Muhabbet kuşum salyalı kusuyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan lilith
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lilith

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum üç gündür özelliklede akşam saatlerinde yemleri bütün ve tükürüklü bir şekilde kusuyor. Eskisine nazaran daha çok yemeye başladı yedikcede kusuyor. Yeminde ya da tasliginda bir sorun mu var diye düşünüyorum ama kucuklukten beri aynı yemi veriyorum kapalı paket de alıyorum napacagimi bilemedim. Her yere bu sekilde kusuyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210327-011009_Video Player.jpg
    Screenshot_20210327-011009_Video Player.jpg
    855.1 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Tok olmasina özen göstermek lazım. Sebebi ise ilaca karşı bünyesinin daima kuvvetli kalmasi gerek. Gerekli ise elle besleme yapılmalı
Kendisi gayet iyi yiyor ama yedikten 20 saniye sonra kusuyor sindiremiyor diye düşünüyorum hastaligindan dolayı iste ac kalıyor mu aklima hep o takılıyor neşesinde falan hiçbir sey yok ama acliktan bir sey olur mu diye korkuyorum yediklerinin hepsini mi kusuyor

Oyla 0
bir miktar yararlanıyordur mutlaka. Yememe sorunu olsaydı bitkin ve çok kabarık bir kuş görünümü sergilerdi

Oyla 0
Çok teşekkür ederim ??
Bir şey daha sormak istiyorum ilk defa başıma boyle bir sey geldiği için tecrubesizim kusura bakmayın. Ilacı verirken ağzını cok oynatıyor agzina tam damlatiyoruz ama ilactan azcik tüylerine falan da damlıyor ya da kendisi bir anda silkeleniyor tuylerine geliyor, gözüne gelirse silkelenince diyr düşündüm acaba zararı olur mu suyuna koyarak mı devam etsem yoksa boyle devam edeyim mi pazar gunune kadar

Oyla 0
Daha rahat olacağını düşünüyorsanız suluktan devam edilebilir. Ağızdan evet bir miktar sağa sola, tüylerine bulaşabilir. Bu nedenle 1 yerine 2 damla şeklinde sunarsanız tükettiğinden emin olabilirsiniz.

Oyla 0
Daha rahat olacağını düşünüyorsanız suluktan devam edilebilir. Ağızdan evet bir miktar sağa sola, tüylerine bulaşabilir. Bu nedenle 1 yerine 2 damla şeklinde sunarsanız tükettiğinden emin olabilirsiniz.
Tüylerine gelmesi bir sorun olusturur mu oluşturmazsa ağzına damlatarak devam edeyim.

Oyla 0
tüye gelmesi sorun olmaz , yuttuğundan emin olmazsanız doğanay beyin dediği gibi 2 damla da verebilirsiniz. ilaç sindirim kanalında emilmeden direkt atıldığı için yan etkisi ve doz aşımı riski çok sınırlıdır

Oyla 0
Kafesinde ki aynayı kaldırın kuşun, uzun vadede zararlıdır ayna, belki şuan ki durumun sebebi de ayna olabilir. Sadece bir varsayım. Konunun haricinde ceresinin üzerinde katmanlaşmış bir doku oluşmuş sanki, belki videodan net göremediğim için yanılıyor da olabilirim.

Oyla 0
Kafesinde ki aynayı kaldırın kuşun, uzun vadede zararlıdır ayna, belki şuan ki durumun sebebi de ayna olabilir. Sadece bir varsayım. Konunun haricinde ceresinin üzerinde katmanlaşmış bir doku oluşmuş sanki, belki videodan net göremediğim için yanılıyor da olabilirim.
Aynasını çok sevdiği için kaldırmadım onu hiç ama Insallah iyileşirse daha sağlıklı olması için bir kuş daha istiyorum çift olsunlar diye. Kuşum her seyi kemirmeye bayılıyor mobilyalari duvarı elimden geldiğince engel oluyorum her gun altını temizlesem bile pisliğini yiyor ordan kaptığını dusunuyorum ben. Burnunu da doğru görmüşsünüz bir yıl önce sanıyorum ki gece biz uyurken kafesine surterek kanatti burnunu çünkü sabah uyandigimda burnu hafif kahverengimsiydi çok yaramaz gözümden ayırmıyorum hemen bir sey yapabiliyor. kuscuya sorduğumda kendi kendine düşer bir sey yapmanıza gerek yok dedi ama o kabuk şimdi daha da büyüdü vazelin surmeyi dusundum ama suan hasta diye pek ellemiyorum. Fotoğrafını da atayım bir fikriniz varsa gercekten cok buyudu cunku delikleri kapanmaz umarım. Veterinerde bir sey demedi hastalığı icin goturdugumde

Ekli dosyalar

• 20210329_154114.jpg
    20210329_154114.jpg
    397.6 KB · Görüntüleme: 15
  • 20210329_154140.jpg
    20210329_154140.jpg
    356.2 KB · Görüntüleme: 15
Oyla 0
Kuşta "Cere hipertrofisi" var maalesef. Mantar kaynaklı, karaciğer yağlanmaları yahut sebebi tam bilinmeyen beslenme bozukluklarında gözlemlenir. O bölgenin burun deliklerine kaçmadan vazelin ya da nemlendirme amaçlı kremlemenizi öneririm. Birde omega desteği gerektiği konusunda bir kanı mevcut.

Oyla 0
Kuşta "Cere hipertrofisi" var maalesef. Mantar kaynaklı, karaciğer yağlanmaları yahut sebebi tam bilinmeyen beslenme bozukluklarında gözlemlenir. O bölgenin burun deliklerine kaçmadan vazelin ya da nemlendirme amaçlı kremlemenizi öneririm. Birde omega desteği gerektiği konusunda bir kanı mevcut.
Bu kadar ciddi olduğunu bilmiyordum demire burnunu sürttügu icin kan oturmuştur zamanla düşer dediler ilac verirken burnuna vazelin de sürerim hemen gercekten hepsi ust uste geldi cok üzülüyorum omega destegi nasıl olacak acaba birde tehlikeli bir sey mi kuşuma bir sey olur mu

Oyla 0
Bu kadar ciddi olduğunu bilmiyordum demire burnunu sürttügu icin kan oturmuştur zamanla düşer dediler ilac verirken burnuna vazelin de sürerim hemen gercekten hepsi ust uste geldi cok üzülüyorum omega destegi nasıl olacak acaba birde tehlikeli bir sey mi kuşuma bir sey olur mu
Aslında düşüyor fakat yoğun etlenme ve form bozulmalarının alt sebepleri var. İç/dış parazit, mantarlar, karaciğer yağlanmaları gibi belirtilerden kaynaklanabiliyor.

Oyla 0
Aslında düşüyor fakat yoğun etlenme ve form bozulmalarının alt sebepleri var. İç/dış parazit, mantarlar, karaciğer yağlanmaları gibi belirtilerden kaynaklanabiliyor.
Ben yine de her gun ilacını icirirken burnuna vazelin de surerim su insallah kursak mantarı biterse omega desteğine de baslarim onun icin de vitamin mi almam lazim onerebileceginiz bir sey var mı

Son düzenleme:
Oyla 0
Morina yağları öneriliyor. Elinizde yok ise omega 3 içeren ürünler yeterli olacaktır. Doğrudan aklıma gelen bir ürün var "Versele Laga Fit Oil". Bunun harici diğer ürünleri bir incelemek gerekiyor.

Oyla 0
Morina yağları öneriliyor. Elinizde yok ise omega 3 içeren ürünler yeterli olacaktır. Doğrudan aklıma gelen bir ürün var "Versele Laga Fit Oil". Bunun harici diğer ürünleri bir incelemek gerekiyor.
Tamam cok tesekkur ederim hastaligindan kurtulursa buna baslarim sonra gercekten her seyi yedigi icin yetişemiyorum bazen mobilyalara kadar kemiriyor. Suyuna mi damlatayim bu omega ilacinida

Oyla 0