Tirnak donmesi

Curcu

iyikus.com Üyesi
Kusumun tirnagi asagi degilde iceri bakiyo. Ne zaman oldu bilmiyorum simdi fark ettim

Son düzenleme:

Damla Y.

Forum Sakini
Merhaba, bazen böyle deformasyonlar olabiliyor. Bir bakteri ya da mantar sebep oluyor genelde. Uzadığında dikkatli bir şekilde kesmenizi öneririm. Damara gelmeyecek şekilde. Sorun teşkil etmiyor ama sebebini bulmak gerek. Bir süre vazelin sürebilirsiniz

Oyla 0

Curcu

iyikus.com Üyesi
1 hafta 10 gun kadar once kesmistik zaten tirnaklari cok uzun her yere takiliyo diye. Peki vazelin kesin cozum mu

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bence vazelinlik bir durum değil. O tırnak böyle büyümek istemiş, öyle gidiyor :) Sebebi genelde arkadaşın dediği gibi bakterisel, mantarsal durumlarda birde bazı darbelerde olabiliyor. Düşecek gibi duruyor ama tabi yakından incelemek gerek.

Bence bir müdahalede bulunmayın. Çünkü ne zamandır böyle bilmiyoruz. Bu şekilde doğmuş ve gelişmiş olabilir.

Oyla 0

Curcu

iyikus.com Üyesi
Yok boyle degildi sıklkla inceliyorum kusun yertarafini. Sadece 1 hafta fazla ilgilenemedim ve bugun gordum. Peki simdi veya dusunce cani aciyormudur. Benim yapabilecegim hic mi bisey yok

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Yürümesine hareketlerine sorun teşkil etmiyorsa bense müdahale gerekmez. Gagasında veya ayakların da beyazlık veya olağan durumdan farklı renk değişimi mevcut mu?

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Bence bir sorun yok. Biraz daha gözlemleyin bakalım engel olacak mı ? olmuyorsa sorun olmaz

Oyla 0