Pankreas Sorunundan Dolayı, Pankreoflat Nasıl Kullanılır?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akifcik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akifcik

Veteran
Önceki konumda beyaz dışkının sebebini sormuştum ve ben fazla kalsiyum tükettiği için dışkının beyaz rengi aldığını sanmıştım. Fakat forumdan birkaç kişi pankreas hastalığı olduğunu söyledi, ilgileri için onlara ayrıca teşekkür ederim:)

Soruma geçecek olursam; Bugün eczaneden Pankreoflat alacağım fakat sanırım bu tablet şeklindeymiş. İlaçlar ve ilaç kullanımları ile aram hiç iyi değildir. Pankreoflat'ın ne sıklıkta, hangi dozda ve Probi-Zyme probiyotik ile nasıl kombine edebileceğimi sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Screenshot_2021-06-28-14-19-48-290_com.android.chrome~2.jpg
Screenshot_2021-06-27-23-21-48-438_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Çözüm
Akifcim tabletin dış kabuğunu bıçakla kazıyıp at öncelikle. Çünkü pek çok gereksiz yardımcı madde bu kabukta. İkinci olarakta soyduğun tableti ezip toz haline getir ve tam suluğa 2 pirinç tanesi kadar toz ekleyip karıştır. İlaçlı suyu gün ortasında bir defa tazele.. Akşamları bir iki saat normal su verebilirsin...

Probi-zyme dediğin versele laganın ürünü sanırım. Bu ürünü mamaya yada normal yeme çay kaşığının ucuyla ekleyebilirsin.. Ama eğer ürünü almadıysan tyson'ın meşhur probiyotiğini alıp kullan. Onun içinde de enzimler var. Ayrıyetten probiyotik çeşitliliği daha fazla. Probiyotiklerinde faydası oluyor bu tip durumlarda..

İlaveten pankroflat ilacından önce 3-5 gün enrofloksasin antibiyotik uygulaması yapmanı öneriyorum. Bu ilaçtan...
Evet Ümit Abi bugün itibariyle hemen hemen 2 hafta oluyor. Değerlendirme için yazıyorum, dışkısı bu şekilde;
Ekli dosyayı görüntüle 18630

Ayrıyeten yeni farkediyorum; Probiyotik yemlere yapışmıyor, en alt kısımda kalıyor. Şu şekilde;Ekli dosyayı görüntüle 18631

Anladım ozman şöyle yapalım, pankreoflata biraz ara verelim. Probiyotiği bir hafta kadar suluktan uygulayalım. Bir hafta sonra tekrar durum güncellemesi yaparsın değerlendiririz. Daha öncede söylediğim gibi bu pankreas sorunları uzun sürebiliyor malesef..

Oyla 0
Anladım ozman şöyle yapalım, pankreoflata biraz ara verelim. Probiyotiği bir hafta kadar suluktan uygulayalım. Bir hafta sonra tekrar durum güncellemesi yaparsın değerlendiririz. Daha öncede söylediğim gibi bu pankreas sorunları uzun sürebiliyor malesef..
Tedavinin uzun sürmesi benim için mühim değil fakat kuş bunu kaldırabilecek mi ondan endişe ediyorum. 1 hafta sonra tekrar yazarım teşekkürler.

Oyla 0
Tedavinin uzun sürmesi benim için mühim değil fakat kuş bunu kaldırabilecek mi ondan endişe ediyorum. 1 hafta sonra tekrar yazarım teşekkürler.

Bu ilaçlar antibiyotik gibi değil pek sorun olmaz. 5-6 ay hergün enzim takviyesi yapanı biliyorum. Sen probiyotiği de suluktan uygula bir hafta sonra tekrar yaz..

Açıkçası bu pankreas konusunda çok fazla bilgi ve tecrübe yok internette. Benimde bilgim enrofloksasin kullanımı ardından uzun süreli enzim takviyesi ile iyileşen bir kaç vaka ile sınırlı..

Aslında forumda yabancı dili olanlar bu konuyu daha detaylı araştırsa güzel olur. Belki farklı tedavi yöntemleride vardır yabancı kaynaklarda..

Oyla 0
Ümit Abi 7 gün boyunca 1 gün ara ile suyuna sadece Tyson Probiyotik verdim ve dışkısı sanırım toparlanıyor:)
Bu 1 gün önce yaptığı dışkıları;
Screenshot_2021-07-21-03-58-36-624_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Bu da bugün yaptığı dışkıları, hafif siyah renkte;Screenshot_2021-07-21-03-59-35-800_com.google.android.apps.photos~2.jpg
Şuandan itibaren nasıl bir yol izlemeliyim, kuşta fiziksel olarak herhangi bir bitkinlik yok. Dışkılarını görmesem hasta olduğuna inanmam diyebilirim.

Oyla 0
Ümit Abi 7 gün boyunca 1 gün ara ile suyuna sadece Tyson Probiyotik verdim ve dışkısı sanırım toparlanıyor:)
Bu 1 gün önce yaptığı dışkıları;
Ekli dosyayı görüntüle 18909

Bu da bugün yaptığı dışkıları, hafif siyah renkte;Ekli dosyayı görüntüle 18910
Şuandan itibaren nasıl bir yol izlemeliyim, kuşta fiziksel olarak herhangi bir bitkinlik yok. Dışkılarını görmesem hasta olduğuna inanmam diyebilirim.

İyi iyi dışkılar kendine gelmiş biraz. Yarında elektrolit uygula yarın akşam tekrar bir değerlendirme yapalım. Bundan sonraki süreçte probiyotiği biraz seyreltip uygulamakta fayda var..

Oyla 0
Haftada 2 Probiyotik ve 1 gün de Elektrolit vereyim o hâlde ?? Kuş sürekli kızgınlık yumurtası yumurtluyor. Eşi ile ne zaman birleştirebilirim, ikisi de birleşmek için çırpınıyor.

Oyla 0