Sultan Papağanımın gözünde kızarıklık var

bzhakan112

iyikus.com Üyesi
Bu sabah farkettim gözünde bir kızarıklık var. Göz enfeksiyonu olabilir diye hemen eczaneden Gentatut %0.3 aldım ve bekletiyorum.

Sağlam göz:

Sorun olduğunu düşündüğüm göz:

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba, bölgesel bir şişlik oluşmuş. Eczaneden trosyd ya da teramycin göz pomadı temin edip o bölgeye uygulayınız. Birde enfeksiyon göz dibi bir yerde olduğundan elinizin altında gentagut gibi bir göz damlası bulundurun.
Kremi şiş bölgeye, göz içine değdirmeden günde 2 kez uygulayın az oranda. 1 er damla da iki gözüne günde 1 kez göz damlası uygulayınız.

Oyla 0
Merhaba, bölgesel bir şişlik oluşmuş. Eczaneden trosyd ya da teramycin göz pomadı temin edip o bölgeye uygulayınız. Birde enfeksiyon göz dibi bir yerde olduğundan elinizin altında gentagut gibi bir göz damlası bulundurun.
Kremi şiş bölgeye, göz içine değdirmeden günde 2 kez uygulayın az oranda. 1 er damla da iki gözüne günde 1 kez göz damlası uygulayınız.
Merhaba, cevabınız için çok teşekkür ederim. Sabah kremi uygulayıp ardından damla ve akşamda aynı şekilde önce krem sonra hemen ardından damla seklinde uygulasam uygun mudur? Elimde Gentatut var ama teramycin yok onu da yarin alacagim.

Oyla 0
Aynen kremi kızaran bölgeye, damlayı ise iki gözede damlatılması gerekir. Damla günde 1, 2 göze yapılması yeterli olur. İlk günden sonra mutlaka gözlem yapınız. Bazı durumlarda gentagutu kesmek gerekebiliyor.

Oyla 0
Aynen kremi kızaran bölgeye, damlayı ise iki gözede damlatılması gerekir. Damla günde 1, 2 göze yapılması yeterli olur. İlk günden sonra mutlaka gözlem yapınız. Bazı durumlarda gentagutu kesmek gerekebiliyor.
Çok teşekkürler. Yarın tekrardan durumla ilgili yazar bilgi veririm ve fotoğraf atarım.

Oyla 0
Hocam cok kucuk bir şey sıkıp o kizarik ve hafif şişik yere sürdüm. Cok kiprasiyor biraz zor oldu ama gozun icine falan girmedi.

Son düzenleme:
Oyla 0
kremi göz içine değdirmeden kulak çöpü ile hafifçe sürün. Gözlere de 1 er damla damlatın.
*Krem fazla sürüldüğünde çok kurcalıyor bu nedenle bölgesel bir sürüş yapmanız gerekir.

Oyla 0
kremi göz içine değdirmeden kulak çöpü ile hafifçe sürün. Gözlere de 1 er damla damlatın.
*Krem fazla sürüldüğünde çok kurcalıyor bu nedenle bölgesel bir sürüş yapmanız gerekir.
Elimle sürmüştüm ben bir sonrakini öyle yaparim hocam. Damlayi dün 22.30 da damlatmistim gozlerine yine ayni saatte mi damlatayim?

Oyla 0
Damla yine aynı saatte kullanılmalıdır. Biraz şişecek gibi görünüyor ama önlem almış olacaksınız en azından.

Oyla 0
Normal bir durum. Krem sürmeyi bıraktıktan sonra banyoluk takarak kendisini temizlemesini sağlayın. Kısa zamanda düzelecektir. Birazda şişme kaynaklı tüy kaybı var gibi orada.

Oyla 0
kendilerinin yapmasını sağlamak daha doğru olur. Yüksek olmayan şeffaf bir cam kaba ya da saksı altlığı gibi her hangi bir malzemeye su koyup kafes tabanına koyabilirsiniz. O şekilde de yıkanacaktır alışkanlığı varsa. Su oranı çok yüksek olmamalı tabi.

Oyla 0
kendilerinin yapmasını sağlamak daha doğru olur. Yüksek olmayan şeffaf bir cam kaba ya da saksı altlığı gibi her hangi bir malzemeye su koyup kafes tabanına koyabilirsiniz. O şekilde de yıkanacaktır alışkanlığı varsa. Su oranı çok yüksek olmamalı tabi.
tamamdir hocam çok teşekkürler. Kac gun surer tahmini tedavi acaba?

Oyla 0