Muhabbet kusum hasta

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Funda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Funda

Forum Sakini
Merhaba, 5 yasinda erkek muhabbet kusum var. Yaklasik 2 haftadir cok durgun. Son 1 haftadir kafesin dibine iniyor uyuyor, az yem yiyor, ara sira kusuyor. Sonra bir ara tunegine cikiyor hafif canlaniyor konusuyor, yine kafesin dibine iniyor. Dun dal dari verdim yedi biraz, bugun hic yem yemedi, suyuna vitamin koydum ama ictimi takip edemedim. İshali yok. Az kaka yapiyor ve cogunlukla kakalari kucuk oluyor. Ne yapacagimi sasirdim, lutfen yardim edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG20210214214528.jpg
    IMG20210214214528.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 74
  • IMG20210214214548.jpg
    IMG20210214214548.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 74
probiyotiği hangi maya ile yapıyorsunuz?
Kuru Maya’dır büyük ihtimalle..

Oyla 0
Bu sitede kuru maya ile tarif gormustum. Kuru tozmaya, pakmayanin ki, sitede verilen olculerle yapmistim

o tarifi ümit bey vermiş, iyidir bu durumda. ama sizin kuşunuz mantar şüphesiyle tedavi görüyor, o maya yeterli gelir mi emin değilim, ümit hoca detay yazar. mantar tedavisinde özelikle bacillus suşları içeren iyi bir marka probiyotik desteği çok önemli.

Oyla 0
o tarifi ümit bey vermiş, iyidir bu durumda. ama sizin kuşunuz mantar şüphesiyle tedavi görüyor, o maya yeterli gelir mi emin değilim, ümit hoca detay yazar. mantar tedavisinde özelikle bacillus suşları içeren iyi bir marka probiyotik desteği çok önemli.
Himm, anladim, Umit bey bana tam olarak neyi almam gerektigini yazarsa bulur alirim o zaman.

Oyla 0
Maya gerçekten hiç yeterli olmuyor. Kendim deneyerek gördüm bizzat. Hiç Bi katkısı yok. Ben eğer düzgün bir probiyotik alıp kullansaydım mavişim antibiyotikten sonra düzelebilirdi. Size tavsiyem çok dikkatli olmanız bu konuda. Özellikle probiyotik ve vitamin kesinlikle verilmesi gerekiyor hrr ilaç kullanımından sonra.

Oyla 0
Maya gerçekten hiç yeterli olmuyor. Kendim deneyerek gördüm bizzat. Hiç Bi katkısı yok. Ben eğer düzgün bir probiyotik alıp kullansaydım mavişim antibiyotikten sonra düzelebilirdi. Size tavsiyem çok dikkatli olmanız bu konuda. Özellikle probiyotik ve vitamin kesinlikle verilmesi gerekiyor hrr ilaç kullanımından sonra.
Yorumunuz cok degerli, hemen gidip aldim. Cok tesekkur ederim, sagolun

Oyla 0
Peki bugun basliyorum. 3 gun sonra tekrar durum degerlendirmesi icin yazacagim, tesekkurler
Selamlar, entrobac in bugun 3. Gunu. Gervit de verecek miyim? Kac gun vermeliyim onu da? Ayrica devamli tuy dokuyor, yulaf yapiyor sanirim. Kendi yemini devamli yemediginden yulafta veriyorum. Genel durumu ise ayni, arasira keyfi geliyor, arasira durgun.diskilarinda yemler minik minik gozukuyor, butun degil.

Ekli dosyalar

• IMG20210322105613.jpg
    IMG20210322105613.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG20210322105631.jpg
    IMG20210322105631.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG20210322105802.jpg
    IMG20210322105802.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 20
Oyla 0
Selamlar, entrobac in bugun 3. Gunu. Gervit de verecek miyim? Kac gun vermeliyim onu da? Ayrica devamli tuy dokuyor, yulaf yapiyor sanirim. Kendi yemini devamli yemediginden yulafta veriyorum. Genel durumu ise ayni, arasira keyfi geliyor, arasira durgun.diskilarinda yemler minik minik gozukuyor, butun degil.
Kuşun dışkıları epey düzelmiş yulafı yeminden alın. Yulaf yüzünden tüy dökmesi çok olası. Bence entrobac'e devam edin ayrı bir sulukta da grevit verin.

Oyla 0

önceki resimlere bakınca kuş da kendini toparlıyor sanırım. kusma devam ediyor mu?

Oyla 0
önceki resimlere bakınca kuş da kendini toparlıyor sanırım. kusma devam ediyor mu?
Hayir kusmuyor. Zaten hicbir zaman kusmasi surekli olmadi. Ornegin haftada yada iki haftada bir gun sadece 1-2 kere kusup durmustu. Ama hastaligi devam ediyor eminim. Eski hali nesesi yok. Normalde 10-12 kelime konusuyordu. Simdi keyifsiz olarak 3-5 tanesini soyluyor. Cok oynamiyor. Halinden anliyorum.

Oyla 0
Hayir kusmuyor. Zaten hicbir zaman kusmasi surekli olmadi. Ornegin haftada yada iki haftada bir gun sadece 1-2 kere kusup durmustu. Ama hastaligi devam ediyor eminim. Eski hali nesesi yok. Normalde 10-12 kelime konusuyordu. Simdi keyifsiz olarak 3-5 tanesini soyluyor. Cok oynamiyor. Halinden anliyorum.

entrobac 3 güne tamamlayıp 2 gün multivitamin vermenizi, ardından 1 tur daha ilaç kullanmanızı öneririm. ağır bir hastalık normal bunlar, kuşun uçarken viklemesi de mantar nedeniyle olabilir

tecrübeli arkadaşlar da yorum yaparlar

Oyla 0
Merhaba, kuş biraz daha iyi görünüyor. Probiyotik 2,3 gün ara veriniz. Yarın suya ya da mamaya vitamin ekleyiniz.

Oyla 0

Dışkılar iyi ama kuş hastalık modundan çıkamıyor bir türlü. 2-3 günde vitamin kullanıp tekrar yazın durum değerlendirmesi yapalım.

Bu arada kafesini (telleri dahil) ve aksesuarlarını komple sabunla süngerle yıkayın önlem olarak..

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...