Poposu ve dışkısı kötü durumda

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan LooPS
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

LooPS

iyikus.com Üyesi
Abiler geçende bahsettim kuşun yemesinde ve içmesin hareketlilik konusunda sıkıntı yok sadece popsunda pislik birikiyor ve dışkısı biraz kötü bence

sulphamezettin tavsiye et Doğanay abi 2 gündür kullanıyorum 3 girdim hala etkisi yok sizce geçermi 2-3 gün sonra ilacı 5-6 gün kullancam.

Çözüm
4. günde kes istersen ürünü. Etkisi olsa bu halde olmazdı dışkısı. Sulfa içeriğinde ishali toplayacak pektin bulunuyor ama belli ki işe yaramadı. Farklı bir durum söz konusu anlaşılan. Koksi olsaydı ki öncelikle ondan şüphe etmiştim toparlanma yolunda işaret vermesi gerekirdi. Dışkıyı bozan başka bir unsur olmalı. Bakımını mı değiştirdiniz yakın zamanda? Yine de arkadaşlarında düşüncesini merak ediyorum. Ölümcül olabilen bir yeşil dışkıya benziyor. Yine de erişebilirseniz dışkıyı analiz ettiriniz. Bu arada kalamarı ters takmışsınız.

@Farukk @Ümit T.
1 aydır popo böyle herhangi bir halsizlik veya yem yeme sorunu yok

Ekli dosyalar

• 4133466C-074C-419B-A961-0797A28D8924.jpeg
    4133466C-074C-419B-A961-0797A28D8924.jpeg
    833.1 KB · Görüntüleme: 10
Oyla 0
Sadece sulphamezettin ilaç olarak , vitamin olarak gervit-w

az öncede yemin bozulduğunu farkettim kurtlanmıştı

Oyla 0
Yemi derhal değiştirin ve süreci gözlemleyin. Başka yapacak bir şey yok. Bu tip dışkı birikmelerinin kontrol ettirilmesi lazım.

Oyla 0
Abiler @Doğanay Y. @Ümit T. aradan yaklaşık 15 gün geçti kuş hala aynı dışı hala yapışıyor popoya hafif kabarık

Dostum sana tollisan özel üçlü karışım ilacını tavsiye edicem. Etken maddeleri çok iyi bu kuşun sorununu çözebilir. Ama ilaç biraz pahalıdır haberin olsun. Sulphamezathine çözmediyse anca bu ilaç çözer...

Oyla 0
He birde versele laganın probiyotiğini tavsiye ederim. 2-3 günde bir kullanabilirsin onunda çok faydası olur...

Oyla 0
Tamam abicim benim saolasın

Tollisan ilacını grpetürünleri bölünmüş satıyordu bir ara sitesine bakabilirsin eğer satıyorsa oradan sipariş ver daha uyguna gelir. Sitede yoksa bile whatsapptan yaz yardımcı olur. Bu arada grpetürünleri ile konuşmuştum, güvenilir biri, hatta yerinede davet etmişti müsait bir zamanda ziyaret edicem. Forumada bir kaç resim atarım ;)

Oyla 0
Tollisan ilacını grpetürünleri bölünmüş satıyordu bir ara sitesine bakabilirsin eğer satıyorsa oradan sipariş ver daha uyguna gelir. Sitede yoksa bile whatsapptan yaz yardımcı olur. Bu arada grpetürünleri ile konuşmuştum, güvenilir biri, hatta yerinede davet etmişti müsait bir zamanda ziyaret edicem. Forumada bir kaç resim atarım ;)
Bölünmüş ürünlerimi hep oradan aldım,hepsi orijinal ve skt uzun süreli geldi.Dediğiniz gibi güvenerek alışveriş yapılabilir.

Oyla 0
Bölünmüş ürünlerimi hep oradan aldım,hepsi orijinal ve skt uzun süreli geldi.Dediğiniz gibi güvenerek alışveriş yapılabilir.

Birde her türlü ürünün bölünmüşü var. Mamaları bile bölünmüş satıyor. Mesela evde bir tane kuş besleyen ne yapsın bir kilo mamayı. Haftada 1 kere mama hazırlasa bir senede bile bitiremez bir kilo mamayı :) Adam 250gr-500gr bölmüş satıyor az kuşu olanlar için en güzeli...

Oyla 0
Birde her türlü ürünün bölünmüşü var. Mamaları bile bölünmüş satıyor. Mesela evde bir tane kuş besleyen ne yapsın bir kilo mamayı. Haftada 1 kere mama hazırlasa bir senede bile bitiremez bir kilo mamayı :) Adam 250gr-500gr bölmüş satıyor az kuşu olanlar için en güzeli...
Kesinlikle,örneğin Röhnfried entrobac orijinali 600 gr.Ben bölünmüş aldım 50 gr o bile rahat 1 sene götürür.Evet ya o hatayı 1 kilo cede alarak yapmıştım ilk zamanlar :) dışarıdaki kuşlara bile çok uzun süre verdim anca bitti :)

Oyla 0
Kesinlikle,örneğin Röhnfried entrobac orijinali 600 gr.Ben bölünmüş aldım 50 gr o bile rahat 1 sene götürür.Evet ya o hatayı 1 kilo cede alarak yapmıştım ilk zamanlar :) dışarıdaki kuşlara bile çok uzun süre verdim anca bitti :)

Birde powermax klasik dene ben beğeniyorum bu mamayı :)

Oyla 0
Eğer nifuramycin bulabilirsen onu da kullanabilirsiniz. Çok güzel bir ilaç, ümit abinin dediği grpet ürünlerinde vardır belki Bi araştırın.

Oyla 0
Eğer nifuramycin bulabilirsen onu da kullanabilirsiniz. Çok güzel bir ilaç, ümit abinin dediği grpet ürünlerinde vardır belki Bi araştırın.

Etken maddelerine baktımda yaramaz bu ilaç. Hem ağır hem gereksiz. ben tetrasiklin+neomisin içeren ilaçları önermiyorum ağır geliyor kuşlara. Ayrıyetten bunların dışında 2 antibiyotik etken maddesi daha var. Yani duble ağır :)
Etken Maddesi:
Oxazolidon Tetrasiklin Nemycin Kloramfenikol A vitamini
E vitaminiD3 vitamini E vitamini B1 Vitamini B2 vitamini
B6 Vitamini Vitamin B12 C Vitamini Vitamin K3

Bu arada Recai arada uğra foruma. Diğer forumu boşver burası daha güzel ;)

Oyla 0