Muhtemelen solunum sıkıntısı baytril k enjeksiyon %5

Hocam paylaştığınız link alakasız bir link :)
%2 likse ondan bir damla alıp 20 damla su ile iyice karıştırın. O çözeltiden bir damla ağzına damlatın. Ama yuttuğundan emin olmalısınız. Suyuna da çeyrek suluğa 1 damla şeklinde 3 gün kadar devam edin tepkiye göre devam ederiz. Her ihtimale karşı antibiyotik tedavisine de devam edin. Onu da günde 2 kez 12 saat arayla uygulayın.
Son hali link için kusura bakmayın peki hocam bir sorum olacak size yarın veteriner fakültesine gidip saf oksijen alırız yine bu iyot ayağa kalmasına yardımcı olur mu veya baytril kaçıncı gün etki eder

Hocam kuş çok kötü durumda. Herşeye hazırlıklı olun. Eğer yarını da atlatırsa kuşun düzelme ihtimali artacaktır. Normalde tünekte duracak hali kalmayan kuştan umut kesilir. Mamayla da destek olun ona

Bu arada hala denge problemi devam ediyor ya sinirsel ya da travma oldu çok korkak bir kuş veteriner eline aldığında sonra ters dönerek ayaklarını kaldırdı sonra kendine gelir gibi oldu hala denge kaybı var hocam
Baytril denge kaybı artırır yan etkisi budur bu nedenle baytril yerine doksimis alın demiştim

Eritrom da olabilir bu ilaç da iyi gelir. Baytril kuşlarda çok sorun yaratıyor maalesef
Hocam sorun baytril, doksimis veya eritromda falan değil. Bu kuşta uzun süreden gelen troid büyümesi var ve antibiyotikle çözülecek bir sorun değil. Kuşa 1-2 ay önce iyot takviyesi yapılsa kuş bu hale gelmeyecekti. Uzaydan solunum yolu için antibiyotik sipariş etsek gram fayda etmeyecek. Bakın bir süre önce yazdığım bir yazıyı paylaşayım sizinle ;

Arkadaşlar kuşlarınıza
- iyot
- çinko
desteği vermeyi asla ihmal etmeyin. İyot eksikliği birçok soruna yol açmanın yanında ilerlediğinde kuşta troid şişmesi sebebiyle sanki astım olmuş gibi nefes almakta zorlanma gözlemlenir. Kuş nefes almakta zorlanır ve boğazı şişkindir. Çoğu veteriner bile bunu bilmez ve antibiyotik önerir ve tabiki çözüm olmaz. Eczaneden iyot damlası alıp yarım suluğa 1 damla şeklinde uygulayın. İlk kullanımda 3 gün üstüste. Sonrasında 10-15 günde bir tek doz olarak tekrarlayın.

İkinci önemli konu çinkodur. Çinko eksikliği de bir çok problemi beraberinde getirir. Verimsizlik, tüy kalitesizliği, cansız tüyler, tüyden çukamama, yavruların gelişim geriliği, kanat tutulması kas spazmları vs. Vs. Kullandığınız takviyelerin çinko içeriğinden emin olun ve sık sık verin çünkü çinko yeterince dpolanmaz vücutta az depolanır.

Hocam sorun baytril, doksimis veya eritromda falan değil. Bu kuşta uzun süreden gelen troid büyümesi var ve antibiyotikle çözülecek bir sorun değil. Kuşa 1-2 ay önce iyot takviyesi yapılsa kuş bu hale gelmeyecekti. Uzaydan solunum yolu için antibiyotik sipariş etsek gram fayda etmeyecek. Bakın bir süre önce yazdığım bir yazıyı paylaşayım sizinle ;

Arkadaşlar kuşlarınıza
- iyot
- çinko
desteği vermeyi asla ihmal etmeyin. İyot eksikliği birçok soruna yol açmanın yanında ilerlediğinde kuşta troid şişmesi sebebiyle sanki astım olmuş gibi nefes almakta zorlanma gözlemlenir. Kuş nefes almakta zorlanır ve boğazı şişkindir. Çoğu veteriner bile bunu bilmez ve antibiyotik önerir ve tabiki çözüm olmaz. Eczaneden iyot damlası alıp yarım suluğa 1 damla şeklinde uygulayın. İlk kullanımda 3 gün üstüste. Sonrasında 10-15 günde bir tek doz olarak tekrarlayın.

İkinci önemli konu çinkodur. Çinko eksikliği de bir çok problemi beraberinde getirir. Verimsizlik, tüy kalitesizliği, cansız tüyler, tüyden çukamama, yavruların gelişim geriliği, kanat tutulması kas spazmları vs. Vs. Kullandığınız takviyelerin çinko içeriğinden emin olun ve sık sık verin çünkü çinko yeterince dpolanmaz vücutta az depolanır.
Ben daima çinkoya dikkat ediyorum hocam o ayrı ancak bence bu yavrumuzda ilerlemiş solunum problemi var maalesef

Hocam bir de doksisilin kullanmış olduğunuzu ve fayda vermediğini söylemişsiniz. Ne zaman kullandınız ? Birde şu ana kadar uyguladığınız tedavilerin hepsini söyler misiniz. Mantar tedavisi yaptınız mı mesela ? İç parazit için bir tedavi uyguladınız mı hiç ?

Eritrom da olabilir bu ilaç da iyi gelir. Baytril kuşlarda çok sorun yaratıyor maalesef
4 tane veteriner 2 kuş üretici de baytril iyidir dedi ben de başladım mecburen çünkü zaten deprem zamanı 3 gün soğukta kalmıştı o zamanlar doksisiklin kullanmıştık onunda çok
Hocam bir de doksisilin kullanmış olduğunuzu ve fayda vermediğini söylemişsiniz. Ne zaman kullandınız ? Birde şu ana kadar uyguladığınız tedavilerin hepsini söyler misiniz. Mantar tedavisi yaptınız mı mesela ? İç parazit için bir tedavi uyguladınız mı hiç ?
hocam öncelikle kursta solunum problemi var Hatay depremine yakalandık biz üç gün boyunca ailecek soğukta kaldık haliyle kuş da soğukta kaldı sonrasında solunum problemi için yedi gün boyunca doksisiklin kullandık sonra probiyotik ve vitamin takviyesi yaptık tık tık sesi solunum sıkıntısı biraz geçti Sonrasında yeniden başlayacaktık ama güçsüz düşmüştü veteriner gerek yok dedi ayrıca hocam normalde ben kafesinde her zaman iyotlu gaga taşı bulunduruyorum ve himalaya tuz da takıyorum zaman zaman kuş iki gün içinde bu hale geldi ben normalde çok pimpirikli biriyim hocam kakası sıvı olsa direkt takibe alıyorum tiroit büyümesini bilmiyorum ama boğazında bir şişkinlik yok ele gelen burnu sürekli tık tıktı azaldı biraz sonra saf oksijen alması için veteriner
Kliniğine götüreceğim, aynı zaman da mantar tedavisi uygulamadık kanatlılardan anlayan çok iyi bir veteriner vardı depremden sonra başka şehire taşındığı için rutin kontrollerini yapamadık genel bir solunum sıkıntısı depremden bu yana var maalesef tetikleniyor bazen her ne kadar havadaki oksijene dikkat de etsek koku detarjanı uzakta tutsak memleket toz hala size samimi söylüyorum hocam 3 gündür debeleniyorum inşallah iyileşir

Şimdiye kadar doksisiklin dışında hiçbir antibiyotik kullanmadık gerek kalmamıştı bu kuş depremde soğukta kaldığı için hastalanmaya başladı ondan öncesinde çok şükür hiçbir sıkıntısı yoktu o yüzden de vitamin ve probiyotik ile ilerledik bu arada dediğim gibi kuşta gerçekten 1,5 senedir solunum problemi var 2 gündür ne olduysa güçten kuvvetten düştü sinsi mi ilerledi bilmiyorum
Bugün ilacın 3.günü olacak yarıda kesip doksisiklin mantıklı mı sizce

Şimdiye kadar doksisiklin dışında hiçbir antibiyotik kullanmadık gerek kalmamıştı bu kuş depremde soğukta kaldığı için hastalanmaya başladı ondan öncesinde çok şükür hiçbir sıkıntısı yoktu o yüzden de vitamin ve probiyotik ile ilerledik bu arada dediğim gibi kuşta gerçekten 1,5 senedir solunum problemi var 2 gündür ne olduysa güçten kuvvetten düştü sinsi mi ilerledi bilmiyorum
Bugün ilacın 3.günü olacak yarıda kesip doksisiklin mantıklı mı sizce
Yarıda kesmek mantıklı değil bana göre. Baytril ile devam edin. En başta baytril almadan sorsaydınız başka ilaç önerirdik ama şuan almışsınız yapacak birşey yok. Ki baytril de geniş spektrumlu bir ilaçtır.

İlginç olan ben hiçbir solunum yolu enfeksiyonunda boğazın o kadar şiştiğini görmedim. Evet şişebilir ama o kadar değil. Kuş mu kendini o kadar kabartmıştı videoda onu bilmiyorum. Troid büyümesi olmasa bile iyot takviyesinin kuşa zararı yoktur. Tüneğe çıkacak mecali var mı şuan? Tüneğe çıkmaya başladı mı yani ?

Geri