Muhabbet kuşumun gözü kapandı ve şişti

Üzümwei

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar iyi geceler, bugün akşam saatlerinde muhabbet kușuma annem banyo yaptırmış (Bir de dalinle yıkamış) ondan sonra tek gözü kapandı ara ara açtı ama saniyelik... Ve birkaç saat sonra gözü daha kötü olmaya başladı sürekli kaşındı gözünü de çizdi. Şimdiyse hiç açılmıyor iyice kızardı ne yapacağımı bilmiyorum gözünde iltihap gibi bir şey var sanki ölmesini istemiyorum lütfen çözüm önerisi verir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20210803_003216.jpg
    IMG_20210803_003216.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20210803_003208.jpg
    IMG_20210803_003208.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 12
Benim kuşumda buna benzer bir sorun yaşadı göz damlası ve kremle tedavi ederek 5 günde iyileştirdik.İlk zamanlar yem yemiyordu çok iştahsızdı,bu durum içinde belki dal darısı kullanabilirsiniz onu çok severler.Muhtemelen tahriş olmuştur bir daha o şekilde kesinlikle yıkamayın hatta yıkamak istiyorsanız illa kuşun kendi kendine banyo yapması çok daha iyi olacaktır.

Oyla 0
Göz kapaklarının üzerine çok fazla yapış yapış olmadan normal düzeyde sürelim.
Krem etki edince kendisi yavaş yavaş açacaktır.

Oyla 0
Şuan sürün tabii ki zaten acı çekiyordur.Yarın falan dediğim gibi yaparsanız uyku zamanına denk geldiği için çok gözünü kaşıma yada sürtme eyleminde bulunmaz.Normalde kremi sürdüğünüzde kafes tellerine yada bir yerlere sürterek kaşır.
Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için hemen sürüyorum.

Oyla 0
Sürdükten sonra fotoğraf paylaşır mısınız?
Tam olarak sürdürmedi ama sürdükten birkaç saniye sonra gözünü açtı 5-6 saniye sonra geri kapattı ama buna da şükür. İnsanlarda havuç göz sağlığına iyi geliyor belki kuşlar için de geçerlidir havuç da aldım onu yedireceğim şimdi çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• IMG_20210803_110818.jpg
    IMG_20210803_110818.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 8
Oyla 0
Havuç yedirin tabi ki, ama bu durumda havucun faydası yok.
Dermatolojik bir durum bu.
Daldarı verirseniz daha iyi şimdilik, kolay yer.

Oyla 0
Tam olarak sürdürmedi ama sürdükten birkaç saniye sonra gözünü açtı 5-6 saniye sonra geri kapattı ama buna da şükür. İnsanlarda havuç göz sağlığına iyi geliyor belki kuşlar için de geçerlidir havuç da aldım onu yedireceğim şimdi çok teşekkür ederim
Bu arada, akşam yine çaylı pamuk yapsam iyi gelir mi? Sanırım kremi süremem yeniden

Oyla 0
1 gün sonra hala açılmaz ise gözü eczaneden saf göz damlası alınız ve kapakçıkları dikkatlice aralayıp damlatınız.

Oyla 0
Açması uzun sürüyor derken?
Gözlerini açıyor mu?
Gözü gün için de devamlı açık mı yoksa zaman zaman mı açıyor?
Sadece sağ gözünde problem var değil mi?

Oyla 0
Açması uzun sürüyor derken?
Gözlerini açıyor mu?
Gözü gün için de devamlı açık mı yoksa zaman zaman mı açıyor?
Sadece sağ gözünde problem var değil mi?
Evet tek bir gözü, hiç açamıyordu ikinci kez merhemi sürdükten sonra açmaya başladı ama tekrar kapatıyor onun dışında her şey yolunda gibi sabahki halinden çok daha iyi.

Oyla 0