Sultan papaganimin cinsiyeti ve türü

çapkın009

iyikus.com Üyesi
Merhaba ben sultan papagani aldim daha yeni kuşçu alırken erkek dedi ama yine de emin olmak isterim cinsiyetini ve türünü öğrenmek istiyorum

Ekli dosyalar

• 20190212_171432-1.jpg
    20190212_171432-1.jpg
    939.6 KB · Görüntüleme: 11
  • 20190209_181659-1.jpg
    20190209_181659-1.jpg
    918.7 KB · Görüntüleme: 12
Maşallah. Henüz 6 ay civarı bir yavru gibi geldi bana. Bu süreçte yanılmalar olsa da kuşunuz erkek gibi görünüyor. Bir çok değişken olabiliyor cinsiyet belirlemede sultan papağanlarında.

Oyla 0
Maşallah. Henüz 6 ay civarı bir yavru gibi geldi bana. Bu süreçte yanılmalar olsa da kuşunuz erkek gibi görünüyor. Bir çok değişken olabiliyor cinsiyet belirlemede sultan papağanlarında.
Ama kuşçu yuvadan atlayalı 1 hafta 10 falan olmuştur demişti biz alırken yumurtadan çıkalı ise 2 aylık falan olmuştur dedi

Oyla 0
Doğrudur o halde. Fotoğraftan bana öyle geldi. 2 aylık yavrudan daha iri görünüyor.

Oyla 0
Ama kuşçu yuvadan atlayalı 1 hafta 10 falan olmuştur demişti biz alırken yumurtadan çıkalı ise 2 aylık falan olmuştur dedi
Kuşcu satabilmek için büyük ihtimal yalan söylemiş size,Kuşunuz en az 6 ile 8 aylık,Türü ise gri sultan papağanı,Cinsiyeti ise ben dişi olarak gözlemledim.Sultan papağanların'da en doğru cinsiyet ayrımı dna testi.

Oyla 0
Kuşcu satabilmek için büyük ihtimal yalan söylemiş size,Kuşunuz en az 6 ile 8 aylık,Türü ise gri sultan papağanı,Cinsiyeti ise ben dişi olarak gözlemledim.Sultan papağanların'da en doğru cinsiyet ayrımı dna testi.
Dişi olduğuna dair belirtiler nasıl olur?Yani alalı 4 gün oldu ama elimize omzumuza geliyor.İnternetten baktığıma göre erkekler daha çabuk alışıyormuş.Umarım erkektir.

Oyla 0
Henüz temiz tüylerini almadığı için ki buda 4-6 ay arası olduğunu gösteriyor.
Bu konu ve altta ki linkte cinsiyet netleştirebileceğiniz konular var.
Hareket ve ötüşünden cinsiyetini anlayabilirsiniz bence :) Ben erkek diyorum yinede. Yüz maskesi temizleniyor görünüyor. Aynı zamanda tepe tüyleri temiz.

Oyla 0
Henüz temiz tüylerini almadığı için ki buda 4-6 ay arası olduğunu gösteriyor.
Bu konu ve altta ki linkte cinsiyet netleştirebileceğiniz konular var.
Hareket ve ötüşünden cinsiyetini anlayabilirsiniz bence :) Ben erkek diyorum yinede. Yüz maskesi temizleniyor görünüyor. Aynı zamanda tepe tüyleri temiz.
Tesekkurler

Oyla 0
Yüz maskesi sarı değil ama umarım sarıya döner:rolleyes: İlk tüy dökümü ne zaman olur?Ve hareket ve ötüşünden nasıl anlayabilirim?Birkaç fotoğraf daha koyayım.

Ekli dosyalar

• 20190214_163802-1.jpg
    20190214_163802-1.jpg
    685.8 KB · Görüntüleme: 7
  • 20190214_163952-1.jpg
    20190214_163952-1.jpg
    731.6 KB · Görüntüleme: 6
Oyla 0
Tüy yenilemeleri değişebiliyor. Anlık değişimlere de girebilirler. Ötüşü tek tip midir? youtube üzerinden erkek sultan papağanı ötüşü, dişi ötüşü gibi videolara erişebilirsiniz.

Oyla 0
Tüy yenilemeleri değişebiliyor. Anlık değişimlere de girebilirler. Ötüşü tek tip midir? youtube üzerinden erkek sultan papağanı ötüşü, dişi ötüşü gibi videolara erişebilirsiniz.
İnternetten baktım.Sesi tek ses gibi çıkıyor ama daha küçük olduğu için erkek sultan papağanları da tek ses öterlermiş.Pek fazla ötmüyor zaten.Ama aklıma şöyle bir fikir geldi;Eğer erkekse dişi papağan ötüşü açarsam tepkisi ona göre değişir mi?Sizce işe yarar mı?

Oyla 0
herhangi bir şey yapmadı sadece boyu uzadı ve dinledi.Eğer dişiyse sizce geri götürmeli miyim?Çünkü ötmesini istiyorum.Ya da yüzü açılır mı beklemeli miyim?

Son düzenleme:
Oyla 0
Ben olsam beklerim çünkü sultan papağanlarının cinsiyet tayinini yapmak pek kolay olmuyor görselle. Başka bir kuş sizi bu kadar mutlu etmeyebilir. Maşallah çokta sağlıklı görünüyor. Yinede siz bilirsiniz

Son düzenleme:
Oyla 0
Dişi olduğuna dair belirtiler nasıl olur?Yani alalı 4 gün oldu ama elimize omzumuza geliyor.İnternetten baktığıma göre erkekler daha çabuk alışıyormuş.Umarım erkektir.
Yine tekrarlıyorum kuşunuz yüksek olasılıkla dişi,Tüğ dökümü yanağındaki kırmızılık fazla etkilemiyecektir,Tüğ dökümün'de kuşunuzun kanat altın'daki dalgalar daha çok değişebilir ama dediğim gibi sultan papağanların'da en doğru cinsiyet ayrımı dna testidir.Atabiliyorsanız bir de kanat altı resimlerini atarmısınız?

Oyla 0