

Yönetici
Moderatör
Hocam ilaç diyorsunuzda veterinere götürdüm bana önce vitamin desteğini önerdi ve bunu verdi kendi kafama göremi ilaç isteyim veterinerden bizde sonuçta veteriner diye güveniyoruz
Bir süre önce benim kuşumda da ishal sorunu vardı ve oldukça kötü durumdaydı kuş. Veterinere götürdüm, sağlam bir ücret ödedik ve bizi oradan bir torba vitaminle gönderdiler sadece. Kuş toparlayamadı, buradaki bilgili kişiler sayesinde ilaç ismi öğrendim ve ilacı başka bir veterinerden temin ettim. Kuşum antibiyotikle 5 günde kendine geldi. Şimdi maşallahı var. Ne yazık ki her zaman veterinerlerin hepsine güvenemiyoruz. Antibiyotik başlamasam belki de şu an yaşamıyor olacaktı.

Oyla 0

Fikret41

iyikus.com Üyesi
Bir süre önce benim kuşumda da ishal sorunu vardı ve oldukça kötü durumdaydı kuş. Veterinere götürdüm, sağlam bir ücret ödedik ve bizi oradan bir torba vitaminle gönderdiler sadece. Kuş toparlayamadı, buradaki bilgili kişiler sayesinde ilaç ismi öğrendim ve ilacı başka bir veterinerden temin ettim. Kuşum antibiyotikle 5 günde kendine geldi. Şimdi maşallahı var. Ne yazık ki her zaman veterinerlerin hepsine güvenemiyoruz. Antibiyotik başlamasam belki de şu an yaşamıyor olacaktı.
Sağol kardeşim ilgin için ne yapayım 2 arada kaldım bi veterinere götürdüm bakmıyoruz dedi başka bir veterinere götürdüm oda böyle tedavi uygun görünce evet burdaki arkadaşlar ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorlar ama ne bileyim dediğim gibi 2 arada kalıyorsun

Oyla 0

Fikret41

iyikus.com Üyesi
Siz bilirsiniz.. Kuşun o kadar vakti olmayabilir...
Merhaba hocam yine rahatsız ediyorum sizleri kuşum kafes tellerinde dolaşıyor ama tümseğe geldiğinde dengesini kafasını kafes tellerine dağıtarak duruyor halının üstüne koyduğumda ayaklarının üstünde duramıyor adım atamıyor sürükleniyor gi veterinerin verdiği tedavi yöntemine devam ediyorum ama pek fazla birşeyin değiştiğini söylüyemem salı günü tekrardan götürmeyi düşünüyorum ama dediğim gibi 2 arada kaldım ne yapmalıyım bilemedim siz ne dersiniz daha önceden demiştiniź ama ilaç tedavisi uygulamanız gerekir demiştiniz ama hastalığının ne olduğunu kestiremediğim için bir şey yapamıyorum veterinere güvenmekten başka evet biliyorum elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorsunuz bilgileriniz değerli beni mağdur görün

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Merhaba hocam yine rahatsız ediyorum sizleri kuşum kafes tellerinde dolaşıyor ama tümseğe geldiğinde dengesini kafasını kafes tellerine dağıtarak duruyor halının üstüne koyduğumda ayaklarının üstünde duramıyor adım atamıyor sürükleniyor gi veterinerin verdiği tedavi yöntemine devam ediyorum ama pek fazla birşeyin değiştiğini söylüyemem salı günü tekrardan götürmeyi düşünüyorum ama dediğim gibi 2 arada kaldım ne yapmalıyım bilemedim siz ne dersiniz daha önceden demiştiniź ama ilaç tedavisi uygulamanız gerekir demiştiniz ama hastalığının ne olduğunu kestiremediğim için bir şey yapamıyorum veterinere güvenmekten başka evet biliyorum elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorsunuz bilgileriniz değerli beni mağdur görün

Kuşun durumu kötü. Size son bir ilaç önericem onun dışında yapıcak birşeyim yok. Gerçi bu saatten sonra ilaçlarda ne kadar işe yarar bilemiyorum. Yarın nöbetçi eczaneden bactrim şurup alın. Tam dolu suluğa 7-8 damla damlatın. Yada eczaneden bir tanede damlalık alın, kuşun ağzına sabah bir damla akşam bir damla damlatın..

Oyla 0

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
ben senin yerinde olsam sabahı beklemem hemen nöbetçi eczane bulur ümit beyin yazdığı ilacı alırım, eczaneler reçetesiz vermezse veteriner kliniğinden fotograftaki gibi sulfadiazin + trimetoprim içerikli ilaç alırım. onu da temin edemezsem her veterinerde bulunan enrofloksasin etken maddeli antibiyotik alırım. bi ihtimal işe yarayabilir

Screenshot_20210703-175229_Samsung Internet.jpg

Oyla 0