Sulu anormal dışkı ve kafes tabanında tek ayak üstünde durma

ferhatemrah90

iyikus.com Üyesi
Merhaba, muhabbet kuşum 2.5 yıldır bende. Son günlerde fotoğraftaki gibi anormal dışkı ve kafes tabanında tek ayak üstünde duruyor. Sizce sebebi ve tedavi yöntemi nasıl olabilir. Veterinere götürün demeyin veterinerler sadece kedi ve köpek bakıyorlar. Resimler ektedir. Yem yemesi ve su içmesinde sorun bulunmamaktadır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Ekran Resmi 2022-06-17 19.00.55.pngEkran Resmi 2022-06-17 19.01.09.png

merhaba, benim minik kuş'un da durumu benziyor. geçmeyen bir ishal var ama kanlı değil. haşlama pirinç, patates falan yaramayınca 5 gün 4 damla mikostatin ekledim suluğuna, iyi gelmişti. sonra da 2 gün probiyotik verdim ama 8. gün bugün ve en başa sardı. sol ayağını yukarıya çekiyor, ayak felç gibi.

durum böyle olunca biteral 250'ye başladım. 1/4'ünü ezip suluğuna ekledim, çalkaladım. kafeste yakın mesafeye koydum. arkadaşım 9 yaşında, ishale eşlik eden felci ilk defa görüyorum. arada yumurta beyazı veriyorum, onun dışında sadece dal darı yiyor. iştahta sorun yok zaten ama ayağındaki durumu anlamadım. bağırsağı ağrıdığı için kendine çekiyor sanıyorduk başta ama artık üzerine de basamıyor.

tavsiyesi olan varsa sevinirim, polivit'i nasıl vermeliyim mesela?
Yeni bir konu açarak,kuşun dışkılarının fotoğrafını ve genel durumunu gösteren bir video atınız.Arkadaşlar bu şekilde daha iyi yorum yapabilirler.