muhabbet kuşum sürekli uyku halinde

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bengs
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bengs

iyikus.com Üyesi
merhaba, 2 yaşındaki dişi muhabbet kuşumun ne yemesinde ne elime aldığımda neşesinde ne dışkısında ne de uçmasında herhangi bir sıkıntı yok ama kafeste sürekli ya gözlerini kapatıp uyukluyor ya da gagasını gömüp tamamen uyuyor. tüy dökümü vardı geçen günlerde kafasında yeni tüy oluşumu için sivri sivri şeyler vardı şu an kafesin altında tüy yok kafasındaki tüyler de çıktı ama bu kuşun neden keyfi yok anlayamıyorum. arada vik vik diye ses çıkarıyor solunum sıkıntısı değil baya ses çıkarıyor mırıldanıyor gibi. yanında da 1 yıldır erkek muhabbet kuşum var çiftleşme gibi bir girişimleri de olmadı arkadaş gibiler. lütfen tecrübeli olanlar bana yardımcı olabilir mi?

Birden fazla durum olabilir tâbi. Doksimis temin ediniz. Triflican da hazır olsun mutlaka
hocam doksimis’i ne veterinerde ne de eczanede bulamadım önerebileceğiniz başka bir ilaç var mıdır? veteriner böyle solunum sıkıntılarının mantar veya sindirim ile olacağını da söyledi şimdilik mantar ilacı vereceğim ama solunum için de öneriniz var mı?

hocam doksimis’i ne veterinerde ne de eczanede bulamadım önerebileceğiniz başka bir ilaç var mıdır? veteriner böyle solunum sıkıntılarının mantar veya sindirim ile olacağını da söyledi şimdilik mantar ilacı vereceğim ama solunum için de öneriniz var mı?
Solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılan ilaçlar: Doksisiklin, tilmikosin, tylosin yada klaritromisin etken maddeli ilaçlar kullanılır. Doksisiklin etken maddeli ilaçlar; monodoks kapsül (eczane), doksimis (veteriner). Klaritromisin etken maddeli ilaçlar; macrol şurup (eczane). Tilmikosin etken maddeli ilaçlar; lavotil (veteriner). Tylosin etken maddeli ilaçlar; tylonet (veteriner)...

Solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılan ilaçlar: Doksisiklin, tilmikosin, tylosin yada klaritromisin etken maddeli ilaçlar kullanılır. Doksisiklin etken maddeli ilaçlar; monodoks kapsül (eczane), doksimis (veteriner). Klaritromisin etken maddeli ilaçlar; macrol şurup (eczane). Tilmikosin etken maddeli ilaçlar; lavotil (veteriner). Tylosin etken maddeli ilaçlar; tylonet (veteriner)...
Allah razı olsun sizden, çok çok teşekkür ederim🙏🏻