Muhabbet kuşunda yem verince hapşırma?

Limonb

iyikus.com Üyesi
İyi geceler herkese. Kuşum yem verirken bir anda hapşırmaya başlıyor. Bir süre devam ediyor hapşırması. Bu her yem verdiğinde olmuyor ama arada sırada oluyor. Uzun süre de hapşırması geçmediği için korkuyorum. Solunum sıkıntısı olabilir mi?

Çok geçmiş olsun size. Brokoli, roka, taze kekik gibi sebzeler sunarak dışkısını toparlayabilirsiniz. Meyveyle arası varsa bir dilim elma da iş görür.
Veterinere gittik çok kötü kustu. Kursak mantarı dedi. İlaç falan verdi fakat su yem hiçbir şey ağzına sürmüyor. Uyuyor ve uyurken inliyor. Derin nefes alıyor. Sanırım ölecek. Sıcak tutmaktan başka bir şey yapamıyoruz. Nefes almakta zorlanıyor. Sabah çok iyiyken bir anda kötüleşti nedenini anlayamadım. Çok korkuyorum kaybedicem diye.

Oyla 0
Veterinere gittik çok kötü kustu. Kursak mantarı dedi. İlaç falan verdi fakat su yem hiçbir şey ağzına sürmüyor. Uyuyor ve uyurken inliyor. Derin nefes alıyor. Sanırım ölecek. Sıcak tutmaktan başka bir şey yapamıyoruz. Nefes almakta zorlanıyor. Sabah çok iyiyken bir anda kötüleşti nedenini anlayamadım. Çok korkuyorum kaybedicem diye.
Hala dışkı da yapmadı.

Oyla 0
kuşun 15 saniye kadar videosunu ve kafes tabanındaki dışkıların NET fotosunu TEK SEFERDE, arada flood yapmadan paylaşırsanız iyi olur

önceki videoda kuş görünmüyor , sadece arkadan çekmişsiniz ayrıca kuş karanlıkta kalmış

verilen ilacın ismini de yazarmısınız?

videoyu youtube üzerinden paylaşabilirsiniz

Son düzenleme:
Oyla 0
kuşun 15 saniye kadar videosunu ve kafes tabanındaki dışkıların NET fotosunu TEK SEFERDE, arada flood yapmadan paylaşırsanız iyi olur

önceki videoda kuş görünmüyor , sadece arkadan çekmişsiniz ayrıca kuş karanlıkta kalmış

verilen ilacın ismini de yazarmısınız?

videoyu youtube üzerinden paylaşabilirsiniz
Teşekkür ederim kaybettim kuşumu

Oyla 0
çok üzüldüm, büyük ihtimal bakteriyel enfeksiyon. başka kuşunuz varsa bir süre takip ediniz
Teşekkür ederim öncelikle. Başka kuşum yok. Ve de Bir şey soracağım. Kuşum sabah çok iyiydi öğlen bir anda kusmaya başladı ve akşam öldü. Dışkı yapamadı fenalaştıktan sonra. Veteriner bana kursak mantarı olabilir ama korkulacak bir şey yok dedi. Fakat hayvan eve gelince öldü. Bir anda neden olmuş olabilir? Kaç gündür aklım almıyor. Çok iyiydi. Vitamini, probiyotiği her şeyi vardı ve her şeyi en iyisinden almaya çalıştım. Kafes temizliğine her şeyine dikkat ettim. Fakat üst katımızda da kuşlar var onlardan bulaşmış olabileceğini düşünüyorum. Bu hastalık ne kadar sürede hayvanı bu hale getirir? Bebeğimi 4 saat içerisinde kaybettim. İçim yanıyor gerçekten.

Oyla 0
Teşekkür ederim öncelikle. Başka kuşum yok. Ve de Bir şey soracağım. Kuşum sabah çok iyiydi öğlen bir anda kusmaya başladı ve akşam öldü. Dışkı yapamadı fenalaştıktan sonra. Veteriner bana kursak mantarı olabilir ama korkulacak bir şey yok dedi. Fakat hayvan eve gelince öldü. Bir anda neden olmuş olabilir? Kaç gündür aklım almıyor. Çok iyiydi. Vitamini, probiyotiği her şeyi vardı ve her şeyi en iyisinden almaya çalıştım. Kafes temizliğine her şeyine dikkat ettim. Fakat üst katımızda da kuşlar var onlardan bulaşmış olabileceğini düşünüyorum. Bu hastalık ne kadar sürede hayvanı bu hale getirir? Bebeğimi 4 saat içerisinde kaybettim. İçim yanıyor gerçekten.

sebebini net bilemeyiz ancak zehirlenme ya da bakteriyel enfeksiyon olabilir

Oyla 0
Başınız sağolsun...
Haddimize olmayarak evde elle besleme maması olsa daha iyi olabilir... acil durumlarda elektrolit çok faydalı olabiliyor. Veterinerde iğne ya da ilaç verildimi. Kullandığınız vitamin katkıları da önemli. Bizde med tolyamin vardı Doğanay hocanın bir mesajında görmüştük.. meğer B vitaminleri 4 saatten fazla bekletmememiz gerekiyormuş...
Çok üzüldük tekrar başınız saolsun...

Oyla 0
Başınız sağolsun...
Haddimize olmayarak evde elle besleme maması olsa daha iyi olabilir... acil durumlarda elektrolit çok faydalı olabiliyor. Veterinerde iğne ya da ilaç verildimi. Kullandığınız vitamin katkıları da önemli. Bizde med tolyamin vardı Doğanay hocanın bir mesajında görmüştük.. meğer B vitaminleri 4 saatten fazla bekletmememiz gerekiyormuş...
aynen, bu ürün için 4 saat üstü uygun olmuyor. Tüketmiyorlar gerçi ancak değiştirmek en sağlıklısı

Oyla 0
Başınız sağolsun...
Teşekkür ederim. Artık buraya çok giremiyorum. Üzülüyorum girince. Veteriner açıkçası müdahale etmedi. Kursak mantarı dedi probiyotik ve triflucan verip yolladı. Halbuki kendisine kuşumun sabahtan beri dışkılayamadığını falan söylemiştim. Korkmayın düzelir diyerek yolladı bizi. Vitamin verdiğimde akşamına ya da ertesi gün değiştiriyordum. Rahatsızlandığı gün hiçbir şey sokamadım ağzına. Su dahi içmedi. Vicdan azabı çekmemek elde değil belki daha önce Anlasaydım farklı olabilirdi. Fakat durumu çok iyiydi sabah benimle oynayan kuş öğlen bir anda fenalaştı akşam öldü. Vitamin ve probiyotik olarak Rönhfriend, yanlış yazmış olabilirim, markasını kullanıyordum. Araştırıp en iyilerini almaya çalıştım elimden geldiğince. Taze sebze meyve de veriyordum arada sırada. Ben bir kuştan bulaştığını düşünüyorum. Üst katımızda bir kuş vardı o da öldü sanırım ondan geçti. En büyük hatam bu oldu. Hepiniz kuşlarının ömrü tüyleri gibi çok olsun. Artık başka kuş besleyemem diye düşünüyorum, çok özlüyorum onu umarım kimsenin başına gelmez.

Oyla 0
üzücü bir durum ne yazık ki. Kaybınız için üzüldüm @Limonb . Bazen iyi saklıyor kuşlar biliyorsunuz. Maalesef sizde yaşanan durum da o. Farklı bir ortamdan gelen kuş daima risk teşkil ediyor dediğiniz gibi. Karantinaya almadan birleştirmemek lazım :(

Oyla 0