Sultan papağanımın kakasında yem taneleri var

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Rakau
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Rakau

iyikus.com Üyesi
Merhaba, sultan papağanım 3 güne kadar çok iyiydi fakat birden kakasından yem taneleri gelmeye başladı. Daha önce de karşılaşmıştım bu durumla ve triflucan kullanmıştım triflucan kullanmaya başladım fakat değişme yok. Enerjisinde çok büyük bir azalma yok kızgınlığa girmeye çalışıyor hatta. Yumurtalama öncesi olur mu emin olamadım. Suyuna entrobac probiyotik koyuyorum. Ishali ve kusması da vardı geçti fakat çok panik yaptım. Triflucan kullanmalı mıyım? Üşütmüş olabilir mi? Nasıl düzelir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yumurtlama sürecinin kırgınlığı da olabilir. Bazen bu dönemde yemli dışkılama gözlemlenebiliyor. Süreci desteklemek adına takviyeler (entrobac, vitamin vb.) kullanabilirsiniz. Kum, kalamar, taşlar geri takılabilir.
Çok teşekkür ederim. Siz olmasanız ne yapardım bilmiyorum Çok sağ olun 😊

Yumurtlama sürecinin kırgınlığı da olabilir. Bazen bu dönemde yemli dışkılama gözlemlenebiliyor. Süreci desteklemek adına takviyeler (entrobac, vitamin vb.) kullanabilirsiniz. Kum, kalamar, taşlar geri takılabilir.
Tekrardan merhabalar kuşum bugün 2. Yumurtasını yaptı fakat kakası hâla aynı geliyor ve göğüs kemiğinin çıktığını hissediyorum. Yumurtlama döneminin etkisi diyebilir miyiz hâla?

Yumurtlama evresi ciddi stresli ve kaynak tüketici olabiliyor. Beslenmesi kuşunuzun zayıf ise elle besleme yapılabilir :(

Yumurtlama evresi ciddi stresli ve kaynak tüketici olabiliyor. Beslenmesi kuşunuzun zayıf ise elle besleme yapılabilir :(
Kuruma hastalığından korkuyorum. Yumurtalarının üstünde yatmadığında kaşınıyor tepki veriyor enerjisini o kadar düşük hissetmedim ama kakasındaki değişim canımı sıkmıyor değil 😔. Başka bir hastalıktan kaynaklanıyor olabilir mi?

Bahsettiğim ilaçlar temin edilmeli ve yumurtlama süreci biter bitmez başlanması gerekiyor. Yemli dışkılamanın tedavisi zor olabiliyor :(