Muhabbet kuşumun kursagi balon gibi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hbb4601
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hbb4601

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum kuluskaya yatma ya basladi lakin çok kotu sürekli calbaliyor. Yurudukce dusuyor. Kabarik bi sekilde acil yardim edin ne oldu kuşum a

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211212_000754_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20211212_000754_com.android.gallery3d.jpg
    902.3 KB · Görüntüleme: 13
Çok teşekkür ederim Allah hepinizden razi olsun. Bu gibi durumlarda vermis oldugumuz ilgi ve bilgi say esinden birçok sorunu hallettim. Hepimize çok teşekkür ederim. Size de ayrı teşekkür ederim. Bu siramayi yaparak bana ne kadwr yardımcı oldunuz bilemezsiniz. Cunku yasadigim yerde bu gibi islerle ilgilenen veteriner yok.

est . ben sadece ilaç bilgisi verdim bişey yapmadım

asıl teşekkür @Atilla Algansoy a , gece yarısı sabırla ilk müdahale desteği verdi sağolsun

sabah acil ilk yapmaniz gereken herhangi bir eczaneden flukonazol (triflucan şurup) bulmak. pazar günü sadece nöbetçiler açık , temin edemezseniz mikostatin şurup da olur. 12 saatte bir ağızdan 1 damla verilecek. mantar kaynaklı bir sorun varsa sporlanmayı/mayalanmayı yani hava oluşumunu baskılayacaktır.

Oyla 0
est . ben sadece ilaç bilgisi verdim bişey yapmadım

asıl teşekkür @Atilla Algansoy a , gece yarısı sabırla ilk müdahale desteği verdi sağolsun

sabah acil ilk yapmaniz gereken herhangi bir eczaneden flukonazol (triflucan şurup) bulmak. pazar günü sadece nöbetçiler açık , temin edemezseniz mikostatin şurup da olur. 12 saatte bir ağızdan 1 damla verilecek. mantar kaynaklı bir sorun varsa sporlanmayı/mayalanmayı yani hava oluşumunu baskılayacaktır.
Rica ederim.

Oyla 0
edit : @Atilla Algansoy nidazol'ü kullanıp fayda gördüğünü yazmış, aynı etkiye sahip flagyl şurup reçetesiz satıldığı için temini kolaydır, antibiyotik olarak bunu kullanabilirsiniz

flagyl şurup (metronidazol) çalkalayıp 24 saatte 1 damla verebilirsiniz

Oyla 0
El becerim var çok şükür aklima ilk gelen o oldu yalniz şu an elimde intraket yok. Gagasini acip kursaga baski yaparak kustursam bi sorun olur mu. Sabaha cikmamasindan korkuyorum
Havayı bu şekilde de bosaltabilirsiniz ancak tekrar sisecektir. Mantar kaynaklı gozlemlenen bir problemdir bu daha çok. Triflucan ya da mikostatin temin ediniz. Başıma bir kez gelmişti ?

Son düzenleme:
Oyla 0
Havayı bu şekilde de bosaltabilirsiniz ancak tekrar sisecektir. Mantar kaynaklı gozlemlenen bir problemdir bu daha çok. Triflucan ya da mikostatin temin ediniz. Başıma bir kez gelmişti ?
Kursagin alt tarafini 3 parmagimla tuttum diğer elime kuşumu sabitledim ve gagasini yukari kaldirdim yavaş baskiyla kursaktaki malzemeyi bogazima gelişini izledim ve gagasini biraktim kursagi yukari dogru kaldirdim ve kuşumu bu sekilde iki kere Kusturdum. Yani gagayi serbest biraktim ki Kusma işlem ini soluk alma esnasına denk getirip aksi bi durum olmasin diye kendisine biraktim. Kursakta bosalan yeri de nane limon kaynatmistim onunla doldurdum. Kuşum o gunden sonraki 3. Gün yumurtlama ya devam etti ?

Oyla 0
bu sorun nüksedebilir ve yuksek ihtimal yavrulara da geçer. mantar genelde protozoa ile birlikte seyreder

mantar ilacı (triflucan ya da mikostatin) ve protozoa ilacı (flagyl) 7 gün birlikte kullanmak gerekir. bunun ardında bir süre daha mantar ilacı tek başına kullanılır

Oyla 0