muhabbet kuşum hasta mı ?

burjoee

Yeni Üye
Merhaba, Muhabbet kuşum 3 gün önce tüylerini baya bi yolmuştu, kabarık ve sürekli uyku halinde, yemek yemesi ve su içmesi düzenli ama bize tepkisi yok kafesten asla çıkmıyor. Sık sık nefes alıp veriyor kuyruğu nefes alırken hep hareket halinde ve ağzını açıp açıp kapatıyor ama herhangi bir hırıltı yok. Bulunduğum yerde veteriner olmadığı için ne yapacağımı bilmiyorum. Cevaplarınızı heyecanla bekliyor olacağım.

Liebe55

Veteran
veterinerlerden Baytrl 2.5 alın. kuş bu dönemde su içmek istemeyeceği için yada az içeceği için alınan ilacı 7 gün boyunca sabah akşam agzına 1 damla verin ilacı kuşa verirken saga dogru yatırın öyle verin.
1hata sonunda geçmezse bizlere ulaşın

Oyla 0

burjoee

Yeni Üye
veterinerlerden Baytrl 2.5 alın. kuş bu dönemde su içmek istemeyeceği için yada az içeceği için alınan ilacı 7 gün boyunca sabah akşam agzına 1 damla verin ilacı kuşa verirken saga dogru yatırın öyle verin.
1hata sonunda geçmezse bizlere ulaşın
Yalnız yemek yiyip su içmesinde sorun yok takip ediyorum

Oyla 0

Liebe55

Veteran
ozaman suluguna 5 damla damlatın. 5 gün kadar devam edin.

Ayrıca tüy için B vitamin kullanımız gerekcez
diğer arkadaşlarında mutlaka sana tavsiyeleri olacaktır

Son düzenleme:
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuyruk sallaması bir çok şeyin belirtisi olabilir. Astım ve bunun yanısıra solunum yolları enfeksiyonu olabilir. Tüy yolma sebebi parazit kaynaklı olabilir. Onunda kontrol edilmesi gerekiyor. Konum girdiniz doğru ise Antalya'da kuşunuzu götürebileceğiniz oldukça fazla veteriner var. İnternet üzerinden size en yakın olanıyla görüşebilirsiniz.

Herhangi bir vitamin ya da yem katkısıyla düzelebileceği bir durum söz konusu değil.

Oyla 0

burjoee

Yeni Üye
Kuyruk sallaması bir çok şeyin belirtisi olabilir. Astım ve bunun yanısıra solunum yolları enfeksiyonu olabilir. Tüy yolma sebebi parazit kaynaklı olabilir. Onunda kontrol edilmesi gerekiyor. Konum girdiniz doğru ise Antalya'da kuşunuzu götürebileceğiniz oldukça fazla veteriner var. İnternet üzerinden size en yakın olanıyla görüşebilirsiniz.

Herhangi bir vitamin ya da yem katkısıyla düzelebileceği bir durum söz konusu değil.
Antalya merkezde değil köyünde ikamet ediyorum malesef ama haftasonu veterinere götürmem en iyisi olacak belli ki teşekkürler.

Oyla 0