Muhabbet kuşumun kursagi balon gibi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hbb4601
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hbb4601

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum kuluskaya yatma ya basladi lakin çok kotu sürekli calbaliyor. Yurudukce dusuyor. Kabarik bi sekilde acil yardim edin ne oldu kuşum a

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211212_000754_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20211212_000754_com.android.gallery3d.jpg
    902.3 KB · Görüntüleme: 13
Dışkı resmi atar mısınız?
Ayrıca kuşta kusma var mı?
şu an uyuduysa rahatsız etmeyin yarın sabah dışkı resmini ekleyin

Oyla 0
Kursağın havasının iğne ile alınması ve hemen arkasından kursak mantarı tedavisine başlamanız lazım.
Kuşlardan anlayan veteriner var mı çevrenizde?

Oyla 0
Hayir yok. Bende bi saglikci yim. Intraket ucuyla midesini bosaltsam olur mu
Sindirim sistemi yavaşlamış,durmuş belli ki.
Mantar kaynaklı veya biriken gazlar sebebi ile olabilir.
El beceriniz varsa olabilir.Ama çok dikkatli olmak lazım,kuş elinizde kalabilir.
Tecrübesiz ise girişmeyin,masaja devam edin.
Eğer kursak sert ise yüksek ihtimal mantar ilerlemiştir, Nidazol güzel etki ediyor bu tür vakalarda.

Oyla 0
Sindirim sistemi yavaşlamış,durmuş belli ki.
El beceriniz varsa olabilir.Ama çok dikkatli olmak lazım,kuş elinizde kalabilir.
Tecrübesiz ise girişmeyin,masaja devam edin.
Nidazol güzel etki ediyor bu vakalarda.
El becerim var çok şükür aklima ilk gelen o oldu yalniz şu an elimde intraket yok. Gagasini acip kursaga baski yaparak kustursam bi sorun olur mu. Sabaha cikmamasindan korkuyorum

Oyla 0
Elle besleme şırıngası var mı elinizde?
Var ise kursağa el besleme aparatını gagadan sokup içindeki çekmeyi deneyebilirsiniz.
Daha önce kursak beslemesi yapmadıysanız bu işleme girişmeyin.

Oyla 0
Tamam
Elle besleme şırıngası var mı elinizde?
Var ise kursağa el besleme aparatını gagadan sokup içindeki çekmeyi deneyebilirsiniz.
Daha önce kursak beslemesi yapmadıysanız bu işleme girişmeyin.
Kusturdum. Midesi durmus. Iyice bosalttiktan sonra tedavi edicem

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211212_015003_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20211212_015003_com.android.gallery3d.jpg
    516.8 KB · Görüntüleme: 14
Oyla 0
Hayir ağzına bir damla su bile koyamadim. Hiçbirsey icmiyor ve yemiyor

sağlıkçıymışsınız o nedenle rahat yazıyorum. sorunun kaynağını net bilemeyiz laboratuvar analizi olmadığı için. bakteri ya da mantar kaynaklı bir sorun olabilir, bu ikisine yönelik antimikotik ve antibiyotik aynı anda kullanılabilir. ilaçlar ilk gün suluktan değil direkt ağızdan uygulanmalı

mantar için öncelikle flukonazol ya da herhangi bir "zol" grubu antimikotik ; bulamazsanız nystatin de kullanılabilir

bakteri için tercih sırasına göre enrofloksasin , amoksisilin +klavulanik asit, doksisiklin, trimetoprim + sülfadiazin kullanılabilir

bu iki ilaca metronidazole/ronidazole de eklenebilir ancak kursak şişmesinde anaerob bakteri ihtimali pek yok

doğru/yanlış nacizane bilgim bu şekilde geçmiş olsun

Oyla 0
sağlıkçıymışsınız o nedenle rahat yazıyorum. sorunun kaynağını net bilemeyiz laboratuvar analizi olmadığı için. bakteri ya da mantar kaynaklı bir sorun olabilir, bu ikisine yönelik antimikotik ve antibiyotik aynı anda kullanılabilir. ilaçlar ilk gün suluktan değil direkt ağızdan uygulanmalı

mantar için öncelikle flukonazol ya da herhangi bir "zol" grubu antimikotik ; bulamazsanız nystatin de kullanılabilir

bakteri için tercih sırasına göre enrofloksasin , amoksisilin +klavulanik asit, doksisiklin, trimetoprim + sülfadiazin kullanılabilir

bu iki ilaca metronidazole/ronidazole de eklenebilir ancak kursak şişmesinde anaerob bakteri ihtimali pek yok

doğru/yanlış nacizane bilgim bu şekilde geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim Allah hepinizden razi olsun. Bu gibi durumlarda vermis oldugumuz ilgi ve bilgi say esinden birçok sorunu hallettim. Hepimize çok teşekkür ederim. Size de ayrı teşekkür ederim. Bu siramayi yaparak bana ne kadwr yardımcı oldunuz bilemezsiniz. Cunku yasadigim yerde bu gibi islerle ilgilenen veteriner yok.

Oyla 0
Elinize sağlık.
Kursak şişliği indimi ve ya ne kadar indi?
Bayagi indi ama tamam ini cikaramadim. Hayvan kendine geldi simdi daha kuvvetli basiyor hareketleride normallesmeye basladi. Bosalan yeri tedavi yle doldurdum. Cunku tek damla suyu bile icememisti. Verdiginiz ilgi ve destek icin çok teşekkür ederim

Oyla 0