Sultan papağanımın kakasında yem taneleri var

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Rakau
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Rakau

iyikus.com Üyesi
Merhaba, sultan papağanım 3 güne kadar çok iyiydi fakat birden kakasından yem taneleri gelmeye başladı. Daha önce de karşılaşmıştım bu durumla ve triflucan kullanmıştım triflucan kullanmaya başladım fakat değişme yok. Enerjisinde çok büyük bir azalma yok kızgınlığa girmeye çalışıyor hatta. Yumurtalama öncesi olur mu emin olamadım. Suyuna entrobac probiyotik koyuyorum. Ishali ve kusması da vardı geçti fakat çok panik yaptım. Triflucan kullanmalı mıyım? Üşütmüş olabilir mi? Nasıl düzelir yardımcı olursanız çok sevinirim.

100 ml suya 4 damla şeklinde kullandım ilk sonra 2 gündür ağzına 1 damla olacak şekilde damlatıyorum günde bir defa
Anladimt ilaç kullanımı ile ilgili yorum yapamıyorum malesef
Hocalarım ilgilenirler
Kuşunuzun videosunu ve güncel dışkı resmini görebilirmiyiz temiz peçete üzerinde olacak

Triflucan kullanımınız bittikten sonra Bactrime geçin derim. Başlanmamış olsaydı doğrudan Bactrim derdim.

Bu ilaçları kullanırken kumu ve gaga taşlarını kaldıralım. Triflucan 4 gün kullanıp bitiriniz. Hemen peşine bahsettiğim ilacı kullanabilirsiniz. Ağızdan bir damla veya yarım dolu suluğa 8 damla civarı

Bu ilaçları kullanırken kumu ve gaga taşlarını kaldıralım. Triflucan 4 gün kullanıp bitiriniz. Hemen peşine bahsettiğim ilacı kullanabilirsiniz. Ağızdan bir damla veya yarım dolu suluğa 8 damla civarı
Suluğu 100 mllik yine yarısına kadar dolduralım mı suyu? Bir de bu süre boyunca entrobac vermeye devam edeyim mi? Kumları da kaldırıyoruz ama sıkıntı olmaz değil mi sindiriminde iyice?

Yumurtlama durumu söz konusu ise süreci ertelemelisiniz. Yumurtlama sürecinde ilaç kullanımı durdurulmalı. Sadece triflucan devam edilebilir. O da kuş çok düşük enerjili ise kesilebilir.

Yumurtlama durumu söz konusu ise süreci ertelemelisiniz. Yumurtlama sürecinde ilaç kullanımı durdurulmalı. Sadece triflucan devam edilebilir. O da kuş çok düşük enerjili ise kesilebilir.
Kızgınlık yumurtası yapıyor durduk yere. Hasta olduğu için yapmaz diye düşünüyordum ama yine de yaptı. Gaga taşları ve kumlar dursun mu? Veya entrobac kullanayım mı?

Yumurtlama sürecinin kırgınlığı da olabilir. Bazen bu dönemde yemli dışkılama gözlemlenebiliyor. Süreci desteklemek adına takviyeler (entrobac, vitamin vb.) kullanabilirsiniz. Kum, kalamar, taşlar geri takılabilir.