Muhabbet kuşum kusuyor ve hırıltılı ses çıkartıyor

Elraenn

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar, dün salmada bu kuşumun bu şekil hırıltılı ses çıkardığını ve bu şekil kusuyormuş gibi yaptığını fark ettim. Neden olabilir?

Dışkısı bu şekilde rengi açık renk ama biraz vıcıksı uzuyor ele alınca slime gibi

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2024-07-24 saat 09.19.56_fd8c8eb7-min.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-07-24 saat 09.19.56_fd8c8eb7-min.jpg
    261.1 KB · Görüntüleme: 11
Sindirim sistemi için sedacol gibi bir ürün kullanabilirsiniz.
Tollisan kombi mix karaciğeri etkileyebiliyor.
Bağırsak florası düzenleyici de kullanabilirsiniz.🙂
(Düzelmeme durumu olur ise )Birkaç gün dışkı resmi ekleyin.

Tollisan kombi mixi kaybetmişim evde bulamadım. İnternetten sipariş vericektim hicbiryer satmıyor. Bildiğiniz bir yer varmidir veya alternatifi varmi

Grpette son 5gr kalmış onuda aldım kullandım dün bolca daldari verdim neşesi güzel şuan çok şükür salmadaki dişilere kur yapmaya başladı şimdiden eskisi gibi 😁

Arkadaşlar daha bu konu yeri değil ama sormak istedim tekrar. Daha önceki açtığım konularda kuşların ayaklarında sorun olduğunu ve mor olduğunu söylemiştim. Bu gün sapasağlam olan papağanımın sağ ayağı morardı ve damarlar gözükmeye başladı. Tek ayağını kaldırıyor şuan. Daha önceden diğer kuslardada oldu. Bu salginmidir neden böyle oluyor anlamadim

Bu şekilde bir ayagini kaldırıyor kamerada gözükmüyor ama ben görebiliyorum mor mor şekilde damarlar gözüküyor kaldırdığı ayağında. Neden olabilir ayağına ne vurmuş olabilir diğer kuslardada oldu hatta 2 tanesi sakat kaldı. Herşeyin iyisini alıyorum iyi besliyorum temizliğe dikkat ediyorum ama bu sene başıma bu geldi sık sık

Ekli dosyalar

• IMG_20240727_090949-min.jpg
    IMG_20240727_090949-min.jpg
    380.4 KB · Görüntüleme: 5
Bu şekilde bir ayagini kaldırıyor kamerada gözükmüyor ama ben görebiliyorum mor mor şekilde damarlar gözüküyor kaldırdığı ayağında. Neden olabilir ayağına ne vurmuş olabilir diğer kuslardada oldu hatta 2 tanesi sakat kaldı. Herşeyin iyisini alıyorum iyi besliyorum temizliğe dikkat ediyorum ama bu sene başıma bu geldi sık sık
birbirlerinin ayaklarını ısırıyor olabilirler. Hastalık kaynaklı olmaz genelde ancak tutulmalar sık yaşanıyorsa ilk akla salmonella gelmelidir. Bunun için ilaç kullanılabilir ancak fotoğrafta ben özel bir durum göremedim. Dışkı görseli ekler misiniz?
Ayrıca d vit ve kalsiyum yetersizliklerinde de olabiliyor.

Geri