muhabbet kuşum sürekli uyku halinde

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bengs
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bengs

iyikus.com Üyesi
merhaba, 2 yaşındaki dişi muhabbet kuşumun ne yemesinde ne elime aldığımda neşesinde ne dışkısında ne de uçmasında herhangi bir sıkıntı yok ama kafeste sürekli ya gözlerini kapatıp uyukluyor ya da gagasını gömüp tamamen uyuyor. tüy dökümü vardı geçen günlerde kafasında yeni tüy oluşumu için sivri sivri şeyler vardı şu an kafesin altında tüy yok kafasındaki tüyler de çıktı ama bu kuşun neden keyfi yok anlayamıyorum. arada vik vik diye ses çıkarıyor solunum sıkıntısı değil baya ses çıkarıyor mırıldanıyor gibi. yanında da 1 yıldır erkek muhabbet kuşum var çiftleşme gibi bir girişimleri de olmadı arkadaş gibiler. lütfen tecrübeli olanlar bana yardımcı olabilir mi?

Merhaba , güncel dışkı resmini
Ve kısa bir video paylaşırsanız sevinirim
Anlatımlarıniza göre kuşun hiç birşey şeyi yok ama yolunda gitmeyen birşeyler var belliki
Staramable.com üzerinden Veya YouTube üzerinden yükleyin bakalım

Merhaba , güncel dışkı resmini
Ve kısa bir video paylaşırsanız sevinirim
Anlatımlarıniza göre kuşun hiç birşey şeyi yok ama yolunda gitmeyen birşeyler var belliki
Staramable.com üzerinden Veya YouTube üzerinden yükleyin bakalım
Streamable Video
çıkardığı ses bu şekilde. dışkısının fotoğrafını da ekleyeceğim. yani şu mesajı yazarken bile gelip telefonumu gagalıyor kafesten çıkınca neşesi normal kafese girince bir şeyler oluyor kuşa.

dışkıya yansıyan sorun yok ancak kuşta rahatsızlık olduğu kesin. kuşu elinize alınca bariz bir zayıflık hissediyormusunuz?

tüy dönemini de atlatmış görünüyor..
evet, bu aralar sanki biraz zayıfladı gibi. yem yemesini takip ediyorum yiyor. yemini değiştirirken bile yeme hemen saldırıyor. dün elma verdim biraz mesela onu yiyor. ama gelgelelim kafesin içinde kabarık bir şekilde ya kara kara düşünüyor ya da uyuyor. biti mi var acaba diyeceğim o da yok. kafesini düzenli aralıklarla dezenfekte eder, sprey sıkarım. benden ne istiyor bir türlü anlayamıyorum.

size önerim, öncelikle eczaneden triflucan şurup ya da mikostatin şurup alıp 3 gün deneyin. alırken insülin enjektörü de alın kullanıminı yazariz

bu işe yaramazsa antibiyotik denemek gerekir. kuşa laboratuvar analizi yapilmadan boyle denemek gerekiyor maalesef

ancak öncelikle @Doğanay Y. hocanın yorumunu da görmekte fayda var

size önerim, öncelikle eczaneden triflucan şurup ya da mikostatin şurup alıp 3 gün deneyin. alırken insülin enjektörü de alın kullanıminı yazariz

bu işe yaramazsa antibiyotik denemek gerekir. kuşa laboratuvar analizi yapilmadan boyle denemek gerekiyor maalesef

ancak öncelikle @Doğanay Y. hocanın yorumunu da görmekte fayda var
teşekkür ediyorum, mesela şu an karanlık odada uyuyor vaziyette ama yine o değişik sesi çıkartıyor. bu söylediğiniz ilaçlar mantar ilacı sanırım. bunu anlamam için bir yerine bakmam gerekiyor mu?

teşekkür ediyorum, mesela şu an karanlık odada uyuyor vaziyette ama yine o değişik sesi çıkartıyor. bu söylediğiniz ilaçlar mantar ilacı sanırım. bunu anlamam için bir yerine bakmam gerekiyor mu?
kaç gündür garip sesler duyuyorsunuz. Eğer bir haftayı geçkin ise @neanderthalensis arkadaşımızın bahsettiği ilaçlar denenmeli.

merhaba tekrardan, ben triflucan aldım nasıl kullanacağım?

çok teşekkür ediyorum ama hocam bu mantar gibi değil sanki. çıkardığı ses gittikçe arttı kuyruğu da nefes aldıkça aşağı yukarı inip çıkıyor. kusması yok iştah kaybı yok hatta verdiğim mamayı yemek için eşiyle bile kavga ediyor. ama sürekli vik vik ses çıkartıyor özellikle bugün acayip arttı. önceki günler biraz vik vikleyip dururdu artık hiç susmuyor. videosunu ekleyeceğim.