Muhabbet kuşumun parmağı mı kırık

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Mavbul
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mavbul

iyikus.com Üyesi
Benim 7 yıllık dişi bir muhabbet kuşum var(maşallah). 3-4 yaşından beri uçamıyor. Birkaç gün önce 1 aydır yanımızda olan bahçemizde bulduğumuz muhabbet kuşu (erkek) sehpanın üzerinde duran kafese atlayınca bu kuşum yere düştü (kafesin üstünden) arka parmaklarından biri eğer bir şey ile sarmazsak ön parmaklarının yanında duracak şekilde kıvrılıyor ve o zaman tünekte rahat duramıyor. Oynatamıyor. Ayrica yaklasik bir aydır falan yem dışında pek birşey veremedim ve kalsiyum taşını falan zaten fazla sevmiyor.(petshop vitaminlerini hayati boyunca tüketmedi zaten) Yani anlatmak istediğim acaba yaşlılık ve kalsiyum ,vitamin eksikliğinden kemikleri zayif düşmüş ve kırılmış olabilir mi yoksa başka burkulma tarzı iyileşmeyen birşey mi vardır. Ya da bir hastalık. Not: parmağini geriye sarinca rahat yürüyor sadece bugün cikarmis iyi gelecek birsey ise yine saralim kirilmissa iki gunde kaynaşmıştır dimi , vitamin kalsiyum takviyesiyle iyilesir mi?

Biliyorum cok soru soruyorum ama son bir soru? haftaya yurt dısına cıkmak zorundayım cumartesi. Simdi dediğiniz gibi arkaya sararsak ben gidene kadar iyileşir mi sonra kuzenime bırakacagım

Büyük oranda kaynar diye düşünüyorum. Kırık vakalarında bir hafta 10 günde kaynıyor..

Oyla 0
Cokk tesekkurler inşallah iyileşmesi zor birşey değildir ve ben gidene kadar düzelir . Gercekten duzelirse size cok minnettar kalırım haftaya mutlaka sonucu yazacağım. Olumlu bir sonuç alırım inşallah. Onun acı çekmesini görmek istemiyorum:(

Oyla 0