Muhabbet kusum hasta

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Funda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Funda

Forum Sakini
Merhaba, 5 yasinda erkek muhabbet kusum var. Yaklasik 2 haftadir cok durgun. Son 1 haftadir kafesin dibine iniyor uyuyor, az yem yiyor, ara sira kusuyor. Sonra bir ara tunegine cikiyor hafif canlaniyor konusuyor, yine kafesin dibine iniyor. Dun dal dari verdim yedi biraz, bugun hic yem yemedi, suyuna vitamin koydum ama ictimi takip edemedim. İshali yok. Az kaka yapiyor ve cogunlukla kakalari kucuk oluyor. Ne yapacagimi sasirdim, lutfen yardim edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG20210214214528.jpg
    IMG20210214214528.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 74
  • IMG20210214214548.jpg
    IMG20210214214548.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 74
Dışkılar iyi ama kuş hastalık modundan çıkamıyor bir türlü. 2-3 günde vitamin kullanıp tekrar yazın durum değerlendirmesi yapalım.

Bu arada kafesini (telleri dahil) ve aksesuarlarını komple sabunla süngerle yıkayın önlem olarak..
Aynen hastalik modundan cikamiyor, simdi yine kafes altina inmis. Boyle olunca da korkutuyor beni. Tamam kafeside komple yikarim, yarin vitaminle devam ederim

Ekli dosyalar

• IMG20210322192836.jpg
    IMG20210322192836.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 11
Oyla 0
Aynen hastalik modundan cikamiyor, simdi yine kafes altina inmis. Boyle olunca da korkutuyor beni. Tamam kafeside komple yikarim, yarin vitaminle devam ederim

Bilemiyorum bu kuşta anlayamadığımız bir sıkıntı var. Yapılabilecek herşeyi yaptık. Belki son olarak enrofloksasin kullanılabilir..

Oyla 0
Antibiyotik... Bence İstanbul veti aramanın vakti geldi ve geçiyor... Kuşa kapsamlı bir kontrol gerekiyor.
@Eyunal emin olun şu konuyu her açtığımda içimden hep diyorum ''Keşke götürme imkanı olsa da istanbulvet'e götürebilse'' diye ama önceki mesajları tekrar gözden geçirdiğimde bunu yeniden hatırlatmanın gereksiz olacağını düşündüğümden atmıyorum. Bence sizde vazgeçin @Funda hanım götüremeyeceğini bir kaç kez dile getirdi çünkü...

Oyla 0
@Eyunal emin olun şu konuyu her açtığımda içimden hep diyorum ''Keşke götürme imkanı olsa da istanbulvet'e götürebilse'' diye ama önceki mesajları tekrar gözden geçirdiğimde bunu yeniden hatırlatmanın gereksiz olacağını düşündüğümden atmıyorum. Bence sizde vazgeçin @Funda hanım götüremeyeceğini bir kaç kez dile getirdi çünkü...
Ne deyip ne demediğini görmüyor veya bilmiyor değiliz. Burada konu kuşun sağlığa kavuşması bu bakımda da her zaman olması gerekeni söylemek söylemeye devam etmek elzemdir. Konuyu başka noktalara çekmemeni tavsiye ederim.

Oyla 0
Ne deyip ne demediğini görmüyor veya bilmiyor değiliz. Burada konu kuşun sağlığa kavuşması bu bakımda da her zaman olması gerekeni söylemek söylemeye devam etmek elzemdir. Konuyu başka noktalara çekmemeni tavsiye ederim.
Benim konuyu başka yerlere çekmek gibi bir amacım yok. Söylemek tabii ki elzemdir ama bir işe yaramıyor ben ondan bahsediyorum. Belki de tekrar hatırlatmamak vicdanınıza el vermiyordur bir şey diyemem ama faydası olmuyor...

Oyla 0
Konu yorum sayısı olarak çok uzaması ve vitamin destekli bir programa başlanmasından kaynaklı konuyu kilitliyorum. Yeni bir konu ile gelişmeleri mutlaka aktarın @Funda hanım

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...