Probiyotik nasıl bozulur

Selhan H.

Çevirmen
iyi günler, elimde 5 aylık entrobac var. herzaman güneş görmeyen bir dolapta duruyor. su an toz haldeki probiyotik bildiğiniz kaskatı olmuş. bozulmuş olabilir mi? buz dolabında saklayabileceğim sıvı probiyotik öneriniz var mı?

evet.
Bundan sonra alacağınız Entrobac'ı buzdobında ağzı güzelce kapalı şekilde saklasanız iyi olur.(ben öyle yapıyorum)
Bu sıcak havalarda sıvı probiyotik dışarda zor saklanır.
En güzeli Entrobac'ı yenilemek ve havalar soğuyunca Probiactibird gibi veya başka bir markanın sıvı probiyotiğini 100 cc alıp,2-3 ayda bitirmek gerek.

Oyla 0
evet.
Bundan sonra alacağınız Entrobac'ı buzdobında ağzı güzelce kapalı şekilde saklasanız iyi olur.(ben öyle yapıyorum)
En güzeli Entrobac'ı yenilemek ve havalar soğuyunca Probiactibird gibi veya başka bir markanın sıvı probiyotiğini 100 cc alıp,2-3 ayda bitirmek gerek.
sıvı alıp buz dolabında saklarım diye düşünüyorum. bir de entrobactan bir fayda göremedim maalesef

Oyla 0
evet.
Merhaba,

Bende Diazyme 256 var. Bu konuyu gördükten sonra ben de şüphelendim bozulup bozulmadığına dair ama toz şeklinde öyle nemlenme vs. pek göremedim. Ayrıca farklı sıvı vitaminler de var. Hava çok sıcak olduğundan ısı ölçer ile dışını ölçtüm 36 derece çıktı. Gerçekten yüksek. Bunları buzdolabında saklasam havalar soğuyana kadar bir sıkıntı olur mu?

Oyla 0
nasıl bir beklentiniz vardı hocam? entrobac en kaliteli ürünlerden
hocam mesela kekik çayı dışkıyı tamamen düzeltirken. entrobac verince daha kötü oluyor... elimdeki ürün bölünmüş ürün. ne kadar sağlıklı orası satanların vicdanına kalmış artık :(

şöyle bir ekleme daha yapayım. sulpha kullandıktan sonra düzelmişti dışkılar. 5 gün antibakteriyel kullanımından sonra entrobac verdim. dışkılar yine bozuldu.

Oyla 0
hocam mesela kekik çayı dışkıyı tamamen düzeltirken. entrobac verince daha kötü oluyor... elimdeki ürün bölünmüş ürün. ne kadar sağlıklı orası satanların vicdanına kalmış artık :(

şöyle bir ekleme daha yapayım. sulpha kullandıktan sonra düzelmişti dışkılar. 5 gün antibakteriyel kullanımından sonra entrobac verdim. dışkılar yine bozuldu.

ürün sahte/bozuk değilse böyle bir etki yapmaması lazim, entrobac sadece bağırsak florasında doğal olarak bulunan bakterileri içerir

kullandığınız ilaç tam fayda sağlamamış ya da süresi/dozu yeterli gelmemiş de olabilir. kekik çayının dışkıyı olumlu etkilemesi bu durumu destekler

Oyla 0
Oyla 0
Topaklanma bozulma demek değildir, ama nem alıp topaklandıysa zaten normal haline çalkalama ile zor döner.
Her ürün topaklanabilir, bu üründen ürüne değişir.
SKT geçmediyse ve uygun şekilde saklandıysa kolay kolay bozulmaz.

Oyla 0
ürün sahte/bozuk değilse böyle bir etki yapmaması lazim, entrobac sadece bağırsak florasında doğal olarak bulunan bakterileri içerir

kullandığınız ilaç tam fayda sağlamamış ya da süresi/dozu yeterli gelmemiş de olabilir. kekik çayının dışkıyı olumlu etkilemesi bu durumu destekler
hocam vallaha hatırlarsanız salmonella yavru vardı bende :( tam 5 aydır yavrunun anne ve babası sulu dışkılıyor. forumda 2 adet konum var. salmo mix dışında çoğu antibakteriyel ilaç kullanıldı :( flukanazol da kullandım.

probiyotiği grpetten alıyorum. güvenilir diye. ama hiç faydası olmadı. dışkılarda geçici düzelme dahi olmuyor maalesef :(

Oyla 0
Topaklanma bozulma demek değildir.
Her ürün topaklanabilir, bu üründen ürüne değişir.
SKT geçmediyse ve uygun şekilde saklandıysa kolay kolay bozulmaz.
SKT'ye daha var, bulunduğu oda her gün havalandırılıyor ama son 2 aydır hava sıcaklığı çok yüksek olduğu için bozulup bozulmadığından tam emin değilim. Sanırım hiç kullanmamak daha garanti bir çözüm olacak.

Oyla 0
Olabilir.
Bundan sonra aldığınız ürünleri ağzını sıkı kapatmak şartı ile buzdolabında saklayabilirsiniz.
Benim ilaçlarım, yemlerin, Entrobac hepsi buzdolabında.

Oyla 0
Nemlenmiş gibi sanki. Garip bir durum :S
Sıvı probiyotik çok seçenek yok. Genel anlamda kullanmadığım için arkadaşların önerileri daha uygun olacaktır.

Oyla 0