Muhabbet kuşumun kafası yamuk

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan lladysu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
97f4f04f-3cc0-4dd1-b3dc-1717fdee939c.jpeg
Kuşum için bu vitaminler iyi mi? Bu hastalıkta hangisini almam lazım

Ekli dosyalar

• 58c399c7-4dc0-4597-b774-fd4b657c105b.jpeg
    58c399c7-4dc0-4597-b774-fd4b657c105b.jpeg
    175.7 KB · Görüntüleme: 0
vitamin olarak röhnfried ürünlerine bakmanızı öneririm. Gervit-w olabilir multi vit için, b komleks için bt amin forte veya tollyamin forte iyi olacaktır.

karadenizpet sitesine bakabilirsiniz veya akyolkardesler, grpeturunleri incelenebilir.

10 ml az gelebilir. Ancak kısa bir süre yeterli olur.

Peki bunları nasıl kullanmam gerekiyor? Bir kuşuma bactrim veriyorum günde 2 kere ağız yoluyla. Verdiğimde suyuna nasıl ekleme yapmalıyım ya da diğer 2 kuşuma da vereyim mi bu ilaçlardan
alacağınız ürüne göre yorum yapayım olur mu?
Genelde 10-15 damla civarı ekleniyor ve su 8 saat sonra tazeleniyor

Peki bunları nasıl kullanmam gerekiyor? Bir kuşuma bactrim veriyorum günde 2 kere ağız yoluyla. Verdiğimde suyuna nasıl ekleme yapmalıyım ya da diğer 2 kuşuma da vereyim mi bu ilaçlardan

Kuşun güncel durumu nasıl? İlacı kaç gündür kullanıyorsunuz?

Ablam ilacını suya katarak verdi ama o günden beridir bir gelişme yok. Bugün eve geldim, sanki durumu biraz daha kötüleşmiş gibi. Normalde ele gelmezdi, sanki öleceğini hissetmiş gibi ele geliyor ve kendini sevdiriyor. Dışkısı da sıvı akıyor. Ne yapmam lazım lütfen yardım edin?

sorun üzerinden oldukça zaman geçmiş. Toparlamamasına üzüldüm doğrusu :(
İyi bir veteriner incelemesi sağlıklı olacaktır

Amoksisilin + kolistin içeren herhangi bir antibiyotik temin edip sabah 1, akşam 1 damla şeklinde ağızdan verme şansınız var mı? Daha önce salmonella tedavisi uyguladığım kuşumda etki eden tek antibiyotik bu içerikteki climox antibiyotikti. Bu arada lütfen kendinizi suçlamayın, bu hastalığın bakımsızlıkla alakası yok. Genetik olarak bazı kuşlar bunu taşıyabiliyor, bağışıklığı düştüğü an da ortaya çıkıyor 🙏🏻 Ama bu ilacı temin etmeden önce veterinerin size verdiği ilacın içeriğini öğrenme şansınız var mı?

Son düzenleme:
Merhaba benim kuşum da benzer bir rahatsızlık yaşadı. Tam olarak iyileşmese de ilaç tedavisiyle baya düzeldi. Benim kuşuma önce bactrim iyi gelmişti sonra tekrar kötüleşti daha sonra augmentin tedavi etmişti. O dönemde burdan arkadaşlar çok yardımcı olmuştu. Biz ilaçları suyuna karıştırarak vermiştik, yüksek doz ilaç da zarar verebilir gibi geliyor bana ama buradaki arkadaşlar gibi bu konularda bilgili değilim onun için pek birşey söyleyemeyeceğim. Aşağıya o konunun linkini ekliyorum orda arkadaşların tarif ettiği şekilde ilaçları kullanmıştık belki size de faydası olabilir. Umarım kuşunuz iyileşir, geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Elimden gelen her şeyi yaptım ama yarım saat önce kuşum öldü. Dün gece Allah’a dua etmiştim bu şekilde yaşamına devam edecekse canını al, yaşamasın lütfen diye yalvarmıştım. Duam kabul oldu, içim biraz buruk. Acı çekiyordu, bencillik olabilir belki ama yaşamasını istiyordum ama rahatlamışta hissediyorum. Keşke hiç sahiplenmeseydim onu, umarım mutlusundur erik. 2 yıldır seninle birlikteydik, bana çok güzel anılar kattın hoşça kal❤️ Size de tekrardan teşekkür ediyorum yardım ettiğiniz için…

Kaybınıza üzüldüm hocam. Sizinleyken güzel zaman geçirdiğine eminim.

Geri