Sultan Papağanımın gözünde kızarıklık var

bzhakan112

iyikus.com Üyesi
Bu sabah farkettim gözünde bir kızarıklık var. Göz enfeksiyonu olabilir diye hemen eczaneden Gentatut %0.3 aldım ve bekletiyorum.

Sağlam göz:

Sorun olduğunu düşündüğüm göz:

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Maşallah. Sizinle birlikte uzun ve sağlıklı ömür geçirmesini dilerim.
Çok aciliyet gerektiren bir vaka değil ama yinede yaşından dolayı bir veterinere götürüp genel kontrolünü yaptırmanızı öneririm uygun bir zamanınızda. Göz enfeksiyonlarının alt nedenleri olabiliyor bazen. İç enfeksiyonlar mesela.

Oyla 0
Maşallah. Sizinle birlikte uzun ve sağlıklı ömür geçirmesini dilerim.
Çok aciliyet gerektiren bir vaka değil ama yinede yaşından dolayı bir veterinere götürüp genel kontrolünü yaptırmanızı öneririm uygun bir zamanınızda. Göz enfeksiyonlarının alt nedenleri olabiliyor bazen. İç enfeksiyonlar mesela.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Dediğinize dikkat edeceğim hocam eger mumkunse ankarada kanatlilardan anlayan veteriner biliyorsaniz soyleyebilir misiniz? Daha yeni damlasini damlattım, kizarik gozde azicikta goz kapağına gitti maalesef tam damlatamadim. Tekrar denemedim birazi gitti çünkü. Yarin sabah tekrar fotograf yüklerim hocam insallah iyi olur. Çünkü benim yakında okul açılacak gibi duruyor aklim kuşta kalsın istemiyorum.

Oyla 0
Ankara üniversitesi Hayvan hastanesine yakınsanız oraya öncelikle götürün derim. Bunun dışında bir kaç yer var. Ayrancı veteriner kliniği, barnievet, Afacan Veteriner Kliniği.
Gitmeden iletişim kurunuz mutlaka.

Oyla 0
Ankara üniversitesi Hayvan hastanesine yakınsanız oraya öncelikle götürün derim. Bunun dışında bir kaç yer var. Ayrancı veteriner kliniği, barnievet, Afacan Veteriner Kliniği.
Gitmeden iletişim kurunuz mutlaka.
teşekkürler hocam bugun gozu cok daha iyi.

Oyla 0
Hocam cogu gitti azi kaldi. Ayni sekilde kullanayim mi ilaclari yoksa farklilik olacak mi?

Oyla 0
Yarın içinde kullanınız. Krem devam edilebilir ama damlayı kullanmayı kesmeniz gerekir yarından sonra.

Oyla 0
Çok geçmiş olsun. Geciktirmeden götürmek gerekir. Gitmeden telefonla görüşünüz.
Vetankara Veteriner Yenimahalle, Başkent Hayvan Hastanesi, Pet and Board, Barnie Veteriner
Kuşlarla ilgileniyor

Oyla 0
Apse yapmış göz çevresi. Normalde gentagut gibi damlaların indirmesi gerekir ama işe yarar mı şu aşamada bilemedim.

Oyla 0
Damlatın ve krem sürülebilir tabi ki. Ama veteriner kontrolü gereklidir.

Oyla 0
Damlatın ve krem sürülebilir tabi ki. Ama veteriner kontrolü gereklidir.
Veterinere götürdük. Yaşından dolayı cerrahi müdahale yapamayacaklarını söyledi. İlaç verip küçültmeye bakalım dedi muhtemelen böyle kalacakmış. Ağıza ve gagaya damlatılacak ilaçlar verdi. Tümörmüş gözündeki yayılma riski olabilir ama 2 aydır yayılmadıysa yayılmaz büyük ihtimalle dedi. Önerdiğiniz Barnie Veterinerr götürdük.

Oyla 0
Veterinere götürdük. Yaşından dolayı cerrahi müdahale yapamayacaklarını söyledi. İlaç verip küçültmeye bakalım dedi muhtemelen böyle kalacakmış. Ağıza ve gagaya damlatılacak ilaçlar verdi. Tümörmüş gözündeki yayılma riski olabilir ama 2 aydır yayılmadıysa yayılmaz büyük ihtimalle dedi. Önerdiğiniz Barnie Veterinerr götürdük.
Çok geçmiş olsun. Kuşlarla ilgi alakaları nasıl acaba? 10 üzerinden kaç puan verirdiniz?

O bölge cerrehi operasyon gerektiriyor muhtemelen. Diğer türlü damla türevi şeylerle şişi inmesi gerekirdi. Yinede verilen ürünleri önerdiği şekilde kullanınız

Oyla 0
Red
Çok geçmiş olsun. Kuşlarla ilgi alakaları nasıl acaba? 10 üzerinden kaç puan verirdiniz?

O bölge cerrehi operasyon gerektiriyor muhtemelen. Diğer türlü damla türevi şeylerle şişi inmesi gerekirdi. Yinede verilen ürünleri önerdiği şekilde kullanınız
Ben bizzat kendim götüremiyorum. Okulda olduğumdan dolayı gelemiyorum da izin yok. Abim götürmüştü ama olumsuz bir şey söylemedi veterinerle alakalı.

Oyla 0
Yaşam kalitesini düşürüyor bu tip şeyler ama sorun olmaz. Yinede başka bir veterinere götürüp kontrol ettiriniz. Göz kayıpları olabiliyor bu tip vakalarda.

Oyla 0