Poposu ve dışkısı kötü durumda

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan LooPS
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

LooPS

iyikus.com Üyesi
Abiler geçende bahsettim kuşun yemesinde ve içmesin hareketlilik konusunda sıkıntı yok sadece popsunda pislik birikiyor ve dışkısı biraz kötü bence

sulphamezettin tavsiye et Doğanay abi 2 gündür kullanıyorum 3 girdim hala etkisi yok sizce geçermi 2-3 gün sonra ilacı 5-6 gün kullancam.

Çözüm
4. günde kes istersen ürünü. Etkisi olsa bu halde olmazdı dışkısı. Sulfa içeriğinde ishali toplayacak pektin bulunuyor ama belli ki işe yaramadı. Farklı bir durum söz konusu anlaşılan. Koksi olsaydı ki öncelikle ondan şüphe etmiştim toparlanma yolunda işaret vermesi gerekirdi. Dışkıyı bozan başka bir unsur olmalı. Bakımını mı değiştirdiniz yakın zamanda? Yine de arkadaşlarında düşüncesini merak ediyorum. Ölümcül olabilen bir yeşil dışkıya benziyor. Yine de erişebilirseniz dışkıyı analiz ettiriniz. Bu arada kalamarı ters takmışsınız.

@Farukk @Ümit T.
Etken maddelerine baktımda yaramaz bu ilaç. Hem ağır hem gereksiz. ben tetrasiklin+neomisin içeren ilaçları önermiyorum ağır geliyor kuşlara. Ayrıyetten bunların dışında 2 antibiyotik etken maddesi daha var. Yani duble ağır :)
Etken Maddesi:
OxazolidonTetrasiklinNemycinKloramfenikolA vitamini
E vitaminiD3 vitaminiE vitaminiB1 VitaminiB2 vitamini
B6 VitaminiVitamin B12C VitaminiVitamin K3

Bu arada Recai arada uğra foruma. Diğer forumu boşver burası daha güzel ;)
Ümit abi senin neomisin ve tetrasiklin etken maddeleri bulunan ilaçları sevmediğini biliyorum ama bu ilaç çok sağlam bir ilaç, çok kuş kurtardım bu ilaç ile, ama dediğin gibi biraz ağır. Tollisan üçlü karşımda da 5,6 etken madde var bu ona göre biraz daha hafif kalır.
Abi diğer foruma alışmışım genelde orda oluyorum ama buraya da uğrarım arada :)

Oyla 0
Ümit abi senin neomisin ve tetrasiklin etken maddeleri bulunan ilaçları sevmediğini biliyorum ama bu ilaç çok sağlam bir ilaç, çok kuş kurtardım bu ilaç ile, ama dediğin gibi biraz ağır. Tollisan üçlü karşımda da 5,6 etken madde var bu ona göre biraz daha hafif kalır.
Abi diğer foruma alışmışım genelde orda oluyorum ama buraya da uğrarım arada :)
Etken maddelerine baktımda yaramaz bu ilaç. Hem ağır hem gereksiz. ben tetrasiklin+neomisin içeren ilaçları önermiyorum ağır geliyor kuşlara. Ayrıyetten bunların dışında 2 antibiyotik etken maddesi daha var. Yani duble ağır :)
Etken Maddesi:
Oxazolidon Tetrasiklin Nemycin Kloramfenikol A vitamini
E vitaminiD3 vitamini E vitamini B1 Vitamini B2 vitamini
B6 Vitamini Vitamin B12 C Vitamini Vitamin K3

Bu arada Recai arada uğra foruma. Diğer forumu boşver burası daha güzel ;)
Evet yoksun bayadır Recai :) uğra tabi ya.

Oyla 0
Oyla 0
Diğer forumu napsın burada kalite var :)

Adı üstünde 3lü karışım 3 tane etken madde var :) Bunlardan 2si kuşlarda defalarca etkisi kanıtlanmış etken maddeler. Ve şimdiye kadar ağır geldiğini görmedim...
Abi 3 lü karışım diye geçiyor ama 5,6 etken madde var. Nistatin bile var. Med tollyamin forte ile birlikte kullanılmadığı zaman, tek kullanıldığı zaman baya ağır geliyor. Ama başarısı, etkisi tartışılmaz...

Oyla 0
Diğer forumu napsın burada kalite var :)

Adı üstünde 3lü karışım 3 tane etken madde var :) Bunlardan 2si kuşlarda defalarca etkisi kanıtlanmış etken maddeler. Ve şimdiye kadar ağır geldiğini görmedim...
:) evet güzel ilaç.Hatta sormuştum size arkadaşımdan bölüp aldım versem mi diye.Biraz korkarak kullandım 3 gün ama bir zarar görmedim.Aksine düzensiz dışkıları bayağı toparladı.Elimde 10 gr kadar daha var.Gerek olmaz umarım ama,bulunması gereken ilaçlardan bence.

Oyla 0
Abi 3 lü karışım diye geçiyor ama 5,6 etken madde var. Nistatin bile var. Med tollyamin forte ile birlikte kullanılmadığı zaman, tek kullanıldığı zaman baya ağır geliyor. Ama başarısı, etkisi tartışılmaz...

Recai o senin dediğin başka. Bu markanın bir kaç çeşidi var. Senin dediğinide biliyorum 6-7 etken maddeliyi diyorsun sen. Ama bu benim dediğimde 3 tane etken amdde var :)

Oyla 0
Rengi böyle olan kombi mix değil mi 3 lü olan?

Ekli dosyalar

• 88F5E7F8-D9C9-4813-9BFD-93A568BC3BC6.jpeg
    88F5E7F8-D9C9-4813-9BFD-93A568BC3BC6.jpeg
    736.8 KB · Görüntüleme: 6
Oyla 0