Suluk Temizleme Aparatı Yapımı

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

Suluk Temizleme Aparatı Yapımı​

Aa bu aklıma gelmişti demeniz muhtemel ama daha önce yapıp paylaşan olmadığından bunun yapımını göstermek bana kaldı.
Suluk temizleme fırçaları piyasada bulmak kolay ama fiyatından dolayı alınması gerekenler içinde pek olmuyor. Bu nedenle dar ve uzun sulukların temizliği için bir şeyler kullanmak gerektiğinden, sizlere kendi yöntemimi paylaşmak isterim.

Diş fırçası kullandım olmadı (zor ve zaman alıcı), bez denedim olmadı, suyu az koyup yaparım dedim işe yaramaz çünkü suyu doldururken o bölgelere bir temas söz konusu vs vs.
Karşınızda tünekli sünger farklı bir açıdan bakarsakda süngerli tünek :)

Gerekli Malzemeler:
  • Bir adet ahşap ya da plastik tünek
  • Bir miktar ip
  • Makas
  • Sünger
Nasıl Yapılır:
Yaklaşık 3-4 cm civarı süngeri kesin. Kesmeden önce ben tüneği geçirmek için bir delik açıyorum makasla ve oraya sabitledikten sonra kesiyorum. Bazen sünger yırtılabiliyor.
Kesim görsellerde ki gibi bittikten sonra çıkmaması için ip ya da türevi bir malzemeyle sıkıca düğüm atın. Fazla kalan ipleri kesin ve çalışmayı tamamlayın.
Sünger ileri geri hareketlerde bazen çıkabildiğinden bunun yerine daireler çizerek temizlerseniz bu tip bir sorun yaşamış olmazsınız.
Süreç sonunda sade su ya da virkon-s gibi ürünler ile temizlediğiniz sulukları durulayıp, taze suyla doldurabilirsiniz. Umarım hoşunuza gitmiştir.
sungerlitunek.jpgsungerlitunek1.jpgsungerlitunek2.jpgsungerlitunek3.jpgsungerlitunek4.jpgsungerlitunek5.jpgsungerlitunek6.jpg

Suluk Temizleme Aparatı Yapımı​

Aa bu aklıma gelmişti demeniz muhtemel ama daha önce yapıp paylaşan olmadığından bunun yapımını göstermek bana kaldı.
Suluk temizleme fırçaları piyasada bulmak kolay ama fiyatından dolayı alınması gerekenler içinde pek olmuyor. Bu nedenle dar ve uzun sulukların temizliği için bir şeyler kullanmak gerektiğinden, sizlere kendi yöntemimi paylaşmak isterim.

Diş fırçası kullandım olmadı (zor ve zaman alıcı), bez denedim olmadı, suyu az koyup yaparım dedim işe yaramaz çünkü suyu doldururken o bölgelere bir temas söz konusu vs vs.
Karşınızda tünekli sünger farklı bir açıdan bakarsakda süngerli tünek :)

Gerekli Malzemeler:
  • Bir adet ahşap ya da plastik tünek
  • Bir miktar ip
  • Makas
  • Sünger
Nasıl Yapılır:
Yaklaşık 3-4 cm civarı süngeri kesin. Kesmeden önce ben tüneği geçirmek için bir delik açıyorum makasla ve oraya sabitledikten sonra kesiyorum. Bazen sünger yırtılabiliyor.
Kesim görsellerde ki gibi bittikten sonra çıkmaması için ip ya da türevi bir malzemeyle sıkıca düğüm atın. Fazla kalan ipleri kesin ve çalışmayı tamamlayın.
Sünger ileri geri hareketlerde bazen çıkabildiğinden bunun yerine daireler çizerek temizlerseniz bu tip bir sorun yaşamış olmazsınız.
Süreç sonunda sade su ya da virkon-s gibi ürünler ile temizlediğiniz sulukları durulayıp, taze suyla doldurabilirsiniz. Umarım hoşunuza gitmiştir.
Ekli dosyayı görüntüle 9247Ekli dosyayı görüntüle 9248Ekli dosyayı görüntüle 9249Ekli dosyayı görüntüle 9250Ekli dosyayı görüntüle 9251Ekli dosyayı görüntüle 9252Ekli dosyayı görüntüle 9253
2 tane yapıp kuşumuda mı böyle yıkasam :ROFLMAO:

Ben günlük su değişimi yapmaya özen gösteriyorum. Sulukları yıkarken parmaklarımla musluk altında ovalıyorum iç kısımlarını. Deterjanla yıkadığım zaman ise sünger kullanıyorum. Birçoğumuz gibi.

50cl suluk kullanmayı tercih ettiğim için bu durumları tümüyle yaşamam zorlaşmıyor.

100 cl suluk ya da üstü için iyi bir öneri, eline sağlık Doganay hocam :giggle:

Aparatı görünce beni bir gülme aldı :D güzel olmuş ama (y)

Ben süngerin sert kısmını ayırıyorum yıkarken suluğu çizebiliyor...