Muhabbet kuşum salyalı kusuyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan lilith
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lilith

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum üç gündür özelliklede akşam saatlerinde yemleri bütün ve tükürüklü bir şekilde kusuyor. Eskisine nazaran daha çok yemeye başladı yedikcede kusuyor. Yeminde ya da tasliginda bir sorun mu var diye düşünüyorum ama kucuklukten beri aynı yemi veriyorum kapalı paket de alıyorum napacagimi bilemedim. Her yere bu sekilde kusuyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210327-011009_Video Player.jpg
    Screenshot_20210327-011009_Video Player.jpg
    855.1 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Merhaba, bu kusmada koku var mı?
Her paket aynı kalite ve tazelikte olmayabiliyor.

Oyla 0
Oyla 0
kursak enfeksiyonu ya da sindirimsel sorunlar olabilir. Böyle durumlarda tedavi edilmesi gerekir. Müsait bir zamanda kısa bir video paylaşınız o anı sergilediğinde.

Oyla 0
kursak enfeksiyonu ya da sindirimsel sorunlar olabilir. Böyle durumlarda tedavi edilmesi gerekir. Müsait bir zamanda kısa bir video paylaşınız o anı sergilediğinde.
Tabi başında bekliyorum yakalayabilirsem atıcam hemen yem yiyip o yemi kusuyor yemini yediice kusuyor çıkartsam mı sizce şimdi yemini ac kalir mi yarın ilk is baska bir yem alırım

Oyla 0
iyi beslenemiyor muhtemelen. Hava kesesi akarları ya da ilerlemiş kursak enfeksiyonu olma olasılığı yüksek. Veterinere götürme şansınız varsa mutlaka götürün. Eğer imkan yok ise eczaneden triflucan, mikostatin gibi ürünlerden bulabilirseniz kursak enfeksiyonu için iyi gelebilir.

Oyla 0
Tabi başında bekliyorum yakalayabilirsem atıcam hemen yem yiyip o yemi kusuyor yemini yediice kusuyor çıkartsam mı sizce şimdi yemini ac kalir mi yarın ilk is baska bir yem alırım
Vidioyu yüklemeye çalışıyorum işlemesi için çok buyuk diyor kırpıyorum ama hala kabul edilmedi

Oyla 0
iyi beslenemiyor muhtemelen. Hava kesesi akarları ya da ilerlemiş kursak enfeksiyonu olma olasılığı yüksek. Veterinere götürme şansınız varsa mutlaka götürün. Eğer imkan yok ise eczaneden triflucan, mikostatin gibi ürünlerden bulabilirseniz kursak enfeksiyonu için iyi gelebilir.
Tabi çok teşekkür ederim aslında çok iyi besliyoruz vitaminleri de var ama kendisi dışarı çıkınca mobilya duvar ne varsa kemirip yemege çalışıyor ilk işim veterinere goturmek olcaktesekkurler

Oyla 0

Oyla 0
Sonunu yakalayabildim basta salyalı kusuyor

Oyla 0
Sindirim problemi gibi görünüyor. Kızgınlık dönemlerinde de böyle kusabiliyorlar ama dışkılar enfeksiyonu olduğunu gösteriyor.

Oyla 0
O sarı olanlar kustukları gece hep kustu. Bugun enfeksiyonu icin veterinere gotururum cok teşekkür ederim yardımınız için
Mutlaka tedavi sonrasi verilen ilaçların ismini öğreniniz. Bazen çok farklı ürünler veriliyor ve tedaviye uygun olmayabiliyor

Oyla 0
Tabi eğer ilaç verirlerse ben buraya bilgi için yine yazarım teşekkür ederim ??
Mikostatin ilacı verildi kuşuma dediginiz gibi kursak mantarı belirtileriymis. Halsizlik uyuklama yok umarım iyileşir hazırlıklı olmalısınız her şeye dedi baya üzüldüm. Yarım suya bir damlalık seklinde sabah akşam diye söyledi bir ay kullanilcakmis. Direkt agzina sabah akşam sadece bir damlacık damlatsam daha etkili olmaz mı çünkü koydugumdan beri suyunu içmedi yeni yem de aldım ama hala yedikçe kusuyor

Oyla 0
Mikostatin ilacı verildi kuşuma dediginiz gibi kursak mantarı belirtileriymis. Halsizlik uyuklama yok umarım iyileşir hazırlıklı olmalısınız her şeye dedi baya üzüldüm. Yarım suya bir damlalık seklinde sabah akşam diye söyledi bir ay kullanilcakmis. Direkt agzina sabah akşam sadece bir damlacık damlatsam daha etkili olmaz mı çünkü koydugumdan beri suyunu içmedi yeni yem de aldım ama hala yedikçe kusuyor
Ağızdan günden 1 damla daha uygun olacaktır. Duruma göre 6-8 gün kullanım yeterli olacaktır.

Oyla 0
Tok olmasina özen göstermek lazım. Sebebi ise ilaca karşı bünyesinin daima kuvvetli kalmasi gerek. Gerekli ise elle besleme yapılmalı

Oyla 0