popoda şişlik

GülşahKandemir

Forum Sakini
kuşumun popo tarafı acayip şişti yumuşak zeytinyağı ıslak havlu herseyi denedim fayda etmedi. napıcam ben bilgisi olan varmı veterinerlerde kapalı

Kuşuma babam ile birlikte müdahale ettik. Zeytinyağı ile dışksını bi nebzede olsa çıkardık fakat hayvandaki o şişlik geçmedi. Ödem olduğunu düşünüyorum. Yarın veterinere götüreceğim. İlaçla düzelebilecek bir şey mi bu?

Oyla 0
Merhaba kurallar gereği konu başlığında acil türevi bir başlık seçmek yasaktır.
O bölgenin şişmesi kabızlık durumundan dolayı olabilir ya da başka bir şey olabilir. Kontrol edildikten sonra veteriner uyugn tedaviyi uygulayacaktır. Siz yapmanız gerekeni yapmışsınız.

Oyla 0
Merhaba kurallar gereği konu başlığında acil türevi bir başlık seçmek yasaktır.
O bölgenin şişmesi kabızlık durumundan dolayı olabilir ya da başka bir şey olabilir. Kontrol edildikten sonra veteriner uyugn tedaviyi uygulayacaktır. Siz yapmanız gerekeni yapmışsınız.
Teşekkürler. Tekrardan aynı uygulamayı yaptık fakat o şişlik bir türlü geçmiyor. Enfeksiyon olduğundan yanayım. Bunun için kullanabileceğim bir ilaç var mı?

Oyla 0
Maalesef. İç şişlikler kontrol ettirilmelidir veterinere. Yağlanma, kist, ur, tümör gibi durumlar olabilir.

Oyla 0
Doğan bey kuşum yumurta attı. Bunun devamı gelir mi? hala şişlik var poposunda. Kuşumun vücut sıcaklığıda biraz yüksek bu geçici durum mu

Oyla 0
aa gözünüz aaydın. Yumurta geliyorsa ellemeyin. Devamı gelecektir. Dışkı yapma süresi azalacaktır. Yumurta içinde kırılırsa ölür.

Oyla 0
aa gözünüz aaydın. Yumurta geliyorsa ellemeyin. Devamı gelecektir. Dışkı yapma süresi azalacaktır. Yumurta içinde kırılırsa ölür.

Oyla 0
Hiç müdahale etmedim yumurta attığından sonra. Tek sorun dışkı biriktiriyor içinde hala. O da sanırım yeni gelen yumurtalar için. Benim anlamadığım hayvanın keyfi hiç yerinde değil çok durgun. Ona rağmen yumurta yapmak istermiki?

Oyla 0
O normal bir durum. Yumurtalı kuşlar dışkı biriktirip bir anda bırakır. Normal dışkısına göre daha sulu ve büyük görünür. Belki yumurtadan dolayı yorgun. Yumurta süreci kolay değil kuşlar için. Kafesten çıkartmayınız. Yumurtaları dizene kadar. 2 günde 1 tane yapması lazım

Oyla 0
O normal bir durum. Yumurtalı kuşlar dışkı biriktirip bir anda bırakır. Normal dışkısına göre daha sulu ve büyük görünür.

Oyla 0
O normal bir durum. Yumurtalı kuşlar dışkı biriktirip bir anda bırakır. Normal dışkısına göre daha sulu ve büyük görünür. Belki yumurtadan dolayı yorgun. Yumurta süreci kolay değil kuşlar için. Kafesten çıkartmayınız. Yumurtaları dizene kadar. 2 günde 1 tane yapması lazım
Yorgunluğu yüzünden ölecek diye korkuyorum. Üstelik kızgınlık yumurtası bunlar çiftleşmedi bile. Hasta kuşlar gibi tüylerinin kabartıp uyuyor sürekli :(

Oyla 0
:( maalesef bu şekilde hastalığını tahmin etmem pek mümkün değil. Bu tarz belirtilerde çok fazla hastalık bağlantısı var ve kontrol gerektiriyor. :(

Oyla 0
Video atma şansınız var mı acaba?
Kuşum arada bir keyifleniyor ama genelde durgun uyuyor. Pek anlayamadım neyi olduğunu. Fotoğraf eklerim video atmaya çalışacağım. Karnındaki şişlik indi bir daha yumurta yapmadı. Ama dışkısı hala büyük biriktirip biriktirip dışkılıyor ve zorlanarak yapıyor.
Tüyleri yapış yapış. Zeytin yağından dolayı yıkamaya çalıştım 2 defa ama geçmiyor.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-12 at 13.01.55.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-12 at 13.01.55.jpeg
    118.9 KB · Görüntüleme: 5
Oyla 0
Yumurtlarken zaten fazlası ile yorulurlar buna birde sizin müdahaleniz eklenmiş bu yorgunluk çok normal.Yumurtayı dün yaptı ise iki güne bir gelecektir yumurta.Eşi varmıydı?Büyük dışkı yapması kuluçka döneminde normal.Yuvalığa yapmamak için tutarlar ve kafese çıktıklarında yaptıklarından büyük olur.Eğer zorlanıyorsa ağzına azbirşey sıvı yağ damlatabilirsiniz.Bu süreçte kuşunuzun yem yiyip yemediğine çok dikkat etmelisiniz.Stresini almak için varsa papatya çayı veya kekik çayı verilebilir.Bunlar yoksave bulunamazsa eczaneden bemix ampül alınabilir.litre suya bir ampul karıştırılıp bir hafta gğn aşırı verilebilir.Stresini azaltır.Bundan öncede yine eczaneden polivit temin edip ağzına bir damla damlatın iştahının açılması ve yem yemeyi bırakmaması sağlanabilir;)

Oyla 0
Yumurtlarken zaten fazlası ile yorulurlar buna birde sizin müdahaleniz eklenmiş bu yorgunluk çok normal.Yumurtayı dün yaptı ise iki güne bir gelecektir yumurta.Eşi varmıydı?Büyük dışkı yapması kuluçka döneminde normal.Yuvalığa yapmamak için tutarlar ve kafese çıktıklarında yaptıklarından büyük olur.Eğer zorlanıyorsa ağzına azbirşey sıvı yağ damlatabilirsiniz.Bu süreçte kuşunuzun yem yiyip yemediğine çok dikkat etmelisiniz.Stresini almak için varsa papatya çayı veya kekik çayı verilebilir.Bunlar yoksave bulunamazsa eczaneden bemix ampül alınabilir.litre suya bir ampul karıştırılıp bir hafta gğn aşırı verilebilir.Stresini azaltır.Bundan öncede yine eczaneden polivit temin edip ağzına bir damla damlatın iştahının açılması ve yem yemeyi bırakmaması sağlanabilir;)
Eşi yok yuvalıkta yok. Nerdeyse bir aydır dışkısı büyüktü. Yemesi içmesi yerinde. Arada bir ötüyor ama genelde uyuyor. Sera vitamin plus v ve Sera diropur w veriyorum. Ayriyetten haşlanmış yumurta veriyorum. Su içmesi biraz fazla. Yumurta olduğunda illa şişmesi mi gerekiyor ? Video yükleyeceğim şimdi

Oyla 0
Eşi yok yuvalıkta yok. Nerdeyse bir aydır dışkısı büyüktü. Yemesi içmesi yerinde. Arada bir ötüyor ama genelde uyuyor. Sera vitamin plus v ve Sera diropur w veriyorum. Ayriyetten haşlanmış yumurta veriyorum. Su içmesi biraz fazla. Yumurta olduğunda illa şişmesi mi gerekiyor ? Video yükleyeceğim şimdi
videodaya bir bakalım.Yumurta zamanı şişen popo genelde yumurtlama bitse de hemen inmeyebiliyor.Öyle bir durumsa korkulacak birşey yok.Ama yumurtlarken zorlanıp farklı bir şilik oluştu ise görmek gerek videoyu bekliyorum :)

Oyla 0