Muhabbet kuşum kafesin altında sabit duruyor.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan emrebasak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

emrebasak

iyikus.com Üyesi
Geçen hafta salı günü muhabbet kuşum uyandığında mazgalinda sabit duruyordu. Biraz bekledik ama yine sabit durmaya devam etti. Kafesi açıp elimi uzattım normalde tutulmaktan nefret eder ve kaçardı. Ama hiç tepki vermedi dışarı çıkardım sonra elimden bir anda uçup sağa sola çarpmaya başladı. Veterinere götürdüm sol gözünde görme problemi olabileceğini söyledi ve suyuna 5 gün boyunca 0.5ml damlatmalik ilaç verdi. Sonraki günün akşamına tekrar enerjisi yerine geldi. Ama 6 gün sonra (bugün) yine aynı şekilde aynı yerde sabit bir şekilde bekliyor. 2-3 gündür çok iyiydi niye yine aynı şekilde duruyor :(

Güncel dışkısı hala böyle altına peçete koydum daha net anlaşılsın diye. Bugün tekrardan kanatlı hayvanlarda uzman olan bir veteriner olmasa da veterinere gideceğim. Artık psikolojik olarak çok yormaya başladı beni. Sabah 9.30 da birşey yok son 3-5 gündür her gün saat 10-10.15 (uyanma saati) gibi başlıyor ilk önce bi 5 dk hareketsiz uykulu duruyor. Sonra hareket etmeye çalışıyor edemiyor ve düşüyor ya da ayakları havada bir şekilde salincagina takılı kalıp öyle duruyor. Sonra 30 dk 1 saat filan hiçbir şey yapmadan duruyor sonra ufak ufak hareketleniyor yemek yiyip su içiyor. 2 saat sonra ise neredeyse tamamen eski enerjisine ulaşıyor. Sonra dışarı çıkarıyoruz. Akşama kadar eski enerjisiyle bizimle ve çevresiyle oynuyor. Saat 8-9 civarı kafesi kapatıp sessiz bir ortama bırakıyoruz üstünü kapatıp sonraki sabah yine aynı şekilde gününü geçiriyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221221-104616.jpg
    Screenshot_20221221-104616.jpg
    85.8 KB · Görüntüleme: 9
Veteriner Egzotik veterinerin bakması gerektiğini söyledi ekstra birşey demedi. Bende bunları sipariş ettim dün gelince kullanmaya başlayacağım

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221222-131647.jpg
    Screenshot_20221222-131647.jpg
    144.1 KB · Görüntüleme: 7
basit bir durumu olsa ilaç önerisinde ve beslenme tavsiyesinde bulunabilirim ancak durumunuz biraz daha özel. Çok sık karşılaşılmayan ancak bilindik belirtileri olan bir problem var. Bir çok şey olabilir bu nedenle. Bir kaçını zaten sıraladık :(

basit bir durumu olsa ilaç önerisinde ve beslenme tavsiyesinde bulunabilirim ancak durumunuz biraz daha özel. Çok sık karşılaşılmayan ancak bilindik belirtileri olan bir problem var. Bir çok şey olabilir bu nedenle. Bir kaçını zaten sıraladık :(
Birçok egzotik veterinere forumlara yazdım Elinizden geleni yaptığınızı biliyorum hocam hakkınızı helal edin :( Kim bilir belkide vitamin eksikliği filan vardir b vitamini ve diğer takviyeleri aldığında sağlığı düzelecektir. En azından ben öyle umut ediyorum. Ama artık sabahları onu o halde görmeye dayanamıyorum inşallah iyileşir. Emin olun birkaç insan dışında (hatta onlarla eşdeğer de olabilir) herkesi sevdiğimden daha çok seviyorum onu. Muhabbet kusunu aldığım ilk gün aklıma geldi duygulandım 2.5 aylıktı şimdi 2.5 yasinda. O günü yazdım buraya simdi ama sildim umarım bir şekilde sağlığına kavuşur. Ben inanıyorum ama düzelecek sevgi en büyük ilaçtır. 6 aydır kötü bir süreçten geçiyorum boyle büyük bir olumsuz durumu kaldıracak gücüm olmayabilir. Allah'ım inşallah iyileşir. Neyse bu forumda yardımcı olan olmayan herkese çok teşekkür ederim bir sonraki mesajım umarım Paşa'nın iyileştiği haberi olur 🙏

Hocam bu mesaj teşekkür mesajidir. Çok teşekkür ederim yardımınız için. Yaklaşık 1 aydır yukarıdaki ürünleri kullanıyorum başta 3 günde bir veriyordum şimdi 4 günde bir veriyorum. O rahatsizlanma durumu tamamen geçti sanırım. Başlarda haftada birkaç kez oldu ama son 15 gündür hiç böyle durum yaşanmadı şükür ama sorun şu bu takviyelerden dolayı mı bilmiyorum ama fazla tüy dönemine giriyor enerjisinden pek birşey eksiltmese de garibime gitti ekstra yulaf da vermiyorum çünkü . Herşey için çok sağolun paşayı böyle görmek çok mutlu ediyor beni.

Hocam bu mesaj teşekkür mesajidir. Çok teşekkür ederim yardımınız için. Yaklaşık 1 aydır yukarıdaki ürünleri kullanıyorum başta 3 günde bir veriyordum şimdi 4 günde bir veriyorum. O rahatsizlanma durumu tamamen geçti sanırım. Başlarda haftada birkaç kez oldu ama son 15 gündür hiç böyle durum yaşanmadı şükür ama sorun şu bu takviyelerden dolayı mı bilmiyorum ama fazla tüy dönemine giriyor enerjisinden pek birşey eksiltmese de garibime gitti ekstra yulaf da vermiyorum çünkü . Herşey için çok sağolun paşayı böyle görmek çok mutlu ediyor beni.
toparlamasına çok sevindim. Fazla ürün kullanımı evet sık sık tüy döngüsüne sokabiliyor.