Muhabbet kusum hasta

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Funda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Funda

Forum Sakini
Merhaba, 5 yasinda erkek muhabbet kusum var. Yaklasik 2 haftadir cok durgun. Son 1 haftadir kafesin dibine iniyor uyuyor, az yem yiyor, ara sira kusuyor. Sonra bir ara tunegine cikiyor hafif canlaniyor konusuyor, yine kafesin dibine iniyor. Dun dal dari verdim yedi biraz, bugun hic yem yemedi, suyuna vitamin koydum ama ictimi takip edemedim. İshali yok. Az kaka yapiyor ve cogunlukla kakalari kucuk oluyor. Ne yapacagimi sasirdim, lutfen yardim edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG20210214214528.jpg
    IMG20210214214528.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 74
  • IMG20210214214548.jpg
    IMG20210214214548.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 74
O zaman benim önerim öncelikle fungostatin kullanmanız yönünde. Bu ilaç iç mantar için kullanılır. İlacı alınca tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar toz ekleyip karıştırın. İlaçlı suyu 6 saatte bir tazeleyin. Şimdilik 3 gün kullanın. Ardından tekrar durum değerlendirmesi yapalım..
Merhaba, ilaci alacagim, simdi yeni goruntuler yukledim, diskisi bir degisik gibi

Ekli dosyalar

• IMG20210217113629.jpg
    IMG20210217113629.jpg
    755.7 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG20210217113856.jpg
    IMG20210217113856.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG20210217113912.jpg
    IMG20210217113912.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 20
  • IMG20210217114558.jpg
    IMG20210217114558.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 19
Oyla 0
Kuş kabarmasi, popo tüylerde boyaması yok lakin sindirim sorunu yaşayan kuslarda daha taneli görüntüde dışkılar rastlanıyor. Buna göre düşünecek olursak sindirimi kolaylaştıracak ürünler sunmaniz sağlıklı olacaktır. En basidi kuşlar için kullanilan bir probiyotik, divitsol gibi ürünler

Oyla 0
Doğanayın dediği ürünleride kullanabilirsiniz. Dediğim gibi 3 gün fungostatinde başlanabilir...
Bu ilaca dun basladim. Yarin 3. Gun olacak. Sonrasinda divitsol ile devam mi edeyim. Kac gun daha ilac kullanayim?Nasil ilerleyeyim peki? Dun hic kusmadi. Kafesin altindada cok durmadi. Tuneklerinde durdu. Hala kendi yemini yemiyor. Kursagi bos gibi. Aspur yulaf ve dal dari yiyor biraz. İlaci da damlalikla agzina damlatiyorum ve suluktada ilacli suyu var. Yumurta versem mi?

Oyla 0
Bu ilaca dun basladim. Yarin 3. Gun olacak. Sonrasinda divitsol ile devam mi edeyim. Kac gun daha ilac kullanayim?Nasil ilerleyeyim peki? Dun hic kusmadi. Kafesin altindada cok durmadi. Tuneklerinde durdu. Hala kendi yemini yemiyor. Kursagi bos gibi. Aspur yulaf ve dal dari yiyor biraz. İlaci da damlalikla agzina damlatiyorum ve suluktada ilacli suyu var. Yumurta versem mi?

3. günün akşamı tekrar değerlendirelim. Herşey normalse ek birşey vermene gerek yok...

Oyla 0
3. günün akşamı tekrar değerlendirelim. Herşey normalse ek birşey vermene gerek yok...
Merhaba, kusum iki gundur kafes altinda durmuyor. Tuneginde durmaya basladi. Ara ara canlaniyor hareketleniyor, ama yine genel olarak halsizlik kabarma devam ediyor. Kendi yemini hala yemiyor. Dal dari ve aspur yiyor biraz. Kakalari kucuk. Kusmasi yok. Simdi tedaviye nasil devam etmeliyim?

Oyla 0
Merhaba, kusum iki gundur kafes altinda durmuyor. Tuneginde durmaya basladi. Ara ara canlaniyor hareketleniyor, ama yine genel olarak halsizlik kabarma devam ediyor. Kendi yemini hala yemiyor. Dal dari ve aspur yiyor biraz. Kakalari kucuk. Kusmasi yok. Simdi tedaviye nasil devam etmeliyim?
Elime alinca kursagi hep bombos gogus kemigini hissediyorum

Oyla 0
Yemine biraz yulaf karıştırmanızı öneririm. Dal darı gibi o tohumu da severler. Fazlası sıkıntı doğurabilir ama bir çay kaşığı ilave edebilirsiniz haftada 1-2 kez şu aşamada

Oyla 0
Merhaba, bu sabah tekrar kafesin dibinde kabarik durmaya basladi. İlaca devam ediyorum. Yulafta vermeye basladim. Acaba bu ilaca mi devam etmeliyim? Yoksa tedavi yontemini mi degistirmeliyim?

Oyla 0
kaçıncı gününüz acaba?
Ümit hocanın söylediği ürünü mü kullanıyorsunuz?

Oyla 0
Bu ilacı 5 güne tamamlayın ozaman ardından sulphamezathine kullanalım. Sulphamezathine ilacını herhangi bir veterinerden temin edebilirsiniz.. Ayrıyetten sizden kuşun yeminide değiştirmenizi rica edicem. Garden mix yada beaks marka (sade meyvesiz balsız) bir yem alıp kullanın. Bu yemi aldığınızda içine elinizdeki aspurdan biraz ilave edip karıştırın o şekilde verin yer muhtemelen. Ve dal darıyıda kullanmayın bayat yada bozuk olabilir..

Oyla 0
Bu ilacı 5 güne tamamlayın ozaman ardından sulphamezathine kullanalım. Sulphamezathine ilacını herhangi bir veterinerden temin edebilirsiniz.. Ayrıyetten sizden kuşun yeminide değiştirmenizi rica edicem. Garden mix yada beaks marka (sade meyvesiz balsız) bir yem alıp kullanın. Bu yemi aldığınızda içine elinizdeki aspurdan biraz ilave edip karıştırın o şekilde verin yer muhtemelen. Ve dal darıyıda kullanmayın bayat yada bozuk olabilir..
Tamamdir, bu sekilde devam edeyim. Peki bu yeni ilaci nasil ve kac gun vermeliyim? Ayrica eski yemi yemiyor diye yeni enjoy marka yem aldim.onuda yemiyor. Sizin dediginizi alip denerim.

Oyla 0
Tamamdir, bu sekilde devam edeyim. Peki bu yeni ilaci nasil ve kac gun vermeliyim? Ayrica eski yemi yemiyor diye yeni enjoy marka yem aldim.onuda yemiyor. Sizin dediginizi alip denerim.

Aldığınız markada pek iyi değil tavsiye etmem. Dediğim markalardan birini alıp deneyebilirsiniz. Sulphayıda tam dolu suluğa 6 damla şeklinde uygulayacaksınız. İlaçlı su 6 saatte bir tazelenicek. 5 günde bunu kullanalım..

Fungostatinden sonra elinizde varsa 2 gün probiyotik takviyesi yapasanız iyi olur. Yoksa bir gün boşluk bırakıp yeni ilaca başlayabilirsiniz...

Oyla 0
Funda hanım kursak kontrolünü nasıl yapıyorsunuz tarif edebilirmisiniz? Benimde yaşça büyük kuşum var ara ara keyifsizleşiyor devamlı tartıyorum kursak kontrolü nasıl yapılır el ile tam olarak?
Merhaba, ben genelde gagasinin bitiminden gobeginin ortasina kadar olan kismi elimle hafif bastirarak buluyorum. Zaten yem yiyince orasi misket gibi sisip sert oluyordu. Tabi bunu bu site de kus ile ilgilenen daha profesyonel arkadaslar daha guzel tarif eder..

Oyla 0
Aldığınız markada pek iyi değil tavsiye etmem. Dediğim markalardan birini alıp deneyebilirsiniz. Sulphayıda tam dolu suluğa 6 damla şeklinde uygulayacaksınız. İlaçlı su 6 saatte bir tazelenicek. 5 günde bunu kullanalım..

Fungostatinden sonra elinizde varsa 2 gün probiyotik takviyesi yapasanız iyi olur. Yoksa bir gün boşluk bırakıp yeni ilaca başlayabilirsiniz...
Aaa hemen degistiririm o zaman. Probiyotigi ben kendim maya ile yaptim bu sitedeki tariften. Yine o sekilde 2 gun yapar digerine baslarim o zaman

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...