iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları
Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,927
Çözümler
36
Tepki puanı
10,583
Yaş
29
Konum
Ankara
Show Jumbo Muhabbet Kuşu
Muhabbet kuşlarında ırk ayrımı yapabilmek için neyin ne olduğunu bilmek gerekiyor. Piyasada da en fazla yapılan hatalardan biri de "Show Jumbo" mutasyonunun bir ırkmış gibi gösteriliyor olmalı. Arkadaşlar show jumbolar bir ırk değildir. İngiliz muhabbet kuşlarından türetilmiş, genetiğiyle oynanmış ve ıslah çalışmalarıyla günümüzde ki hallerine ulaşmış bir varyetedir.

Anlayacağınız gibi Show jumbolar aslında İngiliz Muhabbet kuşlarıdır. İngiliz kuşlara göre boyutsal ve görünüm açısından farkları olduğundan ve yarışma kuşu olarak kullanıldığından show ve jumbo takmasını almıştır. Ülkemizde de show jumbo olarak biliyoruz bu kuşları.

Bu varyetenin birbirinden farklı görünümlerde çeşitleri olabilmektedir. Örneğin yoğun kafa tüyü olanlar, gerdan kısmında ki beneklerin düşüklüğü, vücut yapısının değişiklikler göstermesi gibi...
Tasvir etmesem de dilimize yerleşmiş bir sınıflandırma yöntemi var bu kuşlarda. Taşıdığı fenotip özelliklere göre "vasıflı, vasıfsız" yakıştırması yapılır.

Altta hazırlamış olduğum görsel, show jumbo kuşlara örnek olarak seçtiklerimdir.
2830
 

Halil Yildiz

iyikus.com Üyesi
Mesajlar
147
Tepki puanı
86
Yaş
30
Konum
Ankara
Hayir yok maalesef. :oops: sadece üzerinde çalışılırsa çıkıyor örneğin ben ngiliz * Show eslediginizde gelen yavrular kirik olacaktır. O yavrulari da bir showla eslerseniz show a yakin bir ayarda yavrular verebilir. Uzun bir süreç aslinda :confused:
 
Üst Alt