Sultan papağanı gözlerı kızarık ve şişik

QUARTERSTAFF

iyikus.com Üyesi
Merhaba akrabanın bebeği doğacağı için sultan papağanlarını bana verdiler daha bugün getirdim eve ama gözleri normal sultan papağanlarına göre kızarık ve şişik göz damlası aldım ama yeterli olduğunu sanmıyorum ne yapmalıyım

oldukça ilerlemiş. Veterinere götürme şansınız varsa zaman kaybetmeyin. O sırada kafesi ve aksesuarları dezenfekte ediniz, eczaneden gentagut + teranycin göz pomadı alınız.

oldukça ilerlemiş. Veterinere götürme şansınız varsa zaman kaybetmeyin. O sırada kafesi ve aksesuarları dezenfekte ediniz, eczaneden gentagut + teranycin göz pomadı alınız.
Şu iki ilacı aldım da şöyle diyeyim ben öğrenciyim tahmini olarak ne kadar masrafı çıkar acaba bütçeme göre mağdur olmak istemiyorum,yem ve su kanını temizledim iyice kafesin alt tarafını sildim ama diğer kısımları da hallederimIMG_20220424_223529_copy_1050x1404.jpg

Kusura bakmasınlarda kuşun gözü bu hale gelene kadar neredeymişler neden tedavisini yapmamışlar.. Yazık günah alıyorlar kuşları oynuyorlar seviyorlar ama iş hastalığa gelince hiç birşey yapmıyorlar..

Elinizdeki tobrased göz damlasını sabah öğlen akşam olmak üzere birer damla damlatın kuşun gözüne.. Ve bir tane antibiyotik temin edin sadece göz damlası yetmez çünkü çok ilerlemiş enfeksiyon..

Eczaneden augmentin alın şurup yada hap farketmez. İlacı alınca tekrar yazın nasıl kullanıcağınızı söyliyelim.. Bu arada antibiyotikler reçeteyle veriliyor ama tanıdık eczane varsa reçetesizde veriyorlar.. Bir kaç eczaene gezin mutlaka biri vericektir.. Olmadı sağlık ocağında aile hekiminden rica edin yazdırmaya çalışın..

Kusura bakmasınlarda kuşun gözü bu hale gelene kadar neredeymişler neden tedavisini yapmamışlar.. Yazık günah alıyorlar kuşları oynuyorlar seviyorlar ama iş hastalığa gelince hiç birşey yapmıyorlar..

Elinizdeki tobrased göz damlasını sabah öğlen akşam olmak üzere birer damla damlatın kuşun gözüne.. Ve bir tane antibiyotik temin edin sadece göz damlası yetmez çünkü çok ilerlemiş enfeksiyon..

Eczaneden augmentin alın şurup yada hap farketmez. İlacı alınca tekrar yazın nasıl kullanıcağınızı söyliyelim.. Bu arada antibiyotikler reçeteyle veriliyor ama tanıdık eczane varsa reçetesizde veriyorlar.. Bir kaç eczaene gezin mutlaka biri vericektir.. Olmadı sağlık ocağında aile hekiminden rica edin yazdırmaya çalışın..
Teramycin adlında bi merhem aldım o yetmez mi yanlış anlamayın parasından kaçmıyorum sadece fazladan bişey almak istemiyorum fazladan şurup almama gerek varmı,ayrıca sabah uyguladım az önce kontrol ettim gözlerini biraz daha iyi açabiliyordu çapak azalmıştı,ha unutmadan iki adet çocuğu var üçüncüyü bekliyor kuzenim zaten o da iyi görmeyip pet shop a götürmüş adam ilgi göstermemiş siniz falan demiş.

Teramycin adlında bi merhem aldım o yetmez mi yanlış anlamayın parasından kaçmıyorum sadece fazladan bişey almak istemiyorum fazladan şurup almama gerek varmı,ayrıca sabah uyguladım az önce kontrol ettim gözlerini biraz daha iyi açabiliyordu çapak azalmıştı,ha unutmadan iki adet çocuğu var üçüncüyü bekliyor kuzenim zaten o da iyi görmeyip pet shop a götürmüş adam ilgi göstermemiş siniz falan demiş.

Kullandığınız tobrased etkili bir göz damlası ancak kesinlikle bir antibiyotik başlanması gerekiyor. Enfeksiyona içerden de müdahale etmek şart. Veterinerede gitseniz %99.9 antibiyotik vericektir. Ben size en kestirme yolu gösterdim gerisi size kalmış..

Kullandığınız tobrased etkili bir göz damlası ancak kesinlikle bir antibiyotik başlanması gerekiyor. Enfeksiyona içerden de müdahale etmek şart. Veterinerede gitseniz %99.9 antibiyotik vericektir. Ben size en kestirme yolu gösterdim gerisi size kalmış..
O zaman göz damlası + teramycin göz merhemi sürüp üstüne bi de antibiyotik alacağım tamamdır

Acaba şurup mu alayım yoksa hap mı hangisini tükettirmek iyi olur yaşı var çünkü kuşun o kadar kolay müdahale edemiyorum

dahili enfeksiyon kaynaklı bir durum direkt gözle ilgili değil. @Malkoçoğlu nun önerdiği ilacı yarın almanız çok iyi olur
Öğrenciyim param yok aileden para koparıp alıcam ?? bi de bana iletişim bırakabilirmisiniz soru sormak için ulaşmak isterim buradan iletişim uzun sürüyor çünkü

Merhaba, önerilere kulak asmanızı öneririm. Durumunuzu bilemem elbette ancak genelde evlerde bulunuyor augmentin gibi ilaçlar. Komşunuza sorabilirsiniz.
Göz damlası düzenli 5-6 gün iki gözüne de uygulamalısınız ve göz içerisine değmeden , yüzeysel göz kapağına teramycin göz pomadını uygulamanız lazım. Ara ara ılımış çay pansumanları da iyi gelecektir.

Merhaba, önerilere kulak asmanızı öneririm. Durumunuzu bilemem elbette ancak genelde evlerde bulunuyor augmentin gibi ilaçlar. Komşunuza sorabilirsiniz.
Göz damlası düzenli 5-6 gün iki gözüne de uygulamalısınız ve göz içerisine değmeden , yüzeysel göz kapağına teramycin göz pomadını uygulamanız lazım. Ara ara ılımış çay pansumanları da iyi gelecektir.
Damla ve krem işini hallediyorum en kötü cumartesi günü alıcam antibiyotiği çalıştığım parayla ama mümkünse erkene getirmeye çalışıyorum arkadaşlardan borç isteyerek

doktora (aile hekimi) yazdırırsanız çok ucuza gelir. kuşlarım çok hasta, amoksisilin etken maddeli antibiyotik lazım acilen diyebilirsiniz
Reis ben zor duruma sokmak istemem seni pek durumum yok ama bi ilaç içinde rahatsız etmek istemem sadece şey sormak istiyorum bu ilaçların üstüne fazydalı gelebilecek ekstra bişey varmıdır

malkoçoğlu hoca size minimum ve en makul ilaçları önermiş bence
Tamam teşekkürler antibiyotik işini en kısa sürede halledeceğim,sabah tedavisinin ilk adımını attım beni tanımadığı için sinirli biraz kuşun kendisi ? ama sağlığının daha önemli olduğunu düşünüyorum tüy dökmesi için de b vitamini aldım geçen gün inşallah tekrar hayata döndüreceğim kuşumu

malkoçoğlu hoca size minimum ve en makul (ucuz) ilaçları önermiş bence. takdir sizin tabi ki
Şey demek istiyorum sabah damlayı döküp kremi sürdükten sonra biraz titremeye başladı şuan fazla titremiyor ama ben korktuğu için olduğunu düşünüyorum aksi bi durum olma ihtimali varmıdır