Muhabbet kuşumuz mantardan mi solunum sıkıntısı olduğundan mi kurumaya gitmiş olabilir

Nur Vural

iyikus.com Üyesi
Merhaba tahminen 6ay önce çift olsunlar diye dişi bir kuş sahiplendim ancak hayvanda 1 yada 1bucuk aydır kabarma mutsuzluk vardı aldığım petshop a sordum zaten geldiğinde de hep tüyleri kabarık bir kuştu fakat hayvan tüy dökmeye girmiş ve bu süre bir hayli uzun sürdü iki hafta vitamin takviyesi yapmalisin dediler her ne kadar çok yanlış olduğunu bilsem de bir ay çok sayıda beşeri vitaminler de dahil yükleme yaptım çünkü hayvan tam toparlıyor deyip vit biraktigimda ikinci gün yine çok kötü oluyordu.ve maalesef kurumaya girdi.bugun 5.gun mukostatin veriyorum tam toparladı dedim bu seferde solunumda problemi var diye düşünüyorum.kakasi daha siyah gibi kuyruk titreme hızlı nefes alıp verme gibi belirtiler var.vetetinere götürmem imkansız diyebilirim inanın bulunduğum çevre de petshop bile bulmak çok sıkıntı bulunduğumuz koşullarda uzak bir veterinere götürmek olanaksız bana bu süreçte yönlendirme yapıp tecrübelerinizle bilgilendirmeye çalışırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Benim kusumda karnında şişlik vardı maddi durumum açıkçası çok yeterli degik götüremiyirum veterinere aldığım kuşcuya götürdm enfeksiyon var dedi largopen kullan daha öncede böyle bir kuş geldi ona iyi geldi dedi kuruma var hem göğsü sivri çizgi şeklinde dün largopen başladım bugünde mikostatin başladım öğlen belki yanlış ama bazen çaresi kalmıyor insanın dün akşam epey kötüydü sık nefes alma kafesin altında halsiz yatıyordu bugün daha iyi inşallah iyileşir dün kafesi yıkadım sıcak sularla diğer kusumuzunda kafesini sirke ile tekrar herşeyi sildim inşallah iyileşir çocuklarmla beraber gözünün içine bakıyoruz iyileşsin diye

Oyla 0
Kuruma için mikostatin ve trıflucan diyor ama trıflucani bulamadım eczanede bu akşam başka eczanedelerife gezeceğim depoda yokmuş çok üzücü bir durum iyilesirse burada yazarm size kullandıklarmiz

Oyla 0
Arkadaşlar kuruma diye bir hastalık yok!

Oyla 0
Yani mukostatin 5.gün bitimi bugün sonrası fluzole (flukan) başlayacağım ancak probiyotik kullanılmalı mi tabi ki onun için de bilgi almak isteyeceğim sonuçta probiyotik de şeker var ve şeker mantari tetikliyor
Bende alayım insan çaresiz kalıyor bizde kafanlmzdan kullanmak istemiyor ama mecbur kalınca

Oyla 0

Ekli dosyalar

• IMG20210210164851.jpg
    IMG20210210164851.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 15
Oyla 0
@Nur Vural kuşun videosunada bakıyım ondan sonra size ilaç önericem. Videoyu bir video sitesine yükelyin ve linkini atın bakalım...

Oyla 0
Birde o kullandığınız yemi değiştirin darı ağırlıklı daha iyi bir yem alın. Garden mix yada beaks olabilir...

Oyla 0
Birde o kullandığınız yemi değiştirin darı ağırlıklı daha iyi bir yem alın. Garden mix yada beaks olabilir...
Mail adresiniz varsa oradan videoyu atabilirmiyim bir de açıkçası ben hazır pakette ki yemlerin yanı sıra zenginleştirmek için ekstra darı aspur Nijer tohumu alıp karıştırdım cam kavonozlarda ışık görmeyen bir oda da saklıyorum

Son düzenleme:
Oyla 0

Oyla 0