Muhabbet kuşumun 2 haftadır bacakları tutmuyor

emrecomb

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun 2 haftadır bacakları tutmuyor. Başlarda perdeye avizeye falan tutunabiliyordu artık onu da yapamıyor. Elimle tellere yaklaştırdığım zaman ayaklarıyla tellere tutunuyor fakat kendisi oraya çıkamıyor. Ayaklarında biraz güç var gibi ama bacaklarını kullanamıyor. Olduğu yere çöküyor kalıyor. Gagasıyla sürekli olarak kafesin tepesine çıkmaya çalışıyor. Ötmeyi de kesti. Dışkısında hiçbir sıkıntı yok. Sürekli olarak balkonda duruyor ve hiçbir yere uçmuyor. Kafesi kapattığımızda da bahsettiğim gibi tellere gagasıyla tutunarak yükselmeye çalışıyor.

İlk başta veterinere götürdüm ve sinirsel olabileceğini düşünüp vitamin ve ilaç verdi. Fakat işe yaramadı. Toplamda 3 kere gittik ama fayda yok.

ilk 1 hafta veterinerin verdiği ilaçlar ve vitaminler dışında bi şey kullanmadık. Suya sıkılmasını söylediği ilaçları düzenli olarak sıktık
Sonra 5 gün boyunca devit3 bir damla ağzına sıktım.
Devit3ün 3. gününden itibaren dac respiratory red mix kullanmaya başladık.

Bu saydıklarımın hiçbir faydasını görmedim. Gebze'de oturuyorum. İlgilenebeceğini düşündüğünüz hayvan hastanelerine bırakabilirim ama bütçem çok fazla yok. Artık muhabbet kuşuma ayırabileceğim 200-300 lira param kaldı.

Kafesin içindeki video 10 gün öncesinden falan. Balkon telindeki video ise bugün çekildi.

Değerli yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Yavru evresinde doğru yuvalık kullanımı, anne tecrübesi, ek besin katkılarınin sağlanması vs gerekiyor. Bazi durumlarda genetik bir aktarim da söz konusu

Oyla 0
Kuşumun ayaklarında sorun var yazılanları okurken bana bazı şeyler çağrışım yaptı ben konu dışı soru sorduğumu düşünmüyorum kaç gündür kuşumun ayağı için çare arıyorum

Oyla 0
Hayır sadece uyurmak istedim site kuralları böyle

Ayrıca size yardımcı olmak istedim ama kim kimin kuşu ne olmuş anlamadım onedenle yazamadım. İsterseniz burdan devam edin isterseniz yeni konu açın isterseniz. bence şimdilik böyle devam edin ama bir daha kine böyle yapmamaya özen gösterin.

Oyla 0
Muhabbet kuşumun 2 haftadır bacakları tutmuyor. Başlarda perdeye avizeye falan tutunabiliyordu artık onu da yapamıyor. Elimle tellere yaklaştırdığım zaman ayaklarıyla tellere tutunuyor fakat kendisi oraya çıkamıyor. Ayaklarında biraz güç var gibi ama bacaklarını kullanamıyor. Olduğu yere çöküyor kalıyor. Gagasıyla sürekli olarak kafesin tepesine çıkmaya çalışıyor. Ötmeyi de kesti. Dışkısında hiçbir sıkıntı yok. Sürekli olarak balkonda duruyor ve hiçbir yere uçmuyor. Kafesi kapattığımızda da bahsettiğim gibi tellere gagasıyla tutunarak yükselmeye çalışıyor.

İlk başta veterinere götürdüm ve sinirsel olabileceğini düşünüp vitamin ve ilaç verdi. Fakat işe yaramadı. Toplamda 3 kere gittik ama fayda yok.

ilk 1 hafta veterinerin verdiği ilaçlar ve vitaminler dışında bi şey kullanmadık. Suya sıkılmasını söylediği ilaçları düzenli olarak sıktık

Bu saydıklarımın hiçbir faydasını görmedim. Gebze'de oturuyorum. İlgilenebeceğini düşündüğünüz hayvan hastanelerine bırakabilirim ama bütçem çok fazla yok. Artık muhabbet kuşuma ayırabileceğim 200-300 lira param kaldı.

Kafesin içindeki video 10 gün öncesinden falan. Balkon telindeki video ise bugün çekildi.

Aynısını yaşıyorum şu an. Bir gelişme var mı düzeldi mi ne kullandınız. Umarım yanıt verirsiniz, uyuyamıyorum ona bir şey olunca:(

Oyla 0

Bence kuşunuz ayak felci,ayak kırılması ama bana en mantıklı gelen vitamin eksikliği .Vitamin eksikliği dolayısıyla ayağındaki kaslar yeteri kadar gelişmemiş olabilir

Oyla 0