Sultan papağanımı Yıkadıktan sonra Hasta oldu..

Hayrullah Ö

iyikus.com Üyesi
Merhaba sultan papağanı aldım 2 hafta önce daha bize hiç alışmadı ama ötüyordu gündüzleri keyifli gibiydi dün ılık suyla biraz yıkadım bugün gündüz de çok iyiydi bu akşam üstü bir köşeye çekilip kendini kabartıp saatlerdir orada duruyor dışkısı biraz ishal gibi ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz

Öncelikle kuşu sıcak tutmaya çalışın. Kafesin önünü açık bırakın hava girecek şekilde, geri kalan kısımlarını örtün.. Bu geceyi bu şekilde atlatın.. Yarında aynı şekilde olursa ilaç başlanması gerekiyor veterinere götürün...

Öncelikle kuşu sıcak tutmaya çalışın. Kafesin önünü açık bırakın hava girecek şekilde, geri kalan kısımlarını örtün.. Bu geceyi bu şekilde atlatın.. Yarında aynı şekilde olursa ilaç başlanması gerekiyor veterinere götürün...
Tamam ben altını da temizleyip temiz peçete koydum yarın aynı şekilde olursa ilacı almak yerine veterinere mi gideyim

Tamam ben altını da temizleyip temiz peçete koydum yarın aynı şekilde olursa ilacı almak yerine veterinere mi gideyim
İlacı her şekilde temin ediniz
Doğru ürünü aldığınızdan Emin olun
(Entrobac ) probyotik hastalık olsun olmasın kullanmanız gereken bir takviye

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-09-17-12-04-03-119_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2022-09-17-12-04-03-119_trendyol.com.jpg
    381.1 KB · Görüntüleme: 8

Zaten ilacıda veterinerlerden alıcaksınız.. Yarınki dışkılarınıda buraya atın ve kuşun videosunu youtube a yükleyip linkini atın.. Bizde kontrol ederiz tekrardan..

Merhaba, çok yanlış bilinen bir şey var. Kuşların üşüme eşiği kuvvetlidir ancak aniden olmamalıdır. Süreçte doğal gidişatta yaşanmalıdır ki bu nedenle banyo ihtiyacı sorun oluşturmaz, yaz kış. Ancak şöyle bir gerçek var, kuşları bizler yıkadığında vücut ısısını aniden -5-6 derece düşürürüz. Buda hızla kendini ısıtamamaları ve bunun için çok enerji harcamalarına neden olur. Şuan ki yaşadığı enerji kaybı ve stresten dolayı bir düşüş. Ortam ısısını arttırınız ve verebiliyorsanız ağızdan bir damla multivitamin sağlayınız. Sonra uyusun, sabah ola hayrola

Merhaba, çok yanlış bilinen bir şey var. Kuşların üşüme eşiği kuvvetlidir ancak aniden olmamalıdır. Süreçte doğal gidişatta yaşanmalıdır ki bu nedenle banyo ihtiyacı sorun oluşturmaz, yaz kış. Ancak şöyle bir gerçek var, kuşları bizler yıkadığında vücut ısısını aniden -5-6 derece düşürürüz. Buda hızla kendini ısıtamamaları ve bunun için çok enerji harcamalarına neden olur. Şuan ki yaşadığı enerji kaybı ve stresten dolayı bir düşüş. Ortam ısısını arttırınız ve verebiliyorsanız ağızdan bir damla multivitamin sağlayınız. Sonra uyusun, sabah ola hayrola
Teşekkür ederim uygulayacağım

kuşları bizler yıkadığında vücut ısısını aniden -5-6 derece düşürürüz. Buda hızla kendini ısıtamamaları ve bunun için çok enerji harcamalarına neden olur. Şuan ki yaşadığı enerji kaybı ve stresten dolayı bir düşüş. Ortam ısısını arttırınız ve verebiliyorsanız ağızdan bir damla multivitamin sağlayınız. Sonra uyusun, sabah ola hayrola

Yalnız kuşu dün akşam yıkamış.. Bugün gündüz iyiymiş, bu akşam hastalanmış.. Senin dediğin gibi olsa dün olması gerekmezmiydi?

üşüttü muhtemelen. Geniş etkileri olabilir. Bir anda hastalığın baskın gelmesi nadir :D Umarım basit bir stres olayıdır

Ekli dosyalar

• 425FB144-3DBC-48B3-9D95-384A6ABEDB67.jpeg
    425FB144-3DBC-48B3-9D95-384A6ABEDB67.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 7
  • 2BFD6ACF-EFBA-45FD-B5CB-14379D306426.jpeg
    2BFD6ACF-EFBA-45FD-B5CB-14379D306426.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 6
  • 146DE754-5644-4EBE-AE00-BBEDA4817F57.jpeg
    146DE754-5644-4EBE-AE00-BBEDA4817F57.jpeg
    994.2 KB · Görüntüleme: 7