Muhabbet kuşumun gözü kapandı ve şişti

Üzümwei

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar iyi geceler, bugün akşam saatlerinde muhabbet kușuma annem banyo yaptırmış (Bir de dalinle yıkamış) ondan sonra tek gözü kapandı ara ara açtı ama saniyelik... Ve birkaç saat sonra gözü daha kötü olmaya başladı sürekli kaşındı gözünü de çizdi. Şimdiyse hiç açılmıyor iyice kızardı ne yapacağımı bilmiyorum gözünde iltihap gibi bir şey var sanki ölmesini istemiyorum lütfen çözüm önerisi verir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20210803_003216.jpg
    IMG_20210803_003216.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20210803_003208.jpg
    IMG_20210803_003208.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 12
Nöbetçi Eczaneden ''Göz Teramisini'' alın ve göz kapaklarına sürün.
1-2 gün içinde açılmasını tahmin ediyorum.
Göz kapağı açıldıktan sonra ince bir tabaka halinde kuşu rahatsız etmeyecek kadar tekrar sürün.
Alıp sürdükten sonra gelişmeleri buraya paylaşın lütfen.
Geçmiş olsun.

Oyla 0
Nöbetçi Eczaneden ''Göz Teramisini'' alın ve göz kapaklarına sürün.
Bir kaç gün içinde açılmasını tahmin ediyorum.
Alıp sürdükten sonra gelişmeleri buraya paylaşın lütfen.
Geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim. Yaşadığım yerde nöbetçi eczane yok ama sabah ilk işim eczaneye gitmek olacaktır umarım yarına kadar daha kötü olmaz. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Oyla 0
Şimdi yıkarsam bir sorun olmasın? tekrardan suya tutmaya korkuyorum bazı yerlerde su değdirmeyin yazıyordu
Ve cevapladığınız için teşekkür ederim merkezde değilim
Panik yapmayın.
Muhtemelen tahriş olmuştur.
Teramisin hem göz kapaklarında bakteri oluşumunu engeller, hem de rahatlatır.
Çok teşekkür ederimm yeniden sizce merhem sürmeden önce mi yıkayayım (Yani şimdi) yoksa yarın sürdükten sonra mi? Ve genta göz damlası almalı mıyım

Oyla 0
Oyla 0
Şimdi pamuğu demlenmiş,soğumuş çay varsa ıslatın,Hafif hafif pansuman yapar gibi davranın.
Sabah erken de göz termisinini alıp sürün ki çizik varsa mikrop kapmasın göz.

Oyla 0
Şampuan tahriş etmiş.
Sonrasında kaşınınca kendi pençesi ile muhtemelen gözkapağını çizmiş.
Siz 1-2 defa yapın, sonra karanlık sessiz bir odaya alın, bırakın uyusun.(gece merak edip uyandırmayın)
Sabah erkenden göz termisinini alın, sürün.

Oyla 0
Şampuan tahriş etmiş.
Sonrasında kaşınınca kendi pençesi ile muhtemelen gözkapağını çizmiş.
Siz 1-2 defa yapın, sonra karanlık sessiz bir odaya alın, bırakın uyusun.(gece merak edip uyandırmayın)
Sabah erkenden göz termisinini alın, sürün.
İnatçı kuş. Bir kez daha yaptım şimdi hiç izin vermiyor, odama koyup perdeleri kapatacağım ki karanlık olsun. Yarın da ilk işim kremi almak olacak. Peki damla almalı mıyım? Bu arada yardımlarınız için gerçekten çok çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız çok teşekkür ederim.

Oyla 0