popoda şişlik

GülşahKandemir

Forum Sakini
kuşumun popo tarafı acayip şişti yumuşak zeytinyağı ıslak havlu herseyi denedim fayda etmedi. napıcam ben bilgisi olan varmı veterinerlerde kapalı

Korkulacak bir durum göremedim ya tam inmemiş şişlik ya da bir tane daha kızgınlık atacak.Siz tedavilerine devam edin toparlaycaktır.ZOr dışkılama içinde sıvı yağ dedim gibi verilebilir :) son olarak kullandığınız ilaçları bir görebilir miyim

Oyla 0
Genelde yumurta atıyorsa kızgınlık 1 ya da 4 arası olabilir. 2 bazen 3 günde 1 gelebilir. Keyifsiz görünüyor ama bunun sebebi yumurtadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Biraz zayıf görünüyor kuşunuz. Kondisyon eksikliğinde bu tip enerji düşüklüğü normal karşılanır. Bence eş alın yanına :)

Oyla 0
Genelde yumurta atıyorsa kızgınlık 1 ya da 4 arası olabilir. 2 bazen 3 günde 1 gelebilir. Keyifsiz görünüyor ama bunun sebebi yumurtadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Biraz zayıf görünüyor kuşunuz. Kondisyon eksikliğinde bu tip enerji düşüklüğü normal karşılanır. Bence eş alın yanına :)
Aslında yanında bir kuş var fakat çoğunluk dişi olduğunu söyledi. Bense erkek olduğunu düşünüyorum. Ceresi yavaş yavaş koyu maviye dönmeye başladı sanki. Yem kusmaya çalışır gibi oluyolar bazen. Birde yumurtlayan kuşum keyifsizliğinden ötürü hiç bir şey istemiyormuş gibi davranıyor hayattan soğumuş gibi :/

Oyla 0
Yumurtlarken zaten fazlası ile yorulurlar buna birde sizin müdahaleniz eklenmiş bu yorgunluk çok normal.Yumurtayı dün yaptı ise iki güne bir gelecektir yumurta.Eşi varmıydı?Büyük dışkı yapması kuluçka döneminde normal.Yuvalığa yapmamak için tutarlar ve kafese çıktıklarında yaptıklarından büyük olur.Eğer zorlanıyorsa ağzına azbirşey sıvı yağ damlatabilirsiniz.Bu süreçte kuşunuzun yem yiyip yemediğine çok dikkat etmelisiniz.Stresini almak için varsa papatya çayı veya kekik çayı verilebilir.Bunlar yoksave bulunamazsa eczaneden bemix ampül alınabilir.litre suya bir ampul karıştırılıp bir hafta gğn aşırı verilebilir.Stresini azaltır.Bundan öncede yine eczaneden polivit temin edip ağzına bir damla damlatın iştahının açılması ve yem yemeyi bırakmaması sağlanabilir;)
Merve hanım bemix ampül ve polivit ne kadar verilecek? polivit ağzına damlatın demişsiniz direk ağıza damlatmak sakıncalı olmasın?

Oyla 0
Diğer kuştan net bir foto atar mısınız? Cinsiyetini belirleyeyim.

Oyla 0