Muhabbet kuşum ishal oldu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan fyalison
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fyalison

Yönetici
Moderatör
Merhaba. Gayet hareketli keyifli olan kuşum dün sabahtan beri ishal. Normalden daha az hareketli zaman zaman kabartıyor kendini. Yemi bittiği için yine iyi olduğunu düşündüğüm başka bir yem aldım. Diğeri yoktu diye. Onunla birlikte başladı ishali. Denk mi geldi sadece yoksa hasta mı oldu acaba.
Yemek yiyor su içiyor.

Dışkı fotoğrafları şu şekilde.
Be kullanmamı önerirsiniz? Sokağa çıkma yasağında nerden ilaç bulabilirim?

Ekli dosyalar

• F5DFE5EC-04BD-4D3C-BAAC-C86F409FCE7C.jpeg
    F5DFE5EC-04BD-4D3C-BAAC-C86F409FCE7C.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 106
  • 9DE136C0-38C1-4A7F-B11D-8C9C138A5341.jpeg
    9DE136C0-38C1-4A7F-B11D-8C9C138A5341.jpeg
    153 KB · Görüntüleme: 104
  • 9C7F9BDC-D5AD-49E0-A3C9-04BA490DC431.jpeg
    9C7F9BDC-D5AD-49E0-A3C9-04BA490DC431.jpeg
    95.2 KB · Görüntüleme: 101
Cuma günü ve bugün olan dışkılar bu şekilde. Katı bir dışkı olmadığı için nasıl kaba alabilirim? Dediğim gibi mi yapayım?

Ekli dosyalar

• 05D3D007-AF15-4716-81C3-E91CBF56256E.jpeg
    05D3D007-AF15-4716-81C3-E91CBF56256E.jpeg
    108.9 KB · Görüntüleme: 16
  • DA1D6EBE-E04D-4887-B76C-307B770B56F3.jpeg
    DA1D6EBE-E04D-4887-B76C-307B770B56F3.jpeg
    151.8 KB · Görüntüleme: 18
  • A93FFF2C-C2F6-4978-9C85-5A21BD856B24.jpeg
    A93FFF2C-C2F6-4978-9C85-5A21BD856B24.jpeg
    109.8 KB · Görüntüleme: 18
  • 2040B320-87E3-4AEA-B8D3-0B0A970D2636.jpeg
    2040B320-87E3-4AEA-B8D3-0B0A970D2636.jpeg
    101.2 KB · Görüntüleme: 16
  • 883FC56B-82A1-4720-B156-1BCE39D7993E.jpeg
    883FC56B-82A1-4720-B156-1BCE39D7993E.jpeg
    184.3 KB · Görüntüleme: 15
Oyla 0
Ben tahlil için farklı bir yere gönderdim ama,çok sulu dışkılar iyi çalışılmıyor demişti hekim bana.O yüzden 2-3 gün ne kadar normal yaptıysa onları toplamaya çalıştım.Pamuklu çubukla peşinde gezdim :/ alabildiğim kadarını toplayıp o şekilde yollamıştım.Çok az olmamalı tabi,böyle de deneyebilirsiniz.
Bizde sulu olmayan dışkı şu an yok ?
Bende 3 ay önce veterinere gittiğimde bu dışkıyla tahlil yapılmaz demişti. Birde yarın göndereceğim yer Ankara. O sulu dışkı gidene kadar ne olur zaten. Nasıl yapsam bilemedim.

Oyla 0
Cuma günü ve bugün olan dışkılar bu şekilde. Katı bir dışkı olmadığı için nasıl kaba alabilirim? Dediğim gibi mi yapayım?
Cumaya ait olan dışkılara çok benzer vardı bizim de,eğer daha toplu olanı yoksa pamuklu çubukla alıp kaba koyacaksınız mecburen.Ben bir kaç tane de öyle koydum.Biz de çoğunluk böyleydi :(

Oyla 0
Cumaya ait olan dışkılara çok benzer vardı bizim de,eğer daha toplu olanı yoksa pamuklu çubukla alıp kaba koyacaksınız mecburen.Ben bir kaç tane de öyle koydum.Biz de çoğunluk böyleydi :(
Bu şekilde toplu dışkıları ancak sabah görebiliyorum. Salıncağında uyuyor çünkü ışık kapanınca. Onun altında oluyor.
Gün içinde bir saniye yerinde durmadığı için şu an bu şekilde dağınık. ?

Oyla 0
Bu şekilde toplu dışkıları ancak sabah görebiliyorum. Salıncağında uyuyor çünkü ışık kapanınca. Onun altında oluyor.
Gün içinde bir saniye yerinde durmadığı için şu an bu şekilde dağınık. ?
Aynı durumdaydım inanın,3-4 tane düzgün koyabildim anca kaba.Diğerlerini de sürüntü halinde alıp koydum.Bir kaç tane de peçeteden aldım.Gene de sorunsuz çalışıldı çok şükür.Sizin de çok önemli bir sorun çıkmaz inşallah ?

Oyla 0
Aynı durumdaydım inanın,3-4 tane düzgün koyabildim anca kaba.Diğerlerini de sürüntü halinde alıp koydum.Bir kaç tane de peçeteden aldım.Gene de sorunsuz çalışıldı çok şükür.Sizin de çok önemli bir sorun çıkmaz inşallah ?
Bende o şekilde yapacağım artık, umarım düzgün çalışılabilir ve dediğiniz gibi çok önemli bir sorun çıkmaz. ?

Oyla 0
Oyla 0
Şu an sadece takviye veriyorum kuşuma. Mantar için aldığım ilacı antibiyotikten 5 gün sonra başlarız demiştik bekliyorum. Genel halinde bir değişiklik yok, gayet sağlıklı görünüyor, şimdilik kilosu stabil.

Eksikleri temin ettim, kargo şirketiyle ve labaratuvar (@bespokeN sizin dediğiniz yer) ile görüştüm. Tahlil kabına hiçbir şey koymadan direk dışkıları koyun dediler ?
Yarın kargolamayı düşünüyorum dışkıları ama dışkılar bu şekilde suluyken ne kadar sağlıklı şekilde kaba koyabileceğim ondan endişeliyim.
Kabı sürekli durduğu tüneğin altına koysam direk ona yapmış olsa dışkısını sanırım daha sağlıklı olur diye düşündüm.
Tamam doğru demişler. Fizyolojik serum elimde olduğu için dışkılar kurumaz daha garanti olur diye koydum içine kendileri onayladı zaten. Haa makyaj pamuğunun üstüne koyma önerimden bahsediyorsanız eğer fark eden bir şey yok. Dışkıları pamuğa daha iyi koyuyorum ben. Beyaz üstünde daha iyi belli oluyor dışkılar. Bir de kap hastanede elden ele dolaşıyor ağzı açılmasa bile bana pamuğun üstüne koymak daha steril geldi.

Oyla 0
Tamam doğru demişler. Fizyolojik serum elimde olduğu için dışkılar kurumaz daha garanti olur diye koydum içine kendileri onayladı zaten. Haa makyaj pamuğunun üstüne koyma önerimden bahsediyorsanız eğer fark eden bir şey yok. Dışkıları pamuğa daha iyi koyuyorum ben. Beyaz üstünde daha iyi belli oluyor dışkılar. Bir de kap hastanede elden ele dolaşıyor ağzı açılmasa bile bana pamuğun üstüne koymak daha steril geldi.
Bizim dışkılar sulu olduğundan pamuğa koysam hepsini pamuk emer sanırım zaten ??‍♀️ İyi ki söylediniz burayı gerçekten, teşekkürler.

Oyla 0
Çok zor birgün geçirdim ve ne yazık ki bugün gönderemedim tahlilleri :(

Yarın akşam üstü 4 te Ankara’ya kargo çıkıyor onunla göndermeyi planlıyorum. Dışkılar hala sulu ama yeşil boyama olayı bitti. Genel durumunda, kilosunda değişim yok.

Aldığım ilacı yarın başlayacaktım, öyle konuşulmuştu. Başlayayım mı? Ne şekilde vermeliyim?

Oyla 0

Yarın akşam üstü 4 te Ankara’ya kargo çıkıyor onunla göndermeyi planlıyorum. Dışkılar hala sulu ama yeşil boyama olayı bitti. Genel durumunda, kilosunda değişim yok.

Aldığım ilacı yarın başlayacaktım, öyle konuşulmuştu. Başlayayım mı? Ne şekilde vermeliyim?
Ben dışkıyı toplayıp gönderebildiniz mi diye sorayım dedim. O konularda tavsiye verecek bilgim yok maalesef.

Oyla 0
Ben dışkıyı toplayıp gönderebildiniz mi diye sorayım dedim. O konularda tavsiye verecek bilgim yok maalesef.
Yarın inşallah göndermiş olacağım. Ellerine ulaşması perşembe. Tahlil sonuçlarının çıkması araya hafta sonu gireceği için p.tesiye kalır sanırım.
Hayırlı sonuçlar çıksın inşallah.

Oyla 0

Eğer tahlil yaptıracaksanız sonuçlara göre ilaç başlamak daha iyi olur.

Oyla 0
Eğer tahlil yaptıracaksanız sonuçlara göre ilaç başlamak daha iyi olur.
Evet tahlil yapılacak ama antibiyotik kullandık geçen hafta. Sonrasındaki dışkılarda mantar etkisi var gibi dediler. Ondan dolayı fungostatin aldım. Tahlillerin sonuçlarının çıkmasına kadar geçecek süre zarfında bu ilacı kullanmamın bir sakıncası olmayacaktır sanırım ama bilenlerin cevaplarını bekliyorum tabi, ona göre hareket edeceğim.

Oyla 0
Dışkıları direk kabı kafese koyup topladım. Buz aküsüyle birlikte strafor kutuya kpyup kutuyu da streçledim.Form hazır, dediğiniz gibi doldurdum @bespokeN
Labaratuvar ile de görüştüm sabah. Bugün saat 4 te kargoya teslim ediyorum. Kargo şirketleri burnundan kıl aldırmıyor umarım sorun çıkmaz ?

@Malkoçoğlu fungostatine başlayayım mı bugün? Antibiyotiği bıraktığımız 5 gün bitti. Ne doz ve ne şekilde vereyim eğer başlayacaksam?

Oyla 0
Geri