Muhabbet kuşumun kusma ve kilo kaybı

Metehan M.

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum kusma refleksinde bulunuyor ve son zamanlarda çok halsiz ve zayıfladı, durduğu yerde gözleri kapalı uyukluyor ayrıca göz nezlesi de olmuş gözünde kızarıklık var. Aspur ve yulaf tohumu veriyorum onları yiyor ama dal darı verdiğimde öğütemiyor bütün çıkarıp kusuyor arada salyalı kusma oluyor. Göğüs kemiği çıkmış durumda jilet gibi. Dokununca hissediliyor. Caremycin aldım ve 4in1 mix aldım hangisini kullanmalıyım ve çok rica ediyorum kullanım şekli nasıl oluyor acil bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Sitenize az önce kayıt oldum ilgili başlığı bulamadım ve konu açtım.

Çözüm
Merhabalar, aslında kuşum 1,5 aydır böyle. Daha önce iki farklı veterinere gittim. İlk gittiğim bana soğuk algınlığı kapmıştır dedi o zamanlar kuşum daha kötüydü ve salyalı bir şekilde öğütülmemiş yem kusuyordu ancak dışkısında yem yoktu ve arada ishal olmaya devam etti. O veteriner bana Neocure diye bir antibiyotik ve Storm Mix diye toz bir vitamin verdi. Bunları 1 hafta kadar kullan dedi, kullandım da ama olumlu bir sonuç alamadım. İkinci gittiğim veteriner ise şırıngada saydam bir antibiyotik ve yine şırıngada prebiyotik verdi. Onları da kullandım ama kusmasının sadece salyalı kısmı gitti. Daha sonrasında sadece dal darıları verdim onları sindirilmemiş olarak kustu ve arada ishal baş göstermelere devam etti. Ancak yine ve yine...
Peki rica etsem sizden kullanım şekillerini de yazabilir misiniz acaba?
Mikostatin + flagy karıştırılıp verilebilir. Ortalama 4+4 tam dolu suluğa ilave ediebilir ve 12 saat arayla tazelenmelidir. Yahut ağızdan (su ile seyreltilmiş 1 damla miko + bir damla flagy + 3 damla su) 1-2 damla verilebilir. 5 gün peş peşe uygulanmalı
Alacağınız ilaçları belirtirseniz ona göre daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Mikostatin + flagy karıştırılıp verilebilir. Ortalama 4+4 tam dolu suluğa ilave ediebilir ve 12 saat arayla tazelenmelidir. Yahut ağızdan (su ile seyreltilmiş 1 damla miko + bir damla flagy + 3 damla su) 1-2 damla verilebilir. 5 gün peş peşe uygulanmalı
Alacağınız ilaçları belirtirseniz ona göre daha sağlıklı yorum yapabiliriz.
Önce 3 gün kullanayım elimdeki ilacı sonra size danışmayı çok isterim. Yeter ki minik çocuğum iyileşsin… Peki 4+4 derken tam suluğa 4’er damla şeklinde mi demek istediniz?

Kuşum tekrar sindirilmemiş şekilde hafif salyalı kusmaya başladı ne yapmam gerekiyor kabarıp uyuyor. 1 hafta caremycin kullandım ama tık yok.
Bu aşamada veterinerlerle iletişime geçip tahlil yaptırmalısınız. Kuşu artık yormamak en doğrusu olacak belki de.

Bu aşamada veterinerlerle iletişime geçip tahlil yaptırmalısınız. Kuşu artık yormamak en doğrusu olacak belki de.
Çok halsizleşti kuşum ishal olmuş bir de ne yapmam gerekiyor ishale acaba? Burada iyi bi kuş veterineri yok ki götürcektim ama bulamadım maalesef. Diğer veterinerler de antibiyotik ve probiyotik yollayıp gönderiyorlar…