Sultan papağanı gözlerı kızarık ve şişik

QUARTERSTAFF

iyikus.com Üyesi
Merhaba akrabanın bebeği doğacağı için sultan papağanlarını bana verdiler daha bugün getirdim eve ama gözleri normal sultan papağanlarına göre kızarık ve şişik göz damlası aldım ama yeterli olduğunu sanmıyorum ne yapmalıyım

İlk haline nazaran bence daha iyi görünüyor. Karşılaştırmanız için yakın çekim görsel hazırladım. İlk halinde şişlik ve sarkıklık daha fazla, ikinci görselde ise daha derli toplu ve temiz görünüyor..

Dediğim gibi ilerlemiş bir vaka olduğu için tedaviside daha uzun olucaktır. Bilmem yanılıyormuyum @Doğanay Y. @neanderthalensis

ku_1630x2179_1-horz.jpg

Gelişme yok gibi neredeyse @Malkoçoğlu .Çok az fark var bana göre. Bu aşamada ne kadar etkili oluyor antibiyotik ve damla tartışılır doğrusu :(

Etken maddeler değiştirilebilir isterseniz ancak antibiyotik ve damla kesinlikle kullanılması gerekiyor.. Başka türlü düzelmez bu kuşun gözü...

Eğer imkan varsa antibiyotik olarak enrofloksasin ve göz damlası olarakta stafine damla kullanılabilir...

fotolardan anladığım kadarıyla @Malkoçoğlu nun dediği gibi düzelme görüyorum. doksisiklin ya da enrofloksasin denenebilir bence.

bu ilaçların kutusu (100 ml) 70-80 tl civarı

ancak veterinerden alırken dikkat edin, şırıngaya 1 ml çekip 70-80 tl isteyebilirler

fotolardan anladığım kadarıyla @Malkoçoğlu nun dediği gibi düzelme görüyorum. doksisiklin ya da enrofloksasin denenebilir bence.

ancak veterinerden alırken dikkat edin, şırıngaya 1 ml çekip 70-80 tl isteyebilirler

Veteriner harici hiçbir yerden alamazmıyım 80 TL de çokmuş açıkçası nasıl bulucam bilmiyorum damlayı da değiştirmeye çalışıcam artık mecbur